Šarūno Barto filmo „Šerkšnas“ premjeroje – garbūs svečiai ir komplimentai Vanessai Paradis

Valdas Adamkus su žmona Alma
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Antradienį režisierius Šarūnas Bartas pristatė filmą „Šerkšnas“. Į premjerą susirinkę garbūs svečiai negailėjo liaupsių ne tik puikiam režisieriaus darbui, bet ir pasaulinei žvaigždei Vanessai Paradis, atlikusiai reporterės vaidmenį.

Filmo premjeroje apsilankė prezidentas Valdas Adamkus bei ponia Alma Adamkienė, profesorius Vytautas Landsbergis, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis, aktorė Gražina Baikštytė, LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius ir kino bei kultūros pasaulio garsenybės. Po filmo režisierių kalbino politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

Š. Bartas susirinkusiuosius patikino, kad premjera tėvynėje visuomet yra kitokia, nei užsienyje, o Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis priminė, kad Ukraina dabar švęstų nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, kaip ir Lietuva kitamet.

„Ilgą laiką Ukraina stovėjo kaip siena, gindama Europos vertybes. Dabar – taip pat toks laikas. Dėkoju už tai, kad lietuviai į viską pažiūrėjo ukrainiečių akimis.

Svarbu, kad pamatytume tai, ką mums rodo šis filmas – turime suprasti, kokia svarbi ir reikalinga yra taika ir, koks iš tiesų baisus yra karas. Ačiū, Lietuva“, – paskutiniuosius žodžius jau lietuviškai pridūrė jis.

Filmas „Šerkšnas“ pasakoja apie lietuvį Roką, kuris norėdamas suprasti karą ir žmones išvyksta į Ukrainą. Čia jis sutinka du reporterius, kurių vieną vaidina buvusi Johnny Deppo mylimoji Vanessa Paradis. Filme taip pat vaidina jaunosios kartos lietuvių aktorius Mantas Jančiauskas bei garsus lenkų artistas Andrzejus Chyras, vaidinęs tokiuose filmuose kaip „Katynė“ (rež. A.Wajda), „11 minučių“ (rež. Jerzy Skolimowski) ir „Jungtinės meilės valstijos“ (rež. Tomasz Wasilewski).

„Šerkšnas“ gamybos darbai prasidėjo 2016 metais ir šiais metais jo darbas pristatytas plačiajai auditorijai. Šių metų gegužę filmas buvo pristatytas Kanų festivalyje, kur buvo palydėtas keliomis minutėmis ovacijų atsistojus.

Šarūno Barto filmo „Šerkšnas“ premjeroje – garsūs svečiai ir ovacijos Vanessai Paradis (28 nuotr.)
+22

Skaitykite daugiau