Šamaniškas reginys pakerėjo Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ gerbėjus

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ Kaune / Lauros Deliusinės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-10 16:43
Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ Kaune pradėjo koncertinį naujo albumo „Vilko vartai“ pristatymo turą didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Šį savaitgalį muzikantai aplankys Šiaulius ir Klaipėdą, lapkričio pabaigoje – Panevėžį, o gruodžio pradžioje pasirodys Vilniuje. Tiesa, į visus koncertus bilietai sparčiai tirpsta.

Šeštadienį pilnoje VDU didžiojoje salėje A.Smilgevičiūtės ir grupės koncerto klausytojai muzikantams plojo stovėdami, o vėliau internetinėje erdvėje dalinosi savo įspūdžiais: „šamaniška: atveria vartus, atveria širdis“, „prabudo siela girdint šitą muziką“,  „koncertas viršijo visus lūkesčius“.

Paslaptingas, mistika dvelkiantis naujo muzikinio albumo „Vilko vartai“ pristatymo įvaizdis (kostiumų dailininkė – Agnė Rimkutė) organiškai „prilipo“ grupės nariams, tarsi papildydamas atlikėjos A.Smilgevičiūtės žodžius, jog  vilkas yra ne tik stiprus, plėšrus, baugus, tačiau ir labai šeimyniškas, prieraišus bei ištikimas laukinis žvėris. Pasak dainininkės, šis gyvūnas savo charakteriu itin artimas ir grupės nariams.

Lauros Deliusinės nuotr.
Lauros Deliusinės nuotr.

Įspūdingas „Vilko vartų“ koncertinio turo scenovaizdis, magiškas šviesų šokis ir naujos grupės dainos pakerėjo klausytojus. Grupės lyderiai A.Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius taip pat neslėpė savo emocijų: „Jautėmės pakiliai, prieš koncertą šmaikštavome apie tai, kokius personažus įkūnijame koncerte.

Žinoma, buvo neramu, kaip visos sudėtinės reginio dalys susijungs į visumą, kaip programą priims žiūrovas. Tačiau, tik įėjus į sceną buvo justi, kad nuo klausytojo sklinda šiluma, tai labai padėjo praveriant „Vilko vartus“. Buvome iškviesti bisui, pagrojome porą žinomiausių savo dainų. Po koncerto ilga eilė gerbėjų su ką tik įsigytais diskais laukė autografų. Nuotaikos puikios, jau laukiame šio savaitgalio koncertų Šiauliuose ir Klaipėdoje“.

Lauros Deliusinės nuotr.
Lauros Deliusinės nuotr.

Naujuoju muzikiniu albumu „Vilko vartai“ A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ tęsia savos mitologijos, savo pasaulio kūrimo liniją. Kompaktinę plokštelę sudaro 17 dainų.

Pasak R. Radzevičiaus, 15 iš jų yra suaustos į bendrą albumo dramaturgiją, o likusias dvi, kurios išsiskyrė savo prasmėmis ir stilistika, kūrėjai vadina dovana klausytojams. Dar viena šio albumo įdomybė – dainos skamba ne tik lietuvių, bet ir žemaičių bei senąja prūsų kalbomis.

Nors albume nėra ryškiai apčiuopiamos vienos temos, tačiau jame driekiasi žmogaus brendimo, meilės ir kelionės link savęs istorijos siūlas. Jame apdainuojami virsmai savyje, artėjimas link kito žmogaus ir tolesnis ėjimas su juo. Kita albumo linija – tai meilė, ir trečioji – vizionierinė.

Lauros Deliusinės nuotr.
Lauros Deliusinės nuotr.

„Daug prisisvajojome, kas galėtų įvykti peržengus „vilko“ vartus. Viena tokių vizijų man siejasi su legenda apie piliakalnius, kuriuose slypi mieganti kariuomenė. Kai ateina laikas, ji pabunda. Gal mes visi irgi esame ta mieganti kariuomenė, užliūliuota tariamo patogumo ir laukiame ženklo prabudimui?..“ – filosofiškai klausia R. Radzevičius.

Vilko vartai – tai vienas iš slenksčių, kurį peržengus tampi  brandesnis, kilsteli laipteliu aukščiau ir pradedi žvelgti plačiau. Pasak muzikantų, svarbu nepamiršti, kad esi ne pats sau, dabar, o nuo senų senovės tekančios laiko upės dalis, kurios tėkmė neturi nutrūkti.

Naujo albumo „Vilko vartai“ koncertai vyks lapkričio 13 d. Šiaulių koncertų salėje „Saulė“, lapkričio 14 d. Klaipėdos koncertų salėje,  lapkričio 21 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose ir gruodžio 5 d. Vilniaus „Forum Palace“ arenoje.

Bilietus platina bilietai.lt ir bilietupasaulis.lt

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai