Rūta Ščiogolevaitė į teismą padavė savo sutuoktinį ir jo motiną: prašo padėti išlaikyti vaikus

Rūta Ščiogolevaitė
Autorius: 15min
Publikuota: 2021-10-11 13:13
Skaudžias skyrybas išgyvenanti Rūta Ščiogolevaitė į teismą padavė ne tik vis dar dar esamą sutuoktinį Rolandą Damijonaitį, bet ir jo motiną.

R.Ščiogolevaitės ir R.Damijonaičio skyrybos tęsiasi daugiau nei pusmetį – jau kurį laiką dainininkė teisme bando įrodyti, kad santuoka sugriuvo dėl sutuoktinio kaltės. Teisme taip pat sprendžiami nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo ir kiti su santuokos nutraukimu susiję klausimai.

Vis dėlto šįkart R.Ščiogolevaitė į teismą kreipėsi dėl materialinio išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimo. Dainininkė prašo esamą sutuoktinį ir jo motiną prisidėti prie vaikų išlaikymo. Pirmasis apie tai pranešė portalas Alfa.lt.

Į teismą padavė ir vyro motiną

Šią bylą nagrinėja Vilniaus regiono apylinkės teismas, ją antradienį turėtų atversti teisėjas Alfredas Juknevičius. Uostamiesčio teisininkas Algirdas Baužas, dirbęs Klaipėdos transporto ir miesto prokuratūrose, Klaipėdos apygardos teisme bei advokatu, apie teorinę galimybę išlaikymą vaikui (alimentus) prisiteisti iš nepilnamečio vaiko senelių yra pateikęs išaiškinimą socialiniame tinkle.

Civilinio kodekso (CK) 3.237 straipsnis numato tokią galimybę, rašo A.Baužas. Šio CK straipsnio 2 dalis nustato, kad „Seneliai, turintys galimybę, privalo išlaikyti paramos reikalingus savo nepilnamečius vaikaičius, neturinčius tėvų arba negalinčius gauti jų išlaikymo“. Kaip matome iš įstatymo teksto yra kelios sąlygos: turi būti įrodytas paramos reikalingumas vaikui; seneliai turi turėti galimybę teikti tokį išlaikymą; vaikas turi neturėti tėvų arba iš jų negalima išieškoti išlaikymą.

Pažymėtina, kad negalėjimas išieškoti iš nepilnamečio vaiko tėvo siejamas ne su jo valia – sąmoningu nenoru vengti mokėti nepilnamečio vaiko išlaikymą, o su jo objektyviomis priežastimis, pavyzdžiui, sunkia liga ar negalia, kuomet pats nepilnamečio vaiko tėvas yra išlaikomas.

„Taigi, sąmoningas tėvo vengimas išlaikyti vaiką, nėra pakankama sąlyga, siekiant išlaikymą prisiteisti iš nepilnamečio vaiko senelių“, – pažymi advokatas.

Rūta Ščiogolovaitė ir Rolandas Damijonaitis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Rūta Ščiogolovaitė ir Rolandas Damijonaitis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pasirodo, pastaroji byla jau buvo spėjusi nukeliauti į aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismą, tačiau grįžo atgal. Vilniaus regiono apylinkės teismo (VRAT) pirmininko patarėjas, atliekantis atstovo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene, pareigas, Alvydas Žala painoką situaciją 15min paaiškino paprastai: kuomet VRAT Vilniaus rajono rūmuose buvo gautas naujas, atskiras ieškovės Rūtos Damijonaitienės prašymas dėl vaikų išlaikymo priteisimo iš senelės, teismas suabejojo, ar tokia savarankiška byla iš viso galėtų būti nagrinėjama.

