Šarūnas Bartas: „Kito atskaitos taško nėra – tik mano sąžinė“

Šarūnas Bartas
Šaltinis: „Žmonės“
AA

Prieš dvejus metus atsidūręs #metoo skandalo epicentre, kino režisierius Šarūnas Bartas (55) tada apsiribojo maža žinute – pareiškė nesutinkantis su kaltinimais. Taip pat perspėjo, kad nesiruošia aiškintis nei socialiniuose tinkluose, nei žiniasklaidoje. Ką apie tuos įvykius jis gali pasakyti šiandien?

„Apie Julijos man pareikštus kaltinimus išgirdau kiek vėliau, kai kažkas paklausė, ar mačiau jos žinutę internete. Ne iškart supratau, kas vyksta. O vėliau pasipylė begalė skambučių. Stebėjau, kaip mano vardas linksniuojamas internete, spaudoje, televizijoje. Buvo tiesiog labai liūdna ir visiškai aišku: kalbėti tuo metu reiškė būti neišgirstam. Niekam nerūpėjo, kas iš tiesų vyko, reikėjo triukšmo ir skandalo. Niekas nebūtų išgirdęs, ką mėginu pasakyti. Tomis dienomis tiesa ir melas sukrito į vieną krūvą, o kai tai nutinka, ribos išsitrina ir įrodyti tiesą darosi neįmanoma“, – šitaip režisierius mėgina paaiškinti ilgus tylos metus.

Ir šiandien jis tvirtina nesutinkantis su kaltinimais ir vėlgi nesiruošia pasakoti detalių. „Mano gyvenimas nėra realybės šou. Neturiu jokių galių paveikti kitų žmonių apsisprendimo ir pasiryžimo kalbėti netiesą. Ir nėra jokio kito atskaitos taško, tik mano sąžinė.“

Šarūnas sako, kad pasipylę kaltinimai paveikė ne tik jį, situaciją drauge teko iškęsti ir artimiausiems žmonėms. Laimei, nei jie, nei draugai jo neišsižadėjo. Vis dėlto apgailestauja, kad šioje situacijoje nepavyko išspręsti tarpusavio santykių su Julija be svetimų žmonių įsikišimo.

Interviu bei fotosesija – naujausiame žurnale „Žmonės“

Žurnalas „Žmonės" Nr. 46

Šios savaitės žurnale „Žmonės" - intriguojantis pokalbis su dizaineriu Juozu Statkevičiumi, viešnagė Italijoje pas altininkę, garsaus kino režisieriaus Arūno Žebriūno dukrą Ūlą Ulijoną Žebriūnaitę, pažintis su vieno garsiausių Klaipėdos restoranų šeimininku charizmatiškuoju Armenu Manukyanu, karštos pergalės emocijos iš projekto „Šokio revoliucija" nugalėtojų - Ievos Riepšaitės ir Justino Mejerio - lūpų, mados prognozės ir daug kitų įtraukiančių istorijų.

Skaitykite daugiau