Rytų medicina: kaip įvairūs negalavimai atsispindi veide?

Moters veidas / Vida Press nuotr.
Moters veidas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-08-18 13:26
AA

Pagal Rytų mediciną, prieš aiškius ligos požymius kūnas siunčia įvairių įspėjamųjų signalų, kad jam nėra gerai. Skirtingose vietose jis „iškelia raudonų vėliavėlių“: nusėja odą spuogais, priverčia ją pleiskanoti, pagilina raukšles, pakeičia spalvą.

Kadangi įvairių organizmo sistemų sutrikimų ženklai aiškiausiai pasireiškia veide, į kai kuriuos iš jų žiūrime kasdien, bet matome tik „negražu ir mane sendina!“, užuot pagalvojusios apie rimtesnę prasmę. Suprantama, norint sklandžiai skaityti kūno sveikatos žemėlapį būtina įgyti ir žinių, ir patirties, tačiau padėti gali, kaip sako rytiečiai, ir elementarios informacijos turėjimas.

Rytietiškas masažas / Vida Press nuotr.

Kepenų, inkstų, skrandžio, plaučių, žarnyno, skydliaukės, širdies, kraujotakos, limfotakos veiklos sutrikimai pasireiškia matomai, tad pastebėjus jų ženklų galima užbėgti ligoms už akių keičiant elgseną, įmanoma pričiupti jas ankstyvos stadijos.

Toliau rasite keletą orientyrų – galbūt jie paskatins jus pasiieškoti išsamesnės informacijos, pasigilinti į senovinį diagnostikos meną, kuriam nereikia rentgenogramų ir laboratorinių kraujo tyrimų. Jo pagrindas – rytiečių įsitikinimas, kad kiekvienas organas susijęs su kitais, kad visus juos jungia gyvybinės energijos, kurią japonai vadina ki, kinai – či, indai – prana, tėkmė. 

Ką sufleruoja raukšlės?

Rytų medicinos požiūriu, raukšlės nebūtinai yra senėjimo požymis.

Kakta: horizontalios raukšlės gali rodyti prastą virškinimo trakto darbą, ryški vertikali – kad kepenys ir antinksčiai labai apkrauti.

Burna: dėl anksti atsiradusių raukšlelių aplink lūpas gali būti kaltas rūkymas.

Akys: „žąsų kojelės“ gali susidaryti, jei organizmas gauna per daug taninų (jų yra kavoje, arbatoje, raudonajame vyne). 

Rytietiškas masažas / Vida Press nuotr.

Ausys: gilios vertikalios spenelių raukšlės paprastai rodo širdies ir kraujagyslių sistemos problemas.

Kaklas: raukšlės gali susiformuoti, kai organizmas blogai įsisavina riebalus, tačiau dažniau rodo skydliaukės veiklos sutrikimą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Natūralios medicinos gydytoja Tautvilė Šliažaitė: „Sveikatos problemos? Keiskite mitybą!“

Ką sufleruoja spuogai, bėrimas?

Jų atsiranda ir dėl ligų, ir dėl netinkamo kosmetikos naudojimo.

Bėrimas: jis gali rodyti uždegimines ir autoimunines organizmo ligas – rožinę, atopinį dermatitą, celiakiją (grūdų glitimo netoleravimas), raudonąją vilkligę (specifinis jos simptomas – drugelio formos bėrimas ant veido). Atopinis dermatitas, arba egzema, gali atsirasti visur, bet dažniausiai – ant rankų ir kojų. Kartais jis signalizuoja apie prastą kepenų darbą.

Aknė: gali rodyti hormonų pusiausvyros sutrikimą, prastai veikiančias kraujotaką ir limfotaką, labai užterštą virškinimo sistemą, pomėgį valgyti riebų maistą, pieniškus, saldžius, rafinuotus produktus.

Ką sufleruoja odos pleiskanojimas, trūkinėjimas?

Pirmiausia paklauskite savęs, ar duodate kūnui pakankamai skysčių. 

Veido oda: pleiskanojimas, sausumas gali rodyti, kad jai trūksta drėgmės, nesočiųjų riebalų rūgščių omega 3, taip pat gali būti vangiai dirbančios skydliaukės, diabeto, odos ligų simptomas. 

