Rūta Janutienė atvirai prabilo, kodėl teko nusiskusti plikai: „Man krūties vėžys“

Rūta Janutienė / Stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-05 18:28
Žurnalistė ir laidų vedėja Rūta Janutienė (49) pirmadienį tiesiogiai transliuotoje televizijos laidoje „Nuoga tiesa“ pasirodė drastiškai pasikeitusi – visiškai plika galva. Toks pokytis neliko nepastebėtas, tad R.Janutienė ryžosi atvirai papasakoti, kas lėmė tokius kardinalius išvaizdos pokyčius.
Stop kadras
Stop kadras

Dar pirmadienio laidoje „Nuoga tiesa“ ji užsiminė apie gydytojus, tačiau plačiau situacijos nekomentavo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rūta Janutienė šokiravo žiūrovus – eteryje pasirodė plikai nuskusta galva

Antradienio vakarą R.Janutienė dalyvavo „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“: čia ji žurnalistei Daivai Žeimytei atvirai papasakojo, kodėl prireikė nusiskusti galvą plikai.

„Kai užsiriši skarelę ir išlenda sruoga plaukų, o ją užkišdama gali tiesiog nusiimti, tai kam tuos plaukus ant galvos tada išvis laikyti? Aš niekada neturėjau per daug plaukų, todėl tasai atsisveikinimas man nebuvo labai skausmingas. Plaukai slinkti pradeda dažniausiai dėl dviejų priežasčių: vyrams dėl hormonų kiekio, o moterims – dėl chemoterapijos. Mano atvejis yra antrasis. Man yra pirmos stadijos vėžys. Krūties vėžys. Tokios stadijos vėžio žmonės sau paprastai dar nepasigauna, o aš tiesiog pati pamačiau: grįžusi iš pasibėgiojimo pakėliau ranką ir pamačiau mažą guzelį. Sau iškart pasakiau: sveika atvykusi į klubą. Nuėjau pas šeimos daktarę – ji mane labai greitai ir ramiai pasiuntė į onkologijos institutą ir jau po pusantros savaitės buvau išoperuota“, – laidoje „Lietuva tiesiogiai“ pasakojo R.Janutienė.

Grįžusi iš pasibėgiojimo pakėliau ranką ir pamačiau mažą guzelį. Sau iškart pasakiau: sveika atvykusi į klubą.

R.Janutienė sakė, kad dabar jaučiasi gerai, o apie ligą primena tik plika galva. Kadangi liga buvo diagnozuota itin ankstyvos stadijos, moteriai per artimiausią pusmetį žadamas šimtaprocentinis pasveikimas.

Tiesa, ji prisipažino, kad po chemoterapijos buvo praradusi imunitetą, dėl ko jai teko pagulėti sterilioje palatoje. „Chemoterapija – išbandymas ir kūnui, ir sielai. Mano mama mirė nuo kitokios rūšies vėžio, bet pati nebuvau rizikos grupėje“, – teigė R.Janutienė.

Moteris pasakojo, kad su žinia susigyventi jai padėjo vyro ir dukros palaikymas. „Tokiai diagnozei iš anksto juk nepasiruoši...“ – sakė R.Janutienė, paraginusi moteris nevengti tikrintis sveikatos, nes laiku pastebėjus ligą ją galima įveikti.

Nori atkreipti moterų dėmesį

Daivos Žeimytės paklausta, kodėl nusprendė apie tai prabilti viešai, kodėl nepasistengė ligos nuslėpti, tarkime, užsidėjusi peruką, R.Janutienė „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje teigė, kad apsisprendė nesislapstyti norėdama atkreipti dėmesį į klastingą ligą.

„Jeigu būčiau paprastas žmogus, nesirodantis eteryje ir negalintis padaryti įtakos – aš tikrai nesirodyčiau, bet mano situacija tokia, kad aš galiu atkreipti moterų dėmesį“, – laidoje „Lietuva tiesiogiai“ sakė R.Janutienė, teigusi, kad daugiau eteryje plika galva nesirodys – svarstė, kad galbūt ne visiems žiūrovams tai malonu matyti.

Žurnalistė teigė, kad pirmadienį savo laidoje plika galva pasirodė beveik spontaniškai, mat plaukams pradėjus itin smarkiai kristi, staigiai pasiryžo juos nusiskusti – suvokė, kad plaukų išsaugoti nebepavyks: „Mes kartu su vyru nuskutome plaukus – jis vieną pusę, o aš – kitą. Tai buvo penktadienis, o jau pirmadienį laukė eteris. Tai buvo visiškas ekspromtas.“

Stop kadras
Stop kadras

Prieš tris savaites R.Janutienei buvo atliktas pirmas chemoterapijos kursas, po kurio, praėjus kiek laiko, moteris pajuto bendrą organizmo silpnumą: pirminė organizmo reakcija buvo tokia stipri, kad ji atsidūrė ligoninėje.  Sustiprėjus sveikatai R.Janutienės vėl laukia chemoterapija ir kitas gydymas, kuris, prognozuojama, užtruks pusmetį.

Aš savo situaciją priimu pozityviai, nes dalis žmonių šią ligą pražiopso, o man, jeigu viskas bus gerai, per Kalėdas bus galima padėti tašką.

„Tai – skambutis, kad reikia atidžiau elgtis. Bet, kita vertus, aš savo situaciją priimu pozityviai, nes didžioji dalis žmonių šią ligą pražiopso, o man, jeigu viskas bus gerai, per Kalėdas bus galima padėti tašką“, – vylėsi ji.

Paklausta, ar dėl ligos planuoja kuriam laikui atidėti darbus, R.Janutienė patikino, kad nieko keisti neketina, mat būti be veiklos jai sunkiau negu dirbti.

Stop kadras
Stop kadras
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai