Rūta Ščiogolevaitė apie savo eurovizinę dainą: „Ją išgirdusi supratau, kad tai – šansas Lietuvai“

Rūta Ščiogolevaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Lrt.lt
AA

„Vos išgirdusi šią dainą suvokiau, kad tai yra šansas mūsų šaliai pakovoti dėl prizinių vietų tarptautiniame „Eurovizijos“ konkurse. Padarysiu viską, ką galiu, o visa kita yra žiūrovų ir komisijos rankose“, – taip apie savo šiųmetį pasiryžimą nugalėti nacionalinėje atrankoje kalba dainininkė Rūta Ščiogolevaitė.

Po ilgos pertraukos į nacionalinę atranką grįžusi R. Ščiogolevaitė LRT.lt portalui jau anksčiau teigė, kad tokį sprendimą priimti ją paskatino užsienio kompozitorių sukurta daina.

„Šią dainą kūrė keturi autoriai, o penktoji – teksto bendraautorė – esu aš. Taigi galima sakyti, kad dirbo tarptautinė jungtinė autorių komanda. Šie kūrėjai jau ne pirmus metus susisiekia su manimi ir vis kalbina dalyvauti „Eurovizijoje“. Vis atsisakydavau, tačiau šiemet, išgirdusi dainą, aš ilgai nemąsčiau“, – LRT RADIJO laidai „Muzikos valanda“ sakė dainininkė.

Anot atlikėjos, yra dainų, kurių grožį galima pajusti tik paklausius jų keletą kartų, o ši daina esą turi pirmojo karto efektą. R. Ščiogolevaitė tikina, kad, vos išgirdusi šią dainą, ji suprato, kad tai – šansas Lietuvai užimti aukštą vietą didžiojoje „Eurovizijoje“.

„Kiekvieną kartą, kai sako, kad Rūta nusiteikusi laimėti, aš noriu pasakyti, kad yra kiek kitaip. Tai nėra vien mano pergalė, manau, kad tai būtų visos šalies sėkmė. Vos išgirdusi šią dainą suvokiau, kad tai yra šansas mūsų šaliai pakovoti dėl prizinių vietų tarptautiniame „Eurovizijos“ konkurse. Padarysiu viską, ką galiu, o visa kita yra žiūrovų ir komisijos rankose.

Kalbu drąsiai, bet tai nereiškia, kad man trūksta kuklumo. Visuomet buvau pakankamai savikritiška ir darbšti, visuomet stengiuosi gerai padaryti tai, kas priklauso nuo manęs. Žinoma, vieną kartą pavyksta gerai, o kitą kartą norisi, kad būtų geriau. Bet labai stipriai tikiu šios dainos, pabrėžiu – ne savo, o būtent šios dainos, sėkme.

Tikiuosi, kad man pavyks ją tinkamai atlikti. Tiesą sakant, bandžiau autoriams pasiūlyti kokį kitą atlikėją, tačiau jie kategoriškai atsisakė šios minties. Matyt, tiek ir tetrūko iki mano visiško apsisprendimo dalyvauti“, – LRT RADIJUI kalbėjo R. Ščiogolevaitė.

Anot jos, nacionalinėje atrankoje dalyvaujantys atlikėjai turi surengti labai daug pasirodymų, todėl kaskart tenka pagalvoti, kaip nesikartoti. Šiuos pasirodymus dainininkė tikina išnaudojanti tarsi repeticijas – vieną kartą išbando naujas LED iliustracijas, kitą kartą – kitokią dainos tonaciją.

„Ko gero, man nereikėtų galvoti, kaip neiškristi viduryje atrankos. Man reikia galvoti, kaip padaryti, kad finale šis kūrinys ir mano atlikimas būtų įtaigus.    

Kiekvieną kartą padaryti finalo lygio pasirodymą yra labai sudėtinga, tai atima labai daug jėgų, todėl stengiamės proporcingai tas jėgas paskirstyti. Galima sakyti, kad kartais atrankos būna repeticijų pobūdžio – kaskart išbandome naujus elementus ir tai yra puiku, nes repetuoti yra viena, o kai stovėti scenoje pilna koja – visai kas kita. Tada puikiai pajunti, kas pasiteisina, o ką galbūt reikėtų pakeisti. 

Rūta Ščiogolevaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Taip po truputėlį einu link finalo. Einu užtikrintai, nes turėjau galimybę pasirepetuoti ne vienoje laidoje. O kas daroma ne pirmą ir ne antrą kartą, visuomet yra stipriau“, – tikina atlikėja.

Dainininkė pastebi, kad atrankoje jos ir D. Montvydo pasirodymus komisija jau ne kartą įvertino vienodais balais. „Man tai atrodo keista. Kita vertus, galbūt tai yra kažkokia komisijos strategija neafišuoti savo simpatijų ar netgi neišgąsdinti žiūrovų finale“, – svarsto atlikėja.

Nacionalinėje atrankoje dalyvaujantis Ištvano Kviko ir Ellados duetas žada taip pat nenuvilti klausytojų ir nuolat tobulina savo pasirodymą.

„Labai daug repetuojame. Vakar repetavome iki antros valandos nakties. Tai labai svarbus konkursas, negalime atsipalaiduoti, nors kartais ir norisi“, – pusiau juokais, pusiau rimtai LRT RADIJUI sakė I.Kvikas.

Dainininkas prisipažįsta, jog praėjusį kartą atrankos koncerte buvo intonavimo problemų, bet tikisi šias klaidas ištaisyti. Jo teigimu, traukti pro šalį atlikėjai dažnai pradeda dėl jaudulio, kita vertus, jis sutinka su nuomone, kad „Eurovizijos“ konkurse tokių klaidų būti negali.

„Kuomet sulaukėme dainos, iškart atsirado pasirodymo vizija – oro akrobatai, ašaros. Kai atėjome į atranką, pastebėjome, kad visi kiti atlikėjai atėjo tiesiog pristatyti savo dainų, o mes iškart atėjome su visu šou, tai yra jau išbaigtas numeris, nebėra, kaip jo papildyti“, – dėstė I. Kvikas.

Dainininkas tikina, kad, nors ir yra romas, Lietuva jam labai svarbi „Einu pristatyti savo tautą. Taip, aš esu romas, bet gimiau Lietuvoje, čia auga mano vaikai, mano anūkai, todėl man bus negėda pristatyti Lietuvą tarptautiniame konkurse“, – kalbėjo I.Kvikas.

Anot atlikėjo, prieš atranką būta svarstymų, kuria kalba atlikti dainą „Please Don‘t Cry“. Iš pradžių atlikėjų pora tikina norėjusi dainuoti lietuvių kalba, kiek vėliau išbandė romų, anglų ir net žydų kalbas. Vis dėlto dainininkai pasirinko angliško teksto variantą, o lietuvių kalba atlieka tik pirmąją dainos eilutę.

Dainininkas pasidžiaugė, kad nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dirba puiki komanda, kuri išpildo atlikėjų norus ir vizijas. „Manau, kad šiame atrankos koncerte sulauksime tikrai gerų komisijos vertinimų“, – viliasi atlikėjas.

Skaitykite daugiau