Santykių krizė – ne tik po trejų metų. Skirtis ar bandyti įveikti?

Santykiai atšalo? Nekaltinkite tik partnerio. / Fotolia nuotr.
Santykiai atšalo? Nekaltinkite tik partnerio. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-07-29 15:00
AA

Išgyventi visą gyvenimą su vienu žmogumi – nelengva užduotis. Tai gali būti viso gyvenimo mokykla, kurioje egzaminus tenka laikyti kas keletą metų. Ar išlaikysite juos, priklausys nuo jūsų stiprybės.

Nors daugelis mano, kad santykių krizė ištinka tik po trejų draugystės ar santuokos metų, tačiau išbandymų būna kur kas dažniau: po pirmųjų, trečių ir ketvirtų, septynerių, dvidešimties metų. Kiekviena krizė – skirtinga ir ją įveikti galima tik pasitelkus skirtingas priemones.

Pirmieji metai: ar ištversite išbandymą?

Apsigyvenus kartu jauniems žmonėms tenka spręsti daugybę problemų ir „apsišlifuoti kampus“. Jiems reikia išsirinkti būstą, jį apstatyti. Konfliktas gali kilti dėl lovos ar vonios plytelių: moteris norėtų baltų, vyras rudų.

Jaunavedžiams tenka spręsti daugybę problemų. Jiems reikia išsirinkti būstą, jį apstatyti. Konfliktas gali kilti dėl lovos ar vonios plytelių: moteris norėtų baltų, vyras rudų.

Aišku, ką tik susituokusios poros dar turi susitarti, kuris ryte gamins pusryčius, plaus indus, kiek jie nori vaikų ir pan.

Moteris ilgainiui pamato, kad jos vyras mėgsta ilgai gulėti vonioje, bet nė nemano po to jos iššveisti, visada palieka atsuktą dantų pastos tūtelę. Keletą mėnesių dėl to didelių konfliktų nekyla, po to į pagalbą pasitelkiamas juokas: „ Mūsų maisto likučiais galėtumėte išmaitinti pusę Afrikos vaikų...“, „Prie durų pakabinau skelbimą, kad po mūsų lova sukrautas kojines parduodu už eurą“. Vyras suvokia, kad namuose dar reikia pasirūpinti nešvariais skalbiniais, šiukšlėmis, papildyti šaldytuvą, jis negali taip dažnai šėlioti su draugais, o savo atlyginimo nebegali išleisti naujai meškerei ar sportinei aprangai.

Pamažu pastebima, kad kasdien yra progų ginčytis ir gali kilti net rimtas konfliktas, nes galiausiai nervai ima ir pratrūksta. Taigi tai yra pirmoji rimta šeimos krizė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dėl ko neverta pyktis su antrąja puse?

Poros santykiai / „Shutterstock“ nuotr.

Ką daryti? Krizė yra normalus santykių etapas. Juk du skirtingi žmonės susiduria su vienas kito įpročiais, poreikiais, norais. Esate užaugę skirtingose aplinkose, turite nevienodas gyvenimiškas patirtis. Patarimas: susėsti ir pasikalbėti, kas kuriam nepatinka, susitarti, kas plauna indus, tvarko namus ir pan. Pakalbėti, kokią ateitį įsivaizduoja.

Treti ketvirti metai: šeimos pagausėjimas ir pavargę tėvai

Po trejų ketverių metų pora neretai jau sūpuoja vaikelį ar kelis, todėl gyvenimas pasikeičia: romantika išgaruoja, buities rūpesčiai užima bene visą laiką: sauskelnės, skalbiniai, maisto gaminimas.

Moteris pervargusi, neišsimiegojusi, vyrui ji gali skirti 10 minučių per dieną. Vyras jaučiasi atstumtas. Jis – tik tėvas, bet ne geidžiamas vyras, todėl jam vis sunkiau atsispirti pagundai apsidairyti aplinkui. Moteris neretai jaučiasi nepatenkinta savimi, priauga svorio, užsidaro namuose su vaiku. Tokie santykiai – tikras kirtis romantikai ir poros santykiams.

Ką daryti? Tai nelengvas etapas, todėl turite stengtis palaikyti vienas kitą. Svarbiausia – kalbėtis. Paaiškinkite vyrui, kad jis yra toks pat svarbus kaip anksčiau. Leiskite suprasti: jei daugiau laiko skiriate vaikams, tai nereiškia, kad vyro nemylite. Vyras taip pat turėtų suprasti, kad žmonai nelengva, tad gali dažniau parodyti netikėto dėmesio, pavyzdžiui, be progos padovanoti gėlių ar išleisti žmoną pabūti su draugėmis.

Septintų metų krizė: rutina ir moters noras kažką keisti

Psichologai sako, kad po septynerių metų santuokos būtent moterims kyla noras skirtis. Iš šalies atrodo, kad viskas gerai: vaikai paaugo, namai beveik įrengti ir pan. Tačiau moterys pradeda manyti, kad vienos jaustųsi kur kas geriau: jokios namų ruošos, galėtų atsidėti karjerai, keliauti, nereikėtų rūpintis vyru... O štai vyrams rutina netgi patinka, jie nenori ardyti šeimos. Tad šiuo laikotarpiu moteris gali kelti scenas, prašyti iki šiol negirdėtų dalykų, ieškoti naujovių, nes ji nenori visą likusį gyvenimą gyventi taip, kaip dabar.

Ką daryti? Stenkitės paaiškinti vyrui, kad esate ne tik vaikų mama, bet ir moteris: jums reikia saviraiškos galimybių, erdvės, kurioje galėtumėte atsipalaiduoti. Vyrai dabar turėtų pripažinti, kad dėmesio rodo kur kas mažiau, tad turėtų būti dėmesingesnis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tikra istorija: išgyveno skyrybas ir mirtį, kad vėl būtų kartu

Pora / „Shutterstock“ nuotr.

Keturiolikti dvidešimti metai: sąstingis ir ištuštėjusio lizdo sindromas

Šiuo metu gali kilti labai aiškių klausimų, ar visą tą laiką buvote su tinkamu žmogumi. Gali atrodyti, kad gyvenimas sustojo: karjera padaryta, vaikai beveik suaugę.

Jei vaikai šiuo metu palieka namus, gali apimti ištuštėjusio lizdo sindromas. Tėvai dažnai jaučiasi netekę savo gyvenimo tikslo juk jų ilgus metus auginti vaikai išeina gyventi savarankiškai, juos palieka. Gali atrodyti, kad santykiai neteko prasmės, neretai pradedama abejoti, ar tas žmogus tinkamas, ar norima ir toliau būti kartu. Dažnai užduodamas klausimas: „O kas dabar?“ Tačiau svarbu atminti, kad gyvenimas nesibaigia, bet tik prasideda. Šiuo metu vyrams sunku atsispirti jaunesnėms moterims, tačiau moteris siekia išsaugoti šeimą.

Ką daryti? Psichologai sako, kad ir šią krizę galima įveikti.

Psichologai sako, kad dvidešimties metų santuokos krizę galima įveikti. Tai puikus laikas skirti daugiau dėmesio vienas kitam ir atgaivinti romantiką.

Šio gyvenimo tarpsnio privalumai akivaizdūs: turėsite daugiau laiko ramiam poilsiui, draugams, laiko savo malonumams, o ir namus tvarkyti reikės kur kas rečiau, be to, varginantis maisto gaminimas neužims tiek daug laiko, kaip iki šiol. Be to, tai puikus laikas skirti daugiau dėmesio vienas kitam ir atgaivinti romantiką.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 mitai apie santuoką, į kuriuos galite nekreipti dėmesio

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!