Rūta Vainienė: Afrodiziakas „Pinigai“

Rūta Vainienė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-02 09:25
Šiais laikais kažin ar daug kas tiki senaisiais afrodiziakais. Dabar už kiaušinio trynį akivaizdžiai paveikesni yra... pinigai.

Buvo tokia senovės graikų grožio ir meilės deivė Afroditė. Ji gyveno Olimpe, buvo amžinai jauna, žavingiausia iš deivių. Ji valdė pasaulį, žadindama dievų ir mirtingųjų meilę. Žmonės visais laikais garbino grožį, meilę, jaunystę ir ieškojo įvairiausių priemonių, kurios leistų tai išlaikyti ir skatintų aktyvumą, potenciją, trauktų priešingą lytį. Deivės vardu pavadintos priemonės – afrodiziakai – naudoti nuo seniausių dienų. Dažniausiai tai būdavo augalinės ir gyvūninės kilmės medžiagos, pradedant daugelio tautų pagrindiniu maistu – ryžiais, baigiant išskirtiniais, brangiais patiekalais ir prieskoniais – austrėmis, ženšeniu, šafranu.

Šiais laikais kažin ar daug kas tiki senaisiais afrodiziakais, juolab kad jų poveikis moksliškai niekada ir nebuvo įrodytas. Dabar už kiaušinio trynį akivaizdžiai paveikesnis afrodiziakas yra... pinigai. Afrodiziakines savybes pinigai atskleidžia ne vienu, o net keliais skirtingais būdais. Didžiojo afrodiziako vardo jie gali nusipelnyti vien už tai, kad jaunystę gali „sugrąžinti“ beveik tiesiogiai. Jauninamoji, jaunystę sauganti kosmetologija ir kosmetika, sveikatinimo procedūros, plastinės operacijos, estetinė odontologija – visa ši įgyta antroji jaunystė turi savo finansinę išraišką, ir netgi gana solidžią. Štai Japonijoje į akis labai krinta išpuoselėtas veidas, ypač moterų. Įvairiausių veido kaukių, placentos preparatų, kolageno kapsulių galima įsigyti ant kiekvieno kampo – jais nukrautos ilgiausios lentynos. Bet graži išpuoselėta šypsena net ir toje šalyje įperkama žymiai sunkiau, ja gali ap(si)dovanoti tik gana pasiturintys žmonės.

Prabangus laikrodis gal labiau pakelia vyrų savivertę, moterys dažniausiai save „tonizuoja“ batais arba rankine.

Afrodiziako poveikis matomas ir įgyjamais už pinigus daiktais. Pirmiausia į galvą ateina, žinoma, automobilis. Jei į pasimatymą naujasis draugas ar draugė atvyksta prašmatniu kabrioletu ar įspūdinga antikvarine mašina, tikėtina, tai kilstelės pasimatymo ūpą labiau nei susitikimas viešojo transporto stotelėje. Prabangus laikrodis gal labiau pakelia vyrų savivertę, moterys dažniausiai save „tonizuoja“ batais arba rankine. Visokių posakių yra prikurta apie tai, kad brangios dovanos stiprina draugystę, kad jomis galima net kaltes ir nuodėmes išpirkti. Kadaise, viduramžiais, indulgencijos buvo labai paplitusi nusidėjėlių praktika palaikant santykius su to meto bažnyčia.

O kur dar prabangus gyvenimas, turiningas laisvalaikis, svajonių atostogos – kaip medus ne vieną traukiantys ir viliojantys. Du Jungtinės Karalystės universitetai atliko tyrimą, kuriuo aiškinosi, kokie vyrai patinka moterims. Tyrėjams teko gana apdairiai formuluoti klausimą, siekiant suvokti tikrąjį vaizdą. Nes kuri gi moteris atvirai prisipažins, kad ją traukia vyro raumenys ir pinigai? Kartais ji pati to nesuvokia, o tyrimas patvirtino būtent tai. Kaip aiškina tyrimo vykdytojai, ir raumenys, ir pinigai simbolizuoja saugumą, kurio pasąmoningai, ne visuomet tai suvokiant, yra siekiama.

Tačiau su pinigais – kaip ir su visais kitais afrodiziakais: rimtasis mokslas jų poveikio neįrodė. Afrodiziakams priskiriamas galias tyrėjai aiškina placebu. Afrodiziakas veikia tada, kai žmogus tiki, kad jis veikia. Ne afrodiziakas suteikia galių žmogui, o žmogaus mintys suteikia galių afrodiziakui. O šis tėra tarpininkas, matomas žmogaus vidinių įsitikinimų ir jų galios simbolis. Tad veikia visiškai ne jis – kažkas kita.

Kaip ir afrodiziakų, vien pinigų nepakanka. Turtingame didelių pinigų pasaulyje galima sukurti ne tik jaunystę, grožį, aktyvumą ir potenciją, bet ir tikrą pragarą. Išpuoselėtas kūnas gali virsti apsėdimu, grožio kultas gali vesti į depresiją. Naujausias „Lamborgini“ gali reikšti milžinišką riziką, ištampytus nervus ir nemigo naktis. Kaip juokais sakoma: „Arba gerai valgai, arba gerai miegi.“ Ištaigingos atostogos gali išvarginti, jei mainais už jas bus reikalaujama absoliutaus savo interesų atsisakymo ir nuolaidžiavimo. Prabangus gyvenimas gali tapti kalėjimu, ribojančiu veiksmų, žodžių ir įvairiausių kitų pasirinkimų laisvę. Kiek daug dabar girdime, ko negalės daryti būsima princo Harry žmona. Lakuoti nagus tik blyškiu bespalviu laku yra nereikšminga smulkmena, o atsisakyti savo profesijos ir privatumo – ne juokai.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Taigi reikalai su afrodiziaku „P“ nėra tokie jau paprasti. Tačiau žmonės visais laikais norėjo paprastų atsakymų ir lengvų sprendimų. Ir jei nors kiek padeda afrodiziakai, įskaitant ir „P“, – tebūnie.

Šis tekstas publikuotas žurnale „Laimė“. Laimės kelių – daugybė. Žurnalas „Laimė“ kviečia kartu leistis į kelionę jos ieškant. Kiekvieną mėnesį – nauja „Laimė“. O kad ji lydėtų visus metus, pasinaudokite puikiu prenumeratos pasiūlymu. Prenumeruoti visada pigiau nei pirkti! Be to, „Laimė“ pati ateis į jūsų namus.

Naujausi straipsniai