Šaltis vilniečiams nė motais – žmonės užplūdo Kaziuko mugę

Kaziuko mugės akimirkos / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-03 15:12
Šalčio nepabūgę vilniečiai šeštadienį užplūdo jau 415-ąjį kartą rengiamą Kaziuko mugę. Trijų dienų trukmės Kaziuko mugėje šiemet dalyvauja maždaug 2000 prekeivių iš 18 pasaulio šalių.

Vienus į mugę atviliojo skanėstai, kitus – tautodailininkų darbai. Tik žioplinėjančių, vien pasidairyti norinčiųjų šiemet buvo mažai. Minusinė temperatūra, žvarbus vėjas ir nuolat iš dangaus krintantis sniegas atbaidė ne vieną.

Nepaisant to, renginio organizatorius Vytenis Urba džiaugėsi, kad orai kiek pasitaisė, o prekybininkai šio iššūkio nepabūgo: „Mugė tradiciškai driekiasi apie 17 kilometrų ir dėl prasto oro nesutrumpėjo! Visi žinome auksinę frazę, kad nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Vis dėlto, kad būtų smagiau ir šilčiau, mugės metu užkursime laužų ir nemokamai dalinsime karštą arbatą.“

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Vienas ryškiausių mugės renginių – Rotušės aikštėje nusidriekęs 100 metrų ilgio stalas, prie kurio prisėsti ir paragauti lietuviškų patiekalų buvo kviečiami visi.

Pasak organizatorių, šimtmečio stalas – pagrindinė susitikimų, pašnekesių ir skanaus maisto erdvė šių metų mugėje. Puiki žinia – žadama paneigti mitą, jog mugėje pavalgyti brangu, mat užkandžių ir gėrimų bus galima įsigyti už 2-3 eurus. Pietūs prie šventinio šimtmečio stalo vyks šeštadienį, nuo 13 – 15 val. ir 15-17 val., ir sekmadienį nuo 12-14 val. ir 14-16 val.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai