„ŠarkA“ merginos: „Tegu tie, kurie mano, kad daromės reklamą, nuveikia ką nors patys“

„ŠarkA“ merginų talka / Mariaus Žičiaus nuotr.
Autorius: Karina Ziminaitė
Publikuota: 2012-06-06 15:39
Saulėtą trečiadienio popietę užuot poilsiavusios, projekto „ŠarkA“ merginos Kristina Ivanova, Gintarė Valaitytė, Ieva Stasiulevičiūtė drauge su atlikėja Ingrida Kazlauskaitė ir dizainere Rūta Rimšeliene užsimovusios gumines pirštines, apsiginklavo šluotomis ir kibo į švarinimosi darbus būsimoje „Gyvybės vagonėlių“ aikštelėje sostinės Naujosios Vilnios rajone.

Apsiavusios guminius botus žinomos moteris tvarkėsi iš širdies – šlavė šiukšles, rinko benamių paliktą „turtą“ ir išvežimui ruošė mūrinio bloko trupinius. Smagiai nusiteikusias dainininkes palaikė ir iš „Gyvybės vagonėlių“ atvežti šunys, kurie taps pirmaisiais naujosios aikštelės gyventojais.

Mariaus Žičiaus nuotr.
Mariaus Žičiaus nuotr.

Kaip portalui Žmonės.lt sakė viena iš „Gyvybės vagonėlių“ iniciatorių R.Rimšelienė, darbo dar labai daug, o ši talka – pirmoji ir tarsi paraginimas gyvūnų nelaimėms neabejingiems žmonėms prisidėti prie jų gerovės kūrimo. „Dar reikia tvoros, bent kelių voljerų. Kviečiame prisidėti visus, kas tik gali“, – kalbėjo ji.

Mariaus Žičiaus nuotr.
Mariaus Žičiaus nuotr.

I.Kazlauskaitė išmestus, sužalotus gyvūnus prilygino gatvėje paliktiems žmonėms, vaikams. „Elgesys su gyvūnais parodo visuomenės išsiauklėjimo lygį. Tai ką matome pastaruoju metu – talžomus, užmušamus gyvūnus – kraupu. Negaliu neprisidėti, matydama, kad yra gerų žmonių, kurie stengiasi nuskriaustiesiems padėti. Manau, gerus darbus daryti reikia pradėti nuo savęs pačių“, – teigė ji.

G.Valaitytė pridūrė, kad iki šiol Lietuvoje mažai vykdyta akcijų, skirtų gyvūnams. „Prisidedame ir prie seneliams, vaikams skirtų labdaros renginių, tačiau šįsyk norime savo dėmesį skirti mažiesiems broliams“, – tikino mergina.

„Išgirdome įvairių replikų, neva, kam to reikia. Kvietėme ir daugiau žmonių. Norime paraginti prisidėti darbais, finansine parama, idėjomis. Bet kokia parama reikalinga, nes beglobių gyvūnų yra daug, norime, kad jų nebebūtų gatvėse – taip bus geriau ir jiems, ir žmonėms“, – viena kitą pildydamos sakė K.Ivanova ir I.Stasiulevičiūtė.

Projekto „ŠarkA“ atlikėjos pasakojo girdėjusios kalbų, neva padėdamos gyvūnams jos tik siekia reklamos sau ir tai jas nuliūdino. „Tegu tie žmonės, kurie taip kalba kažką daro patys“, – siūlė K.Ivanova. I.Kazlauskaitė vylėsi, kad net priešiškai nusiteikę žmonės bent jau taip sužinos apie „Gyvybės vagonėlius“. „Jei už tai į mus meta akmenėlį, tegu“, – sakė ji. „Norime reklamos ne sau, o šiai akcijai – visuomet lengviau patraukti žmones per žinomus veidus“, – pridūrė Kristina.

Kitą šeštadienį, birželio 16 dieną, „ŠarkA“ merginos ir kiti savanoriai kviečia beglobiams gyvūnams neabejingus žmones į talką Naujojoje Vilnioje, Skydo 44 A, kur įsikurs naujasis „Gyvybės vagonėlių“ miestelis. Daugiau informacijos galima rasti tinklalapyje Beglobis.lt

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai