Sakartvelo baletas sugrįžta į Šiaulius

Sakartvelo baletas „Sukhishvili“/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-06 13:36
Sakartvelo nacionalinis baletas „Sukhishvili“, jau anksčiau paskelbęs apie savo pasirodymą spalio pabaigoje Vilniuje, praneša dar vieną džiugią naujieną – baletas su įspūdingu šokio spektakliu po vienuolikos metų sugrįžta į Šiaulius. Spalio 29 dieną „Sukhishvili“ pasirodys Šiaulių arenoje.

Baleto „Sukhishvili“ rengiamuose pasirodymuose turtinga Sakartvelo istorija bei tradicijos susilieja su modernia šokio energija. Ant scenos sukasi net šimtas šokėjų, keičiasi kostiumai, žvanga kardai, o gyva muzika pasirūpina kartu keliaujantis „Sukhishvili“ orkestras.

Vos ant scenos telpantys, dinamiški Sakartvelo šokiai išsiskiria nuo trapaus įprasto baleto, kurį pažįstame: šokėjai, pašokę į orą, visa jėga leidžiasi ant kelių, jų apsisukimai liejasi akyse, o judėjimas ant pirštų galiukų primena skrydį.

Sakartvelo baletas „Sukhishvili“/Organizatorių nuotr.
Sakartvelo baletas „Sukhishvili“/Organizatorių nuotr.

Nacionalinis Sakartvelo baletas – vienintelis toks pasaulyje. Jis išskirtinis judesių preciziškumu, turtingumu, o kiekvienas šių judesių turi savą pasakojimą, kuris atspindi Europos ir Azijos žemynų sankirtoje gyvenančių žmonių istoriją.

Ankstesnį kartą Lietuvoje 2018-ųjų pradžioje lankęsis baletas įrodė koks laukiamas yra mūsų šalyje – tąkart į pasirodymą Vilniuje buvo išparduoti visi bilietai. Išvysti „Sukhishvili“ pasirodymą su nauja programa vilniečiai vėl galės spalio 28 dieną koncertų salėje „Compensa“. Spalio 29 dieną baletas surengs pasirodymą Šiaulių arenoje.

Naujausi straipsniai