Sasha Song: „Gatvės muzikos laisve šiemet dalinsiuosi Kaune“

Sasha Song / A.Dzimidavičiaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-05-17 16:58
Gegužės 21 d. Gatvės muzikos dienoje (GMD) Kaune dalyvaus ir dainininkas bei dainų kūrėjas Sasha Song.

Šiemet 20-ies metų kūrybinę sukaktį minintis atlikėjas su daina „Mamai“ Lietuvoje išgarsėjo vos sulaukęs dvylikos, o 2009 m. jau atstovavo Lietuvai „Eurovizijoje“ ir buvo vienas pirmųjų šalies atstovų šio renginio finale. Pelnęs BRAVO bei daugybę kitų apdovanojimų atlikėjas didžiuojasi LR Prezidento padėka už nuopelnus bei laimėjimus įvairiuose užsienio konkursuose.

Apie laisvą muzikavimo gatvėje dvasią ir asmeninius potyrius su Laisvės alėjoje dainuosiančiu atlikėju kalbėjosi Haroldas Vilimas, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto studentas, vienas iš Gatvės muzikos dienos Kaune organizatorių.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Kada sužinojote apie Gatvės muzikos šventę Lietuvoje?

2007 metais apie ją išgirdęs iš šios šventės pirmtako, muzikanto Andriaus Mamontovo, nieko nelaukdamas registravausi į pačią pirmąją Gatvės muzikos dieną. Nežinojau, ko tikėtis. Kaip tikras dainininkas į tai žiūrėjau labai atsakingai ir rimtai. Pripažinsiu, labai nerimavau, jaudinausi. Galvojau, ar susirinks žmonių, ar mano kūryba patiks... Dar pamenu, kai mano sintezatoriuje išsikrovė baterijos, mano draugams teko tikrąja to žodžio prasme bėgti ieškoti ir pirkti naujas, o man – dainuoti žmonėms a capella! Tada improvizuodamas ir supratau, kad Gatvės muzikos diena iš tikrųjų yra renginys, kuriuo tiesiog reikia džiaugtis, o tavo žiūrovas visada atsiras ir tave palaikys.

Ilgą laiką gyvenote Londone, kur įgijote patirties, kurios ir dabar trūksta daugeliui Lietuvos jaunųjų muzikantų, neturinčių savos publikos ir besistengiančių save atrasti muzikoje. Ką jiems pasakytumėte apie muzikavimą gatvėje?

Gatvės muzikos diena yra puiki savirealizacijos vieta jaunam atlikėjui. Mane žavi pati idėja ir laisvė, kurią suteikia GMD. 10 metų gyvenau Londone ir pats ne kartą esu dainavęs su draugais parke ant žolės, kas gana reta Lietuvoje. Netikėtai susirinkdavo būrys žmonių mūsų paklausyti. Aš džiaugiuosi, kad Lietuvoje atsirado muzikos šventė, kuri skatina tokią laisvę muzikantams, suteikia jiems galimybę parodyti savo talentus ir būti pastebėtiems, o žmonėms dovanoja gerą nuotaiką ar net terapiją muzika.

Kuo reikšmingas šis renginys – Gatvės muzikos diena?

Nevaržoma laisve pasirodyti visiems! GDM savaime yra išskirtinis renginys. Jis leidžia pasireikšti tiek debiutuojantiems dainininkams ir muzikantams, tiek žinomiems atlikėjams. Gatvės pasirodyme galima atlikti muziką, kuri nebūtinai turi atitikti kokį nors radijo arba televizijos formatą. GMD taip pat leidžia pasinaudoti galimybe spręsti socialines problemas. Tiesiog Gatvės muzikos diena suteikia visišką laisvę! Tai ir daro šią šventę išskirtine.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Kodėl po ilgokos pertraukos sugrįžtate į Gatvės muzikos dieną ir būtent Kaune žadate džiuginti savo muzika visus, kurie gegužės 21 d. vaikštinės Laisvės alėja?

Mane dalyvauti pakvietė labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“, kuris rūpinasi ir palaiko onkologinėmis ligomis sergančius vaikus bei jų šeimas. Gatvės muzikos dieną Kaune mes ne tik koncertuosime, bet ir sieksime atkreipti dėmesį į šio fondo veiklą – rinksime paramą Lietuvos vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis, kviesdami prisidėti prie „Mamų Unijos“ gerų darbų tęstinumo finansiškai.

Į Gatvės muzikos dieną Kaune Sasha Song ragina ateiti visus, kurie turi bent menkiausią norą muzikuoti ar nori būti pastebėti.

Kviečiu visus susitikti Kaune! Debiutantams tai yra galimybė įgyti didžiulę patirtį, „patikrinti“ savo kūrybą ir palaikyti pačią idėją, kad ji plėstųsi. Aš džiaugiuosi, kad GDM vyksta ne tik Lietuvoje, ir kad ši gatvės muzikantų šventė pritraukia atlikėjų ir žiūrovų iš užsienio. Renginio organizatoriams – Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto studentams – linkiu gero oro, o visiems dalyvausiantiems Gatvės muzikos dienoje Kaune tiesiog – linksmai praleisti laiką, nes GMD yra tobulas geros nuotaikos ir pozityvumo užtaisas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai