Sasekso hercogai stoja į kovą su bulvarinės spaudos persekiojimu: „Tokiu būdu praradau mamą“

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-02 17:00
Kone labiausiai aptarinėjami žmonės šiuo metu yra Sasekso hercogai: Meghan Markle ir Didžiosios Britanijos princas Harry. Jų kiekvienas žingsnis yra sekamas ir akylai stebimas, o fotografai vis dažniau nejaučia ribų ir nepaiso privatumo. Nors tiek Meghan, tiek Harry mielai fotografuojasi ir bendrauja su visais norinčiais, šį kartą jie nusprendė nebetylėti ir prabilti apie spaudimą, kurį daro bulvarinė spauda.

Antradienio popietę hercogai pranešė keliantys bylą britų laikraščiui „The Mail on Sunday“, kuris išspausdino M.Markle privatų laišką. Pasak princo Harry, jie buvo priversti imtis griežtų veiksmų, nes nenori, kad jo mylimai žmonai nutiktų taip pat, kaip nutiko jo mamai, velionei princesei Dianai, žuvusiai automobilio katastrofoje 1997-aisiais.

„Mano didžiausia baimė yra ta, kad istorija ir vėl kartojasi, – rašoma princo Harry pranešime spaudai. – Praradau mamą, o dabar matau, kaip mano žmona vis labiau tampa tų pačių galingų jėgų auka. Privatus Meghan laiškas buvo publikuotas neteisėtai ir tai darant tyčia.“

Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Sasekso hercogas pabrėžė, kad visas melas ir neteisingas kuriamas jo žmonos įvaizdis yra gerai apgalvotas ir klaidinantis laikraščio skaitytojus. 

„Mano žmona tapo naujausiu bulvarinės spaudos taikiniu ir auka. Jie negalvodami apie pasekmes vykdo šlykščias kampanijas. Ši propaganda turi žmogiškąją kainą ir mes nebegalime daugiau tylėti, nes tai yra pernelyg skaudu“, – tikino jis. 

Princas Harry pabrėžė, kad piktavališka kampanija ir tiesos neatitinkantys faktai yra skleidžiami nuo tada, kai buvo paskelbta apie judviejų su Meghan sužadėtuves. Tačiau visa tai suintensyvėjo pastaraisiais metais, kai moteris laukėsi.

Princesė Diana per savo 36-ąjį gimtadienį / „Scanpix“ nuotr.
Princesė Diana per savo 36-ąjį gimtadienį / „Scanpix“ nuotr.

Dar metų pradžioje vis dažniau bulvarinėje spaudoje pasirodydavo itin kritikuojančių straipsnių ir pasakojančių nebūtas istorijas apie M. Markle. Tai pastebėjo ir pramogų pasaulio žmonės. Vienas jų – garsusis Holivudo aktorius bei artimas princo Harry bičiulis George'as Clooney, kuris viešai išreiškė susirūpinimą savo buvusia kolege M.Markle. 

„Norėčiau pasakyti, kad jie visur persekioja Meghan. Ji yra septintame nėštumo mėnesyje ir yra juodinama, persekiojama tais pačiais būdais, kaip ir Diana. Istorija ir vėl kartojasi. Mes visi matėme kuo tai baigėsi“, – „Who“ žurnalui tuomet sakė G. Clooney. 

Meghan Markle ir princas Harry su sūnumi Archie/ SCANPIX nuotr.
Meghan Markle ir princas Harry su sūnumi Archie/ SCANPIX nuotr.

Visai neseniai apie bulvarinės spaudos persekiojimą prabilo ir kitas poros bičiulas, muzikantas Eltonas Johnas. 

„Jaučiu gilų įsipareigojimą apsaugoti Harry ir jo šeimą nuo pernelyg didelio spaudos įsiskverbimo, kuris prisidėjo prie Dianos mirties“, – rašė E. Johnas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai