Šalto dušo nauda: įveiksite stresą ir turėsite žvilgančius plaukus

Mergina duše / „Fotolia“ nuotr.
Mergina duše / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-16 09:00
AA

Daugelis vos tik pagalvoja apie šaltą dušą ir net fiziškai pajaučia, kaip nupurto. Manote, kad šaltas dušas – tik sveikuoliams? Visai ne, be to, turite žinoti, kad šalto dušo nauda – ypatinga.

Pabudina ir suteikia energijos visai dienai

Šaltas dušas ryte – vienas geriausių sprendimų, kuriuos galite priimti. Nors šaltas vanduo sukelia drebuliuką, tačiau veikia raminančiai ir grūdinančiai.

Šaltas dušas ryte – vienas geriausių sprendimų, kuriuos galite priimti. Nors šaltas vanduo sukelia drebuliuką, tačiau veikia raminančiai ir grūdinančiai.

Kadangi organizmas patiria stresą, dėl organizmo reakcijos į šoką pradedame giliau kvėpuoti, gauname daugiau deguonies, greičiau cirkuliuoja kraujas. Būtent todėl po šalto dušo visą dieną galime jaustis kupinesni energijos.

Gerina imunitetą ir kraujo apytaką

Šaltas dušas naudingas stipresniam imunitetui. Be to, suaktyvina kraujo apytaką, būtent todėl mūsų organus pasiekia daugiau kraujo. Tai gali padėti įveikti kai kurias širdies ir odos problemas. Natūralios sveikatos ekspertai teigia, kad kai maudomės po šaltu dušu, aktyvėja kraujo apykaita, o arterijos efektyviau varinėja kraują.

Džiugins sveikesni plaukai

Žinome, kad žvilgančius ir stiprius plaukus išsaugoti padeda aliejai. O ar susimąstėt, kad tai padaryti gali padėti ir šaltas dušas? Karštas vanduo odą išsausina, o štai šaltas priverčia poras susitraukti. Šaltas ar drungnas vanduo padeda mūsų odai neprarasti natūralių ir reikalingų aliejų. Beje, svarbu nepamirškite, kad šaltas vanduo odą sutraukia neilgam. Tačiau jei plaukus plausite po šaltesniu vandeniu, plaukai labiau blizgės, bus stipresni ir sveikesni, mažiau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Krioterapija – šalčio jėga atkuria ir sveikatą, ir grožį

Kontrastinis dušas / „Fotolia“ nuotr.

Raumenis skaudės mažiau

Po intensyvių treniruočių sportininkai raumenų skausmą mažina ledu. Visgi jei palysite po šaltu dušu, tai gali turėti panašų poveikį. Nustatyta, kad 25 min. šalto vandens vonia efektyviai malšina raumenų skausmą, jei patyrėte didelę fizinę apkrovą. Po treniruotės ar pratimų, važiavimo dviračiu, bėgimo pravartu kojas panerti į šaltą vandenį.

Mažina stresą

Jei pamažu pratinsitės prie šalto vandens dušo, grūdinsite organizmą, todėl būsite atsparesni ligoms ir stresui. Aišku, jau vien kai pagalvojate apie šaltą dušą, apima stresas. Visgi jei išdrįsite po juo palįsti tai padaryti, gerinsite ne tik savijautą, bet ir atsparumą stresui, didinsite ištvermę, mažės dirglumas.

Mažina depresijos simptomus

Šaltas dušas mažina depresijos simptomus. Kodėl taip yra? Dėl šalčio poveikio odai iš periferinių nervų galūnių siunčiamas didelis elektros impulsų kiekis į smegenis. O tai gerina nuotaiką, tonizuoja visą organizmą. Beje, tyrimai rodo, kad hidroterapija malšina skausmą. Tai gana svari priežastis bent išbandyti šaltą dušą, ypač kai šiais laikais nemaža dalis žmonių kenčia nuo įvairių depresijos požymių.

Sudeginsite daugiau riebalų

Ar kada pagalvojote, kad šaltas dušas skatina ir svorio metimą? Kai mūsų kūnas jaučia šaltį, jis išnaudoja kur kas daugiau energijos tam, kad sušiltų, vadinasi, sudegina daugiau riebalų. Šaltas vanduo gali suaktyvinti geruosius kūno riebalus, kurie padės sudeginti dar daugiau kalorijų.

Nenorite šalto dušo? Rinkitės kontrastinį

Be jokios abejonės, šaltas dušas kai kuriems gali atrodo tikra kankinimo priemonė. Visgi išeitis yra – rinkitės kontrastinį dušą. Jis taip pat puiki priemonė, gerai veikianti mūsų organizmą. Kontrastinis dušas rekomenduojamas po rytinės mankštos. Tris kartus apsipilkite karštu (maždaug 40–45 °C) ir tris kartus šaltu (maždaug 10–15 °C) vandeniu, o pabaikite šaltu. Pastebėsite, kaip tapsite žvalesni, turėsite daugiau energijos ir jėgų, mintys bus skaidresnės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ženklai, rodantys, kad organizmas sensta per greitai