Šarūną Bartą nufotografavo lekiantį su vėjeliu, režisieriui gresia netekti vairuotojo pažymėjimo

Šarūnas Bartas / BFL/Laimučio Brundzos nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2012-12-12 09:53
Žinomam režisieriui Šarūnui Bartui iškelta byla už daugiau nei 50 km/val. viršytą greitį.

Visureigį „SsangYong Rexton“ vairuojančiam režisieriui Šarūnui Bartui – nemalonumai teisme. Jau anksčiau už smulkią vagystę iš parduotuvės baustam 48 metų menininkui šįkart iškelta administracinio teisės pažeidimo byla dėl šiurkštaus Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimo.

Beje, režisierius šįmet itin temperamentingas – per pastarąjį pusmetį policininkai jį tramdė net tris kartus.

Didžiausios problemos – vairuotojo teisių atėmimas ir tūkstantinė bauda, Š.Bartui gresia už tai, kad 2012 m. rugpjūčio 11 d. kelyje „Via Baltica“, atkarpoje tarp Kauno ir Marijampolės, važiavo 146 km/val. greičiu, nors leistinas tame ruože – 90 km/val.

Pritaikius vairuotojo naudai paklaidą, traktuojama, kad visureigis „Rexton“ važiavo mažiausiai 141 km/val. greičiu.

Netrukus po to, kai kelyje „Via Baltica“ lėkė su vėjeliu, pareigūnai sustabdė Š.Bartą ir Nemenčinės plente. Patikrinę duomenų bazę pastebėjo, kad šią mašiną 2012 m. rugpjūčio 11 d. yra užfiksavęs greičio matuoklis.

„Užfiksuoto vairuotojo atvaizdas atitiko sustabdyto automobilio vairuotojo Šarūno Barto išvaizdą“, – pažymima patrulių tarnybiniame pranešime.

Dokumente taip pat pažymima, jog režisierius iškart nuoširdžiai prisipažino: tai jis minėtą dieną vairavo automobilį ir padarė fotoradaro užfiksuotą KET pažeidimą.

Gali grėsti net areštas

Trečiadienio rytą Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo teisėjas Jonas Ivanauskas režisieriaus bylą išnagrinėjo vairuotojui nedalyvaujant. Apie posėdžio vietą ir laiką S.Bartas žinojo, tačiau į teismą neatvyko (tai buvo jo teisė, bet ne pareiga).

Skirdamas pažeidėjui nuobaudą, teismas atsižvelgs į Š.Barto baustumo duomenis. Tai, kad menininkas už KET pažeidimą įkliuvo policijai ir 2012 m. lapkričio 16 d., šiame procese neaktualu (vėlesnis pažeidimas padėties nesunkina.)

Tuo tarpu dėl to, kad už nedidelį chuliganizmą buvo nubaustas 100 litų bauda ir 2012 m. birželio 15 d., Š.Bartas dabar gali susilaukti griežtesnio teismo požiūrio.

Žmonės.lt primena, kad leistino greičio viršijimas daugiau nei 50 km/val. užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams.

Spalvinga biografija

Žmonės.lt primena, kad 2011 m. sausį už smulkią galimai netyčinę lietuviško šampūno buteliuko vagystę iš prekybos centro „Maxima“ žinomam menininkui Š.Bartui skirta 360 litų bauda.

Š.Bartas – Lietuvos kino režisierius, sukūręs filmus „Namai“, „Mūsų nedaug“, „Laisvė“, „Europos vizijos“, „Septyni nematomi žmonės“, „Eurazijos aborigenas“.

2001 m. jis pelnė Nacionalinę kultūros ir meno premiją, 2010-aisiais apdovanotas „Sidabrine gerve“ už „Eurazijos aborigeną“ (geriausio režisieriaus ir geriausio filmo nominacijose).

Tų pačių metų vasarą režisierius Serbijoje apdovanotas už pasiekimus gyvenime.
 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai