Rūta Ščiogolevaitė: „Neturiu teisės sakyti, kad metai buvo patys blogiausi“

Rūta Ščiogolevaitė
Autorius: Birutė Šarakojytė
Publikuota: 2020-12-31 13:28
Dainininkė Rūta Ščiogolevaitė (39) atvirauja, kad šie metai buvo bene sudėtingiausi jos gyvenime, tačiau tuoj pat priduria, kad blogais jų vadinti negalėtų, mat stengiasi į gyvenimą žiūrėti optimistiškai. Penkių vaikų mama neseniai nugalėjo populiariame televizijos projekte „Kaukės“, o gerbėjams švenčių proga dovanoja ir jaukią kalėdinę dainą „Čia ir dabar“, kurios klipe nusifilmavo su savo vaikais.

Gruodžio pradžioje R.Ščiogolevaitė tapo televizijos projekto „Kaukės“ nugalėtoja – po Vienaragio kauke besislėpusi dainininkė pasakoja, kad projektas į kasdienybę įnešė malonaus prasiblaškymo, o ir jo formatas buvo be galo įdomus.

„Tiesą sakant, apie pergalę visiškai negalvojau. Džiaugiausi, nes buvo smagu, labai prablaškė, taip pat įdomu tokia žaidimo forma pamatyti, kaip koks kūrinys suskambės. Jeigu pasirinksiu panašesnį savo stiliui – ar atpažins? O kaip atrodys, jeigu pasirinksiu kūrinį, kuris yra neįprastas mano tembrui? Šis savęs pačios stebėjimas ir eksperimentavimas buvo išties įdomus“, – sako Žmonės.lt kalbinta Rūta.

„Buvimas už kaukės šiek tiek išlaisvina – nereikia grimo, nereikia galvoti apie veido išraišką ir panašius niuansus. Tiesa, fiziškai gana sunku būti po ta kauke, bet psichologiškai – labai gerai. Išties įdomus šou formatas – pati ne tik kaip dalyvė, bet ir kaip žiūrovė įsijaučiau spėlioti“, – priduria šypsodamasi.

Šou „Kaukės“ nugalėtoja tapo Rūta Ščiogolevaitė – slėpėsi po vienaragio kauke
Šou „Kaukės“ nugalėtoja tapo Rūta Ščiogolevaitė – slėpėsi po vienaragio kauke

Iššūkių netrūksta

Penkis vaikus auginanti dainininkė neslepia, kad antrasis karantinas, nors jau ir nebuvęs netikėtas, vis dėlto iššūkių nestokoja – mažamečiai visi turi savo norų ir poreikių, tad tik spėk suktis.

„Tam tikra izoliacija pas mamas visada yra, – juokiasi Rūta. – Kita vertus, net tie trumpi ištrūkimai, kuriuos būdavo galima pasidaryti ir šiek tiek pabėgti nuo buities rūpesčių, irgi baigėsi – labai jaučiasi, kad jų nebėra. Ir, pasakysiu atvirai, tai slegia. Mano vaikai yra aktyvūs, jiems greitai viskas nusibosta, tad ir jie norėtų papramogauti, ištrūkti iš namų – tai juos labai pradžiugintų. Visi pasiilgome tų savų laimingų akimirkų.“

Profesiją pakeisti nėra taip paprasta, ypač, kai turi mažų vaikų.

Be to, atvirauja dainininkė, jai itin trūksta darbo – nežinomybė dėl koncertų liūdina, o ir finansinis aspektas jai, kaip ir daugeliui scenos žmonių, tapo opus: pagrindinis pragyvenimo šaltinis vieną dieną tiesiog sustojo.

„Darbo dirbti negali, o valgyti ir toliau reikia kasdien, mokėti mokesčius. Situacija išties yra sudėtinga. Matosi, kad greitu metu gerų pokyčių nebus, o paskutiniai, kurie galės dirbti, bus scenos žmonės. Tas yra labai skaudu, nes savo profesijai skyriau labai daug dėmesio – daug metų lavinausi, tobulėjau, įdėjau be proto daug pastangų. O profesiją pakeisti nėra taip paprasta, ypač, kai turi mažų vaikų“, – Žmonės.lt atvirauja Rūta.

Rūta Ščiogolevaitė su vaikais / Stop kadras iš vaizdo klipo
Rūta Ščiogolevaitė su vaikais / Stop kadras iš vaizdo klipo

Motinystės atostogoms einant į pabaigą, dainininkė prisipažįsta, kad teko pagalvoti apie papildomus būdus užsidirbti.

„Jau seniai apie tai mąsčiau, nes juk negali laukti paskutinės akimirkos, kol liksi su tuščia pinigine. Atradau naują veiklą – produkcijos platinimą – ir bandau taip prisidurti pragyvenimui. O ką daryti? Yra didelis skirtumas, kur turėti vieną, o kur – penkis vaikus“, – pasakoja Rūta.

Anot jos, su tokiu būriu atžalų net, rodos, paprastos kasdienės situacijos gali patapti iššūkiu – pavyzdžiui, visa šeima netelpa į įprastą automobilį arba sutaupyti būsto išlaikymui irgi neišeina, juk su penkiomis atžalomis gyventi, tarkime, vieno kambario bute, būtų labai sudėtinga.

