Rytiniai įpročiai, kurie motyvuos visai dienai

Kiekviena diena yra nauja pradžia / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-22 09:00
Rytai ne visiems yra lengviausia dienos dalis, ypač jei tai – pirmadienis. Dažniausiai manome, kad miego ir poilsio trūksta, o darbų visada yra per daug. Visgi kai kurie įpročiai motyvuoja visai dienai, net jei manote, kad jie nieko verti.

Vienas Pensilvanijos mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad darbuotojai, kurie dieną pradeda būdami blogos nuotaikos, paprastai ją ir baigia būdami blogos nuotaikos, jei ne dar labiau paniurę. O štai darbuotojai, kurie pradeda savo dieną ramūs ar laimingi, ją ir baigia optimistiškai nusiteikę.

Darbuotojai, kurie dieną pradeda būdami blogos nuotaikos, paprastai ją ir baigia būdami paniurę. O štai darbuotojai, kurie pradeda savo dieną ramūs ar laimingi, ją ir baigia optimistiškai nusiteikę.

Be to, tyrimas rodo, kad blogos nuotaikos darbuotojai yra kur kas mažiau motyvuoti ir mažiau produktyvūs. Taigi labai svarbu, kaip pradėsite dieną, kiek spėsite padaryti prieš praverdami darbovietės duris.

Atsikelkite laiku

Pabusti laiku ar net anksčiau yra labai svarbu, jei norite pradėti savo dieną puikiai. Kuo anksčiau atsikelsite, tuo daugiau laiko turėsite savo rytiniams įpročiams atlikti. Kelkitės laiku ir jums nereikės nerimauti, kad vėluojate, nespėjate papusryčiauti ar išvesti šuns. Sunku tai padaryti? Pasidėkite savo žadintuvą kuo toliau nuo lovos, kad norėdami jį išjungti, turėtumėte atsikelti iš lovos.

Atidenkite užuolaidas

Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos turėtumėte padaryti vos pabudę, tai – atidengti užuolaidas. Jei tai darysite kasryt, pastebėsite, kad tai yra būdas, padedantis pabusti iš miego. O dabar, kai rytai šviesūs ir saulėti, į miegamąjį įsileisti spindulėlį saulės – tikras malonumas.

Pasiklokite lovą

Daugelis ryte šoka iš lovos jos nepasiklojęs ir taip išskuba iš namų. Iš tikrųjų įprotis pasikloti lovą puikiai išbudina, suteikia disciplinos. Jei norite pagerinti savo motyvaciją ir produktyvumą, kasryt klokite savo lovą. Tai trunka vos keletą minučių, o kambarys bus tvarkingas ir jūs galėsite savimi didžiuotis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pirmadienį paverskite geriausia diena!

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Atsigerkite vandens

Šiltas vanduo su citrina yra puikus rytinis gėrimas, nes gerina virškinamojo trakto sistemą ir padeda iš organizmo pasišalinti toksinams. Taip pat apsaugo nuo vidurių užkietėjimo ir viduriavimo problemų, užtikrina puikią žarnyno veiklą. Ryte vietoj kavos puodelio išgerkite vandens su citrina. Tai padidins energijos lygį, jausitės žvalesni ir kupini jėgų. Be to, nustatyta, kad citrinų kvapas mažina stresą ir pagerina nuotaiką. Pasiūlyti šio gaivaus gėrimo bendradarbiams ar šeimos nariams. Rytą pradėkite žvalūs ir energingi!

Pusryčiams – žaliasis kokteilis

Kasdieniai pusryčiai turi būti gardūs ir lengvi, bet suteikti sotumo jausmą iki pat pietų. Tam puikiai tiks žaliasis kokteilis. Žalieji kokteiliai lengvai virškinami (plakant žalių lapų ir vaisių ląstelės yra suskaidomos, todėl organizmas gali lengviau įsisavinti maisto medžiagas). Pusryčiams įsipilkite tiek kokteilio, kad pasisotintumėte, o likusią dalį įdėkite į šaldytuvą. Beje, motyvuoja ir tai, kad dieną pradeda valgydami sveiką ir energijos suteikiantį maistą.

Planuokite dienos darbus

Norėdami būti sėkmingi, turite išmokti, kaip planuoti darbus ir nusistatyti tikslus. Jūs turite žinoti ilgalaikius planus, turėti tarpinių darbų planą ir... kasdienę darbotvarkę. Kiekvieną rytą keletą minučių skirkite dienai suplanuoti. Tai paprastas metodas, kuris pagerins jūsų kasdienį darbo našumą, nes atėję į darbą jau žinosite, nuo ko pradėti, kokių darbų imtis, nebereikės pusvalandžio, kad peržvelgtumėte darbų planą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pažaiskite su augintiniu

Augintiniai visada pakelia nuotaiką, nuteikia džiugiai. Psichologai seniai įrodė, kad naminiai gyvūnai ramina, mažina įtampą ir priverčia žmogų jaustis visapusiškai geriau, labiau pasitikėti savimi, lengviau bendrauti. Laukia įtempta diena darbe? Prieš išeidami pažaiskite su savo augintiniu ir pasisemkite ramybės bei pozityvumo. Geros emocijos, patirtos su augintiniu, net jei tai buvo penkios minutės, lydės visą dieną.

Prieš išeidami pabučiuokite savo mylimąjį (-ąją)

Santykiai yra labai svarbu, o kad jie būtų stiprūs, turite juos puoselėti. Ne paslaptis, kad geras tarpusavio ryšys su artimaisiais gerina ir mūsų savijautą. Tad kad ir kaip ryte skubėtumėte, nepamirškite prieš išeidami pabučiuoti savo antrosios pusės. Tai motyvuos, suteiks stiprybės ir padės nuversti kalnus!

Klausykitės malonios muzikos

Muzika gali greitai praskaidrinti nuotaiką ir suteikti energijos. Pasirinkite savo mėgstamiausius atlikėjus, dainas ir klausykitės pusryčiaudami, važiuodami ar eidami į darbą. Jei trūksta energijos, paklausykite ko nors linksmo, greito, o jei laukia sudėtingas susirinkimas darbe, nuraminkite savo lėtesne, ramesne muzika. Tai geriausia dienos pradžia, kokia tik gali būti!

TAIP PAT SKAITYKITE: Nuo pirmadienio nevalgote cukraus? Žinokite, saldu – nebūtinai nesveika

Ji24.lt

Naujausi straipsniai