Ryškiausios artėjančio sezono tendencijos: į ką verta atkreipti dėmesį?

Sportinių rūbų tendencijos/Vida Press nuotr.
Greta Kukštaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Kiekvienais metais mados dizaineriai pristato tai, kas bus madinga ateinantį sezoną – šiemet jie ir vėl siūlo atsigręžti į praėjusius dešimtmečius. Artėjančio šiltojo sezono tendencijų tiek daug, jog net sunku susigaudyti, o parduotuvių lentynose ir vėl pastebėsime vis dar iš mados olimpo nesitraukiančius gyvūnų raštus. Šiemet kone kiekviena atras sau patinkančius siluetus, raštus ar spalvas, pastarosios bus madingos nuo neutralių, pastelinių atspalvių iki ryškių ir akį rėžiančių spalvų, tokių kaip neoninė oranžinė, žalia, ryškiai geltona ir karališkoji mėlyna.

2019-ųjų pavasario-vasaros tendencijų gidas yra itin platus, tačiau savo ruožtu pateikiame tai, kas bus aktualiausia ir ko nepastebėti gatvėse, socialiniuose tinkluose ar parduotuvių lentynose bus tiesiog neįmanoma.

GYVŪNŲ RAŠTAI

Nors, atrodo, gyvūnų raštai jau pasiekė savo viršūnę, tačiau vis dar nesiruošia užleisti savo pozicijų ir jau trečią sezoną iš eilės bus viena populiariausių tendencijų. Tad jei šiai tendencijai esate neabejinga, neslėpkite šio rašto drabužių giliai spintoje ir drąsiai vilkėkite toliau. Tiesa, šį sezoną madingiausiu išliks leopardo raštas, ypatingai jei jis – ryškiai neoninės spalvos.

Gyvūnų raštai/Vida Press nuotr.

80-IEJI GRĮŽTA

Kaip ir gyvūnų raštai, taip ir garsieji 80-ieji iš mados olimpo nesiruošia trauktis. Šį sezoną ir vėl pastebėsime itin plačius ir pūstus pečius, blizgias trumputes vakarines sukneles, princesės Dianos sijono ir švarko kostiumėlius, didelius įmantrius aksesuarus, kurie buvo vadinti labiausiai pasibaisėtinusiomis aštuoniasdešimtųjų tendencijomis. Tačiau tik ne dabar, kai tokie garsūs pasaulio mados namai kaip Chanel nukėlė mus į tą garsųjį dešimtmetį, pristatydami papuošalus iš grandinių, didelius logotipus ir itin plačių pečių drabužius, kuriems atsispirti bus neįmanoma.


80-ieji grįžta/Vida Press nuotr.

SMĖLIO SPALVA NUO GALVOS IKI KOJŲ

Ši spalva lyg antra oda, švelni ir natūrali, tinkanti prie įvairių kitų tonų ir atspalvių. Ją ypač prisijaukins minimalistės, mėgstančios jaukumą, švarą, tačiau tuo pačiu ir nemirštančią klasiką. Ši spalvų paletė, kuriai būdingi ir visi kiti neutralūs atspalviai, kaip kreminė, kūno ar kupranugario ruda bus itin aktuali šį sezoną, kadangi ji ne ką mažiau prikausto dėmesį negu kitos šį sezoną madingos ryškios spalvos ir atstovauja prabangą, natūralumą ir brandą.


Kūno spalva/Vida Press nuotr.

KASPINAI

Nesvarbu kokio jie būtų dydžio, ar dideli, ar mažesni, tačiau būtent kaspinais puoštas palaidines, sukneles, avalynę, juvelyriką ir įvairiausius aksesuarus, ypatingai skirtus plaukams, pastebėsime visą pavasario ir vasaros sezoną. Neignoruokite šios itin moteriškos tendencijos ir leiskite sau pasijusti tikromis romantikėmis!

Kaspinėliai/Vida Press nuotr.