„Taigi, tenka prisigalvoti visokių veiklų, galva tuo klausimu tikrai dirba. Aišku, kai lieka tam laiko po visų neatidėliotinų namų reikalų“, – šypteli pašnekovė.

Rūta prisimena, kad pavasarį, kuomet buvo pakelbtas pirmasis karantinas, baimės būta daugiau – mat tam nebuvo ruoštasi: „Todėl vasarą buvo aišku, kad reikia taupyti, galvoti į priekį, nes ši nežinomybė tęsis ilgiau, negu galbūt iš pradžių galėjome pagalvoti.“

Rūta Ščiogolevaitė su dukra /Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Rūta Ščiogolevaitė su dukra /Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Dėkoja padedantiems

Pašnekovė pasakoja išmokusi priimti pagalbą ir jos ieškoti, todėl sako maloniai nustebusi, kad jos išties galima rasti: „Pagalbos sulaukiau nepaprastai daug ir, kas netikėta, – tiesiog iš nepažįstamų žmonių. Taigi labai noriu pasinaudoti proga ir jiems visiems padėkoti, nuoširdžiai sakau didelį ačiū.“

Rūta atvirauja atradusi organizacijų ir centrų, kurie suteikia vienokią ar kitokią pagalbą su skirtingais sunkumais susiduriantiems žmonėms.

„Yra išties labai daug gerų žmonių. Iš pradžių galvojau, kad jautriausiai reaguoja ir padeda tie, kurie patys patyrė kažką panašaus, tačiau pastebėjau, kad lygiai tiek pat empatiški ir tie, kurie neturėję tokių problemų ar sunkumų. Tai – netikėta, bet labai žmogiška, todėl esu maloniai nustebinta“, – dėkingumo neslepia R.Ščiogolevaitė.

Rūta Ščiogolevaitė su vaikais / Stop kadras iš vaizdo klipo
Rūta Ščiogolevaitė su vaikais / Stop kadras iš vaizdo klipo

Metai sudėtingi, bet ne patys blogiausi

Šie metai tapo iššūkiu daugeliui žmonių – pandemija sujaukė karjeros ir atostogų planus, metai pažymėti netektimis ir iki šiol nepatirtais sunkumais prisitaikant prie naujo gyvenimo būdo, tačiau R.Ščiogolevaitė nelinkusi jiems priskirti blogiausiųjų titulo.

„Šiemet tikrai buvo momentų, apie kuriuos pagalvojus supranti, kad nebuvo viskas vien tik blogai. Ir dar priklauso, kaip pats tai vertini. Aš tikrai negalėčiau vienareikšmiškai pasakyti, kad šie metai – blogiausi mano gyvenime, ne. Sunkiausi? Taip. Sudėtingiausi? Taip. Bet tikrai ne patys blogiausi“, – optimistiškai patikina.

Neturiu teisės sakyti, kad šie metai blogi, kai šalia visų sunkumų Dievas atneša ir sprendimus bei pagalbą.

Rūta sako, kad viskas nėra taip blogai, kol yra kaip spręsti sunkumus, nes kol gali viską, kad ir pamažu, tvarkytis, vyksta judėjimas į priekį.

„Neturiu teisės sakyti, kad šie metai blogi, kai šalia visų sunkumų Dievas atneša ir sprendimus bei pagalbą. Tada ir susimąstau – na, kokią aš turiu teisę galvoti, kad viskas vien tiktai blogai, jeigu visai šalia yra sprendimai? Psichologiškai šis laikas labai sunkus, bet niekas ir nežadėjo, kad bus lengva“, – sako ji.

Likus visai nedaug iki Naujųjų, Rūta atvirauja, kad stebuklo iš kitų metų nesitiki, gal tik norėtųsi, kad viskas bent sugrįžtų į kiek įprastesnes vėžes.

„Neturiu susidėliojusi jokio konkretaus plano ar pažadų. Neturiu vilčių, kad su Naujaisiais staiga atsivers naujas baltutėlis puslapis. Puikiai suprantu, kad tam reikia dėti pastangų, tiksliau – labai daug pastangų, sąmoningai save suimti į rankas ir tikėti, kad viskas bus gerai“, – teigia pašnekovė.

Čia pat priduria, kad didelė laimė būtų jau vien galimybė dirbti savo darbą ir grįžti į sceną, tačiau atvirauja, kad svajoja ir apie vaidmens sukūrimą miuzikle arba filmavimąsi kokiame nors kino filme.

„Svajonių yra, tačiau ir dabar kūrybinis procesas nėra visiškai sustojęs. Per Kalėdas labai smagiai, nuotoliniu būdu, įrašėme ir netgi nufilmavome klipą naujai dainai, kuria švenčių proga noriu pasidalinti su klausytojais“, – sako R.Ščiogolevaitė.

Rūtos Ščiogolevaitės daina „Čia ir dabar“, kurios klipe ji filmavosi su savo vaikais:

Naujausi straipsniai