Teismas priėmė nutartį ir prašymą atmetė, motyvuodamas tuo, kad senelių įtraukimas į vaikų išlaikymą galėtų būti sprendžiamas kompleksiškai, kaip vienas papildomų klausimų pagrindinėje Damijonaičių ištuokos byloje. Vis dėlto R.Damijonaitiene su savo advokate nenuleido rankų ir dėl minėtos teismo nutarties pateikė skundą aukštesnės instancijos teismui. Vilniaus apygardos teismas apeliaciją tenkino, pabrėždamas, kad toks atskiras R.Damijonaitienės prašymas dėl išlaikymo priteisimo iš R.Damijonaičio motinos A.Damijonaitienės Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose gali būti svarstomas.

Teisėjo Alfredo Juknevičiaus žinion grįžusi medžiaga kol kas išsamiau dar nenagrinėta, apskritai, teisme numatoma surengti tik parengiamąjį posėdį, kurio metu paprastai galutinai išsiaiškinami reikalavimai, šalių pozicijos, susitariama, ko galbūt trūksta ir koks galėtų būti esminio ginčo svarstymo planas. Kitaip tariant, spręsti klausimo apie senelės pareigą išlaikyti anūkus teismas iš esmės dar nepasiruošęs, verdikto teks palaukti.

15min susisiekė ir su į teismą vaikų tėvą ir jų močiutę padavusia R.Ščiogolevaite. Moteris šį atvejį komentuoti atsisakė, argumentuodama, kad nemato prasmės apie tai kalbėti. „Man ir taip užtenka savų problemų kiekvieną dieną su skyrybų reikalais, todėl nemanau, kad čia kažką reikėtų komentuoti“, – sakė ji.

Dėl materialinio išlaikymo savo vaikams į teismą besikreipusi R.Ščiogolevaitė ne kartą atvirai pasakojo, jog penkių atžalų auginimas reikalauja ne tik daug laiko, bet ir pinigų. Dainininkė yra užsiminusi, kad vaikų pomėgiais, būreliais, apranga rūpinasi viena. 

„Mano mama man padeda, kažkaip tvarkomės. Prasidėjus renginiams, manau, išsiversime ir dviese“, – praėjusių metų vasarą portalui Žmonės.lt kalbėjo ji. 

„Mano vaikai iki krizės lankė privatų darželį. Turbūt įsivaizduojate, kokios kainos privačiuose darželiuose... vienaip ar kitaip, noriu pasakyti, jog nesijaučiu nepatenkinta. Tiesiog mano situacijoje su penkiais vaikais viename kambaryje neišsiversi, o ir vien makaronais juk jų nemaitinsi. Prie visų rūpesčių gyvenime tik karantino ir betrūko“, – apie karantino atneštus sunkumus Žmonės.lt sakė R.Ščiogolevaitė. 

Rūta Ščiogolevaitė / Rimvydo Riaubos nuotr.
Rūta Ščiogolevaitė / Rimvydo Riaubos nuotr.

Žmonės.lt primena, jog 2019-ųjų rudenį pasirodė netikėta žinia – dainininkė Rūta Ščiogolevaitė laukiasi jau penktosios atžalos. Tačiau vos po kelių mėnesių ne vieną pribloškė vienas po kito pasirodę keli pranešimai – Rūtos šeimoje krizė.

Po šių žinių Rūta pareiškė besiskirianti su vyru ir kuriam laikui atsitvėrė tylos siena. Vėliau, kalbėdama apie skyrybas, Rūta neslėpė, kad gražiai nutraukti santykių jiems nepavyko. Skirdamasi moteris turėjo atlaikyti ne vieną smūgį. 

„Yra labai skaudu, kai neapsiverčia liežuvis pasakyti, kad išsiskyrėme draugiškai“, – prisipažino ji.

„Meluoti apie savo santuoką su Rolandu nenoriu, o visos tiesos sakyti – negaliu. Rizikuoju būti nesuprasta, nes tai, ką išgyvenau, gali suprasti tik tai patyrusios moterys“, – yra sakiusi Rūta.

R.Ščiogolevaitė ir R.Damijonaitis susituokė 2013 metais Kaune, kartu susilaukė dviejų sūnų ir dviejų dukrų.

Naujausi straipsniai