Sakartvelo baletas „Sukhishvili“ Vilniuje pademonstruos neįtikėtiną šokio spektaklį

„Sukhishvili“ baleto šokėjai / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-06 15:46
Gravitacijos dėsnių nepaisantys šokėjai, šimtametės tradicijos ir modernus baletas – visa tai susijungia daugiau nei 70 metų gyvuojančio Sakartvelo nacionalinio baleto „Sukhishvili“ pasirodymuose. Spalio 28 dieną šį įspūdingą reginį baletas pristatys ir Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.

Baleto pasirodymų metu ant scenos žvanga kardai ir juda net 100 šokėjų, kurie, rodos, niekada nenusileidžia ant žemės. Šokėjų sukiniai liejasi akyse, o šuoliai – lyg ant spyruoklių, nes vos pajutę žemę šokėjai ir vėl pakyla į orą.

Visa tai – tik nedidelė Sakartvelo šokių tradicijos dalis. „Sukhishvili“ savo pasirodymuose demonstruoja tautos palikimo ir modernių judesių sintezę, kruopštų darbą ir išskirtinį baletą, kurio negalima išvysti kitų tautų šokiuose.

Viena iš „Sukhishvili“ vadovių Nino Sukhishvili teigia, kad nacionaliniai Sakartvelo šokiai yra išskirtiniai savo įvairove, judesių turtingumu, o kiekvienas jų turi savą pasakojimą ir atspindi sunkią Europos ir Azijos žemynų sankirtoje gyvenančių žmonių istoriją.

Baletas į Lietuvą sugrįžta jau trečią kartą, o 2018-ųjų pradžioje „Sukhishvili“ įrodė kokie yra laukiami mūsų šalyje, kai į pasirodymą „Compensoje“ buvo išparduoti visi bilietai. Žiūrovus pavergė įspūdingi kostiumai, orą raižantys šokėjai ir neįtikėtinas preciziškumas.

Lietuviai išvysti išskirtinį pasirodymą vėl galės Vilniuje, spalio 28 dieną, koncertų salėje „Compensa“.

Temos:

Kultūra

Naujausi straipsniai