NEONINĖS SPALVOS

Atspindinčios tiek 80-ųjų grįžimą, tiek vis didėjantį susidomėjimą „cyber punk“ stiliui tokios ryškios palvos kaip neoninė žalia, rožinė ir oranžinė akimirksniu prikaustė dėmesį Paryžiaus, Milano, Londono ir Niujorko mados savaitėse ir tapo viena ryškiausių šių metų tendencijų. Vieni dizaineriai šias spalvas naudojo paprastuose medvilniniuose audiniuose, o kiti eksperimentavo su satinu ir nėriniais, tačiau ilgai netrukus ši tendencija jau pasiekė ir gatves. Jei nemėgstate rengtis ryškiai nuo galvos iki kojų, įsigykite vieną šios spalvos drabužį ar aksesuarą, kuris akimirksniu pagyvins net patį nuobodžiausią derinį.

Neoninė spalva/Vida Press nuotr.

DRAMATIŠKOS ROMANTINĖS SUKNELĖS

Kaip jau pastebėjote, dizaineriai šiais metais turi ką pasiūlyti ir drąsioms bei norinčioms išsiskirti, ir tikroms romantikėms, dievinančioms vintažą ir eleganciją. Šiltąjį sezoną ieškokite ilgų suknelių su ilgomis rankovėmis, nostalgiškais raštais, raukiniais ir net pūstais pečiais. primenančiais Viktorijos laikus. Senamadiški siluetai, vintažiniai raštai, maxi ilgiai – tai lyg vėl atsigręžimas į praeitį, o tai bus viena aktualiausių tendencijų šį sezoną.


Romantiško kirpimo suknelės/Vida Press nuotr.

METŲ SPALVA – KORALINĖ

Pasaulinis spalvų institutas „Pantone“ paskelbė, jog 2019 spalva bus ryški, gyvybinga ir energinga koralinė, maišyta su aukso tonais. Šios spalvos nepastebėti bus neįmanoma, ji vyraus ne tik madoje, bet ir interjero, grožio industrijoje ir kitose meno srityse. Tai ypatingai gerai nuteikianti, optimistiška spalva, kurią ignoruoti būtų didelė nuodėmė. Ši spalva puikiai tinka su rožiniais, oranžiniais ir raudonais atspalviais, tačiau jei nesinori atrodyti per daug ryškiai, derinkite šią spalvą su neutraliais, šviesiais tonais.

Koralų spalva/Vida Press nuotr.

KOMBINEZONAI

Tikriausiai kombinezonus jau teko pastebėti rudenį, tačiau šiltąjį sezoną jų taip pat netrūks, netgi atvirkščiai. Jau dabar stilingų užsienio tinklaraštininkių profiliai mirgėte mirga stilingais „statement“ kombinezonais – jie gali būti ir sportiški, ir ypač elegantiški. Juos galima priderinti tiek prie aukštakulnių, tiek prie laisvalaikio batų, o už itin akį prikaustančias dideles sagas, užtrauktukus, kalnierius ar kišenes turime dėkoti tokiems garsiems dizaineriams kaip Zimmermann, Hermes ar Stella McCartney.


Kombinezonai/Vida Press nuotr.

KUTAI, KUTOSAI

Jei 2018-aisiais populiarumo viršūnėse puikavosi raukiniai, tai šiais metais ypatingai atgims kutai. Kutų detales matysime ant palaidinių rankovių, kelnių, suknelių ir švarkų bei rankinių, aksesuarų ir net avalynės. Bohemiška ir kaubojiška dvasia nedings ir šį sezoną.


Kutai/Vida Press nuotr.

SPORTO ĮKVĖPTA MADA

Dizaineriai prisitaikydami prie žmonių poreikių ir greito gyvenimo tempo vis dažniau atsigręžia į laisvalaikio aprangą, pritaikydami ją kasdieniame garderobe. Šį sezoną juos įkvėpė sporto šakos, tokios kaip banglenčių, riedlenčių ir dviratininkų sportas. Pavasario ir vasaros sezonu ir vėl pastebėsime dviratininko šortus, o viena iš šviežiausių tendencijų – vandens sporto įkvėpta mada. 

Sporto įkvėpta mada/Vida Press nuotr.
Skaitykite daugiau