Saugiausiu pasaulyje įvertintas „Danske Bank Vilniaus maratonas“ saugumą užtikrins ir šiemet

„Danske Bank Vilniaus maratonas“/ Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-08 15:13
2019 metais paskelbtas kaip saugiausias pasaulyje, remiantis didelėmis medikų pajėgomis, šiais metais „Danske Bank Vilniaus maratonas“ stipriai ruošiasi užtikrinti ne tik dalyviams skirtą medicinos pagalbą trasoje, bet ir saugumą bėgimo miestelyje viso renginio metu. 

Bėgimo portalo runnnersworld.com paskelbtais duomenimis 2019 metais saugiausiu pasaulyje buvo įvertintas „Danske Bank Vilniaus maratonas“. Pagrindiniu kriterijumi šioje kategorijoje buvo didelis medicininių stotelių skaičius trasoje, kurių pernai „Danske Bank Vilniaus maratone“ buvo net 84.

Šiais metais organizatoriai rengiasi ne tik paruošti medicininę pagalbą bėgikams visoje trasoje bei starto ir finišo zonoje, bet taip pat užtikrinti visų dalyvių saugumą renginio miestelyje viso renginio metu.

Nors renginiams, vykstantiems lauke, dalyvių skaičiaus apribojimų nėra, tačiau renginio organizatoriai išlaiko dalyvių skaičiaus limitus. Kiekviename starte  bus ne daugiau kaip 900 žmonių.

Užtikrinant mažesnius žmonių srautus ir didesnį atstumą į aptvertą renginio zoną Katedros aikštėje bus įleidžiami tik renginio dalyviai. Aikštėje bus įrengtos dezinfekcinės stotelės.

Renginio zonoje visi dalyviai privalės dėvėti apsaugines veido kaukes. Kaukės taip pat bus privalomos ir starto koridoriuose, bei finišavus ir grįžus į renginio zoną. Patekus į starto koridorius, dalyviai privalės laikytis saugaus 1 m atstumo.

Medicininę pagalbą užtikrins medicinos stotelės, mobilūs medikai, greitoji pagalba

Vilniaus miesto gatvėmis ir parkais besidrieksiančioje trasoje šiais metais bus įrengta 16 medicinos stotelių. Viso renginio metu budės 12 medikų savanorių, važinėjančių po trasas su dviračiais, bei 32 medikų savanorių, užtikrinančių pagalbą medicinos stotelėse.

„Medicinos diagnostikos ir gydymo centras" teiks pirmąją medicinos pagalbą renginio dalyviams bėgimo miestelyje. Jame stovės pirmosios pagalbos palapinė, kurioje viso renginio metu budės 2 medikų komandos, aprūpintos reikalinga įranga ir technika skubiai ir būtinai pagalbai suteikti.

„Džiaugiamės bendradarbiaudami su tokiu dideliu skaičiumi medikų, kurie kupini entuziazmo prisideda prie renginio įvykdymo ir kiekvieno iš bėgikų saugumo. Jų dėka ne tik esame įvertinti pasaulyje, be jų pagalbos didžiausia bėgimo šventė Lietuvoje neįvyktų“, – sakė VšĮ „Tarptautinis maratonas“ atstovas D. Valavičius.

Sveikatos apsaugos ministerija šiais metais taip pat suteiks net 5 greitosios automobilius, kurie budės bėgimo metu.

Naujausi straipsniai