Lūpų oda: kai ji trūkinėja, skilinėja kampučiai, reikėtų pagalvoti apie infekciją, dehidrataciją, per didelį saulės ar vėjo poveikį, vitaminų A, B ir C stoką kaip galimas priežastis.

Galvos odos: pleiskanojimas, sausumas gali rodyti drėgmės, nesočiųjų riebalų rūgščių omega 3, vitamino B6 stygių maiste, grybelį, per gausų kosmetikos priemonių naudojimą, atopinį dermatitą...

TAIP PAT SKAITYKITE: Mokytoja ir vienuolė Nityamuktanandos Saraswati: „Jogos tikslas – išvalyti protą“

Ką sufleruoja tinimas?

Audinių tinimą skatina įvairios priežastys.

Akių sritis: maišeliai po akimis gali susidaryti dėl nuovargio, bet taip pat ir dėl sotaus vakarieniavimo, inkstų negalavimo. Pastarieji, dar tulžies akmenys, aukštas kraujospūdis gali tapti viršutinių vokų tinimo priežastimi. 

Po oda: mažų patinimų gali atsirasti dėl netinkamų, agresyvių kosmetikos produktų.

Rytietiškas masažas / Vida Press nuotr.

Ką sufleruoja spalva?

Atkreipkite dėmesį į odą ir akis.

Blyškios lūpos – įprastas anemijos (geležies trūkumo) požymis, bet tai gali liudyti ir nepakankamą skydliaukės aktyvumą. 

Blyškumas: gali būti ženklas, kad organizmui nepakanka maisto ir mineralinių medžiagų, ypač geležies ir chlorofilo, augalinio pigmento, nudažančio augalus žaliai. Šių medžiagų stygius dažnai būna kaltas dėl savijautos „lyg ir nesergu, bet jaučiuosi prastai“. Jei organizmas negauna pakankamai skysčių, jei užkietėję viduriai, oda gali papilkėti. Blyškios lūpos – įprastas anemijos (geležies trūkumo) požymis, bet tai gali liudyti ir nepakankamą skydliaukės aktyvumą. Blyški, o ne rožinė apatinių vokų vidinė pusė taip pat dažnai būna susijusi su per mažu geležies kiekiu organizme. Baltos dėmelės prie išorinio akies krašto gali rodyti, kad prastai funkcionuoja limfinė sistema arba kraujyje yra per daug cholesterolio. Apie pastarąjį gali „kalbėti“ ir balsvas žiedas, juosiantis akių raineles. Plaučių ligos, insultas, infarktas, kūno intoksikacija – taip pat „blyškūs“.

Melsvumas: tamsūs ratilai po akimis gali rodyti ir poilsio trūkumą, ir maisto netoleravimą, kepenų, inkstų, antinksčių, širdies ir kraujotakos sistemų negalavimus. Melsvos lūpos – širdies, plaučių bėdas, deguonies trūkumą.

Gelsvumas: gali įspėti apie vangią kraujotaką, kepenų, tulžies pūslės, blužnies sutrikimus, mažos iškilusios dėmelės ant vokų – cholesterolio perteklių.

Rytietiškas masažas / Vida Press nuotr.

Raudonis: gali rodyti, kad organizmui nepatinka maistas, kurį valgote, kad pasmerkiate jį alergijai, blogam virškinimui ir vidiniam uždegimui. Aukštas kraujospūdis, pernelyg aktyvus antinksčių darbas gali būti lydimi veido paraudimo; blužnies, širdies, kraujotakos problemos – nosies; skrandžio veiklos sutrikimas – lūpų; nervų sistemos įtampa – antakių srities. Galima sakyti, kad raudona spalva liudija apie kurio nors organo per intensyvų darbą.

Dėmės: tamsus naujai susidaręs odos darinys arba senas apgamas, pakeitęs spalvą ir formą, gali būti melanomos, odos vėžio, simptomas. Dėl antinksčių veiklos sutrikimų gali atsirasti daug pigmentinių dėmių.