Rūtai Ščiogolevaitei po skyrybų reikėjo kovoti: „Neišlaikymas savo vaikų – penkis kartus gėda“

Rūta Ščiogolevaitė / Teodoro Biliūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-08 08:07
Dainininkė Rūta Ščiogolevaitė (39) laidoje laidoje „Nuo...Iki...“ itin atvirai papasakojo ne tik apie sunkų savo gyvenimą karantino laikotarpiu, bet ir apie skyrybas su septyneriais metais už ją jaunesniu finansų konsultantu Rolandu Damijonaičiu. Moteriai teko nemažai patirti, kai laukiantis penktojo vaikelio ant plauko pakibo jos santykiai.

Praėjusių metų rudenį pasirodė netikėta žinia – dainininkė Rūta Ščiogolevaitė laukiasi jau penktosios atžalos. Tačiau vos po kelių mėnesių ne vieną pribloškė vienas po kito pasirodę keli pranešimai – Rūtos šeimoje krizė, į namus kelis kartus kviesta policija.

Po šio incidento Rūta pareiškė besiskirianti su vyru ir kuriam laikui atsitvėrė tylos siena. Nepaisant patirtų smūgių, penktajai atžalai pripildžius Rūtos gyvenimą meilės ir džiaugsmo ji net nenutuokė, kad šeimos laukia dar vienas išbandymas – pasaulinė pandemija bei karantinas. Penkių vaikų mamai draudimai koncertuoti pavasarį stipriai kirto per piniginę, teko ieškoti išeities kaip išgyventi.

Rūta Ščiogolevaitė augina penkis vaikus: pirmagimo ji susilaukė su šokėju Deividu Meškausku, dar keturi vaikai gimė santuokoje su verslininku Rolandu Damijonaičiu. 

Rūta Ščiogolevaitė / Stop kadras
Rūta Ščiogolevaitė / Stop kadras

„Mano asmeninė situacija buvo tragiška. Kadangi karantino metu negalėjau pretenduoti į jokias išmokas, nes man tai tiesiog nebūtų apsimokėję, neliko nieko kito, kaip tik pratęsti motinystės atostogas. Tenkinausi pašalpa, iš kurios kelis mėnesius ir gyvenau. Taip, gyvenau iš pašalpos, tokia buvo mano realybė“, – anksčiau portalui Žmonės.lt pasakojo Rūta. 

Rugsėjo 7-ąją LNK laidoje ji prisipažino dėl paviešintų savo gyvenimo detalių sulaukusi įvairių nuomonių. Žmonės ne tik norėjo padėti, buvo ir tokių, kurie Rūtą įžeidinėjo, pylė pamazgas ir asmeniškai jai rašė: taip ir reikia. Žinoma moteris tokias replikas priėmė ramiai ir stengėsi pernelyg jautriai nereaguoti.

Yra labai skaudu, kai neapsiverčia liežuvis pasakyti, kad išsiskyrėme draugiškai.

„Žinoma, man tai buvo nemalonu, nes suvokiau, kad gyvenu tarp ne visiškai normalių žmonių. Tačiau supratau, kad reikia kažkaip išmokti į viską nesifokusuoti“, – „Nuo... Iki...“ šnekėjo ji ir pridūrė: – „Mano gyvenimas dabar toks, kad sunku nupasakoti, tai reiktų pamatyti ar patirti, nes žodžiais jūs tiesiog nepatikėtumėte.“

Vėliau, kalbėdama apie skyrybas su vyru, Rūta neslėpė, kad gražiai nutraukti santykių jiems nepavyko. Skirdamasi moteris turėjo atlaikyti ne vieną smūgį. 

„Yra labai skaudu, kai neapsiverčia liežuvis pasakyti, kad išsiskyrėme draugiškai“, – prisipažino ji.

Tiesa, ryžtas nutraukti santykius dainininkei vėliau leido suprasti, kad nieko nėra neįmanomo.

„Meluoti apie savo santuoką su Rolandu nenoriu, o visos tiesos sakyti – negaliu. Rizikuoju būti nesuprasta, nes tai, ką išgyvenau, gali suprasti tik tai patyrusios moterys“, – sako Rūta.

Išsiskyrusi žinoma moteris sakė suvokusi du dalykus. „Pirma – aš tai padariau, reiškia – padarysiu dar daugiau. Kita – tai, ko labiausiai bijojau, kad palūšiu, neįvyko. Atsitiko priešingai.“

R.Ščiogolevaitė atskleidė dėl nieko nesigailinti ir dievinanti savo dukrelę Aretą.

„Ji mane ir sušildo, ir ramina, suteikia visą reikalingą džiaugsmą“, – šypsojosi moteris.

Nors didžiulė šeima, pasak Rūtos, niekada nebuvo jos svajonė, dabar ji patiria nuostabiausią jausmą. Dainininkė prisipažino – istorija, kurią galėtų papasakoti, kartais atrodo jai pačiai nereali.

„Jeigu papasakočiau viską taip, kaip buvo, tikriausiai dauguma manimi nepatikėtų. Ne aš buvau iniciatorė turėti tiek daug vaikų. Žinoma, nepaisant visko, juos aš labai myliu. Bet....penktąjį vaikelį planavau ne aš“, – sakė ji laidoje „Nuo...Iki...“.

Rūta neslėpė, kad laukiantis pagrandukės, jos santykiai buvo tokioje krizėje, jog ir juodžiausios mintys lindo į galvą. „Galvojau, jei pasiliksiu, o rankose dar bus ir mažiukas, aš niekada iš to neišlipsiu.“

Nepaisant visko, R.Ščiogolevaitė visuomet buvo prieš abortus, todėl mintis kažką daryti kitaip greit, lyg koks juodas košmaras, dingo. Vėliau ji pati ne kartą kartojo – po skyrybų niekas nepasikeitė, vaikai, ypač mažiausioji Areta, tapo jos atsvara.

„Niekada nebuvo, kad aš koncertavau ir neauginau vaikų. Taip, turėjau auklių, tačiau juk auginau ne kūdikį. Būdavo, kad net gailėdavau auklės ir sakydavau jai pailsėti“, – prisiminė dainininkė.

Pasak Rūtos, auginti penkis vaikus – tai nuolatinis galvos sukimas. Nuo pat pradžių... iki galo. Ir dabar ji teigė nežinanti, kaip viskas susiklostys ateityje.

„Neramina situacija dėl stogo virš galvos, atlyginimų. Nežinau, ar vaikus galėsiu leisti į darželį, nes valstybiniuose darželiuose vietos reikėtų laukti labai ilgai.“

Kad ir kai būtų nemalonu apie tai kalbėti, paklausta apie vyro jai suteiktą pagalbą, Rūtą sakė jos nesulaukusi. Moteriai teko kreiptis į teismą, kad eks prisiimtų atsakomybę dėl jųdviejų atžalų.

„Neišlaikymas savo vaikų – penkis kartus gėda. Negaliu girtis šioje situacijoje. Nesuprantu, kodėl vyrams trūksta atsakomybės. O mano vertybės visuomet buvo tokios, kad pirmiausia vaikai, šeima, o po to karjera. Net ir beviltiškiausiose situacijose man iki šiol būdingas optimizmas“, – laidoje kalbėjo Rūta ir teigė, kad vis dar įžvelgia šviesiąją visų pastarųjų gyvenimo įvykių pusę.

Naujausi straipsniai