Rūtos Ščiogolevaitės, Evelinos Sašenko ir Karinos Krysko-Skambinės trio gerbėjų sielas gydė džiazu

Karina Krysko-Skambinė, Evelina Sašenko ir Rūta Ščiogolevaitė / Luko Balandžio nuotr.
Autorius: Justina Dirsė
Publikuota: 2012-12-13 18:41
Ne vienam, žiemiško slogučio kamuojamam vilniečiui, ketvirtadienio vakarą apsilankiusiam Rūtos Ščiogolevaitės, Evelinos Sašenko ir Karinos Krysko-Skambinės koncerte turėjo bent kiek atlėgti. Mat sodrūs džiazo garsai glostė ausis, o vokalisčių apranga – akis. Pirmą kartą scenoje trise pasirodžiusios popmuzikos profesionalės jungtiniame koncerte „Džiaze tik merginos“ sudainavo visiems gerai žinomus, specialiai šiam projektui aranžuotus, kūrinius.

„Pasirodymas vienoje scenoje kartu su kūrybingiausiais Lietuvos improvizatoriais Kauno bigbendu buvo sena mano svajonė. Tiesa, tai – didelė atsakomybė. Juk kūrinius privalėsime atlikti nepriekaištingai, tokie profesionalai nedovanos klaidų“, – dar prieš koncertą prisipažino viena profesionaliausių dainininkių šalyje Rūta Ščiogolevaitė.

Rūta išdavė, kad Kalėdoms skirtų koncertų metu viena už kitą talentingesnių merginų trio atliks tokių pasaulyje žinomų dainininkių kaip Norah Jones, Natalie Cole, Diana Crall, Merilyn Monroe ir kitų atlikėjų kūrinius. Šios pasaulinio garso dainininkės pasirinktos neatsitiktinai – aistringo ir įsimintino vokalo savininkė Norah Jones garsėja unikaliu džiazo ir tradicinės vokalinės pop muzikos kūriniais, kuriems neabejingas tiek Kauno bigbendo kolektyvas, tiek kartu su jais kalėdiniame koncerte pasirodysiančios atlikėjos.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

Žinoma, tokioms scenos primadonoms įprastai – aidint aplodismentams ir šūksniams – įeitį nevalia. Dainininkės, grojant Kauno bigbendui, surengė mažytį etiudą ir į sceną ėjo po vieną – Kristina, Evelina ir galiausiai Rūta. O pasisveikinusios užtraukė penktame dešimtmetyje gyvavusios merginų grupės „The Andrews sisters“ dainą „Pennsylvania polka“. Kongresų rūmuose pasklido svajingi svingo garsai.

Vėliau dainininkės solavo po vieną. Rūta Ščiogolevaitė sukūrė svajingos, mylinčios ir mylima būti norinčios moters įvaizdį, pasirinkdama garsiąją Merilyn Monroe dainą „I wanna be loved by you“.  Tikriausiai nereikia priminti, kad filme „Džiaze tik merginos“ (angl. „Some like it hot“) M.Monroe suvaidino pagrindinį vaidmenį.  Antrasis moters įvaizdis buvo atspindėtas pasitelkiant legendinio svingo muzikos meistro Franko Sinatros daina „A ladie is a tramp“ – veiklia, karjeros siekiačia, bet ir šeimos norinčią moterį suvaidino Evelina.

Karinai ir Rūtai atlikus dar po vieną dainą išmušė Kauno bigbendo valanda. Šie energingai grojo melodiją skirtą džiazo legendos Louiso Armstrongo atminimui. Dirigentas Petras Tadaras – neeilinės charizmos žmogus. Jis ne tik puikiai vado instrumentais apsiginklavusiems muzikantams, bet įsismaginęs atsisuko į sausakimšą salę ir visiems parodė kaip reikia judėti skambant džiazui bei ėmė ploti. Žiūrovai paėmė pavyzdį ir plojo kartu su juo

„Sakoma, kad tiek atlikėjų moterų į vieną sceną kviesti negalima, nes jos pavydi viena kitai grožio ar balso, – juokėsi E.Sašenko. – Bet manau, kad šį mitą mums pavyks išsklaidyti.“

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

„Kalėdinis koncertas „Džiaze tik merginos” gimė įkvėptas trečiojo dešimtmečio retro nuotaikų ir fantastiško holivudo filmo tuo pačiu pavadinimu. Šiame pasirodyme karaliaus svingo ir diksilendo muzikos stiliai, o merginos įsijaus į naujus savo amplua – žavias, moteriškumu spinduliuojančias daininkes iš praeities”, – apie koncertą pasakoja dirigentas Petras Tadaras.

„Vien nuo pavadinimo – „Džiaze tik merginos” – per kūna bėga šiurpuliukai. Tikiuosi kad mūsų dėka nejučia persikelsite į Čikagą, į romantiškus Merilyn Monroe laikus,” – tęsia grupės „69 danguje” narė Karina Krysko.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

Žinomoms merginoms akomponuosiantis Kauno bigbendas – vienintelis profesionalus džiazo orkestras šalyje, veikiantis daugiau nei dvidešimtį metų. Įkurtas garsaus pianisto Romualdo Grabšto, bigbendas savo kolektyve išaugino daugybę puikių improvizatorių, lanksčiai prisitaikančius skirtingiems muzikos stiliams. Šiuo metu Kauno bigbendui vadovauja Arvydas Butas.

Kostiumus kūrė Kęstas Rimdžius

Nėra abejonės, kad sublizgėti ant scenos nėra taip jau paprasta. O dar jei nori bent šiek tiek pataikyti į džiazo ir svingo eros laikus. Tad dainininkėms padėjo „Kukla beuty box“ stilistas Kęstas Rimdžius. Merginos koncerto metu kartą pakeitė savo apdarus. Pirmoje svinguojančio džiazo dalyje dėvėjo trumputes, kelių nesiekiančias suknutes, antroje, modernioje arba naujųjų laikų džiazo dalyje – žemę kiančias, juodas sukneles.

Tiesa, keistas niuansas tas, kad K.Rimdžius rengė tik Rūtą ir Kariną. Mat Evelina apsirengti panoro pati. O akylai apžiūrėję Žmonės.lt nuotraukų galeriją, komentaruose įvertinkite, kaip žinomos ir balsingos moterys atrodė scenoje.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai