Rusų dramos teatre – Jono Vaitkaus spektaklio „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ premjera

Jono Vaitkaus spektaklio „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ premjera Rusų dramos teatre/ Pauliaus Peleckio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-20 19:42
Penktadienio vakarą Vilniaus Rusų dramos teatre kultūros mylėtojų laukė malonus vakaras – čia įvyko Jono Vaitkaus spektaklio „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ premjera.

74-ąjį Lietuvos rusų dramos teatro sezoną 2019 m. rugsėjo 20 d. pradėjo J. Vaitkaus premjerinis spektaklis „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ pagal Vladimiro Majakovskio kūrybą. Spektaklio žanrą režisierius apibrėžia kaip „futuristinę metamorfozę ir atsisveikinimo koncertą“, įkvėptą ankstyvosios didžiojo lyriko, rusų ir pasaulinės literatūros klasiko V. Majakovskio (1893 – 1930) poezijos, pjesės „Majakovskis. Tragedija“, 1913, bei dviejų poemų: „Debesis su kelnėmis“, 1914, „Fleita – nugarkaulis“, 1915. Simboliška, kad didžiojo poeto kūryba į LRDT sceną grįžta daugiau nei po 50 metų – pastarąjį kartą mūsų teatre V. Majakovskio „Blakę“ yra statęs režisierius Leonidas Lurje 1962 metais.

Naujausio spektaklio pastatymui „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ režisierius J. Vaitkus subūrė visą LRDT aktorių trupę ir savo legendinių spektaklių bendražygį, dailininką Joną Arčikauską. Pasak scenografiją ir kostiumus premjeriniam spektakliui kuriančio menininko, „Majakovskis yra ne tik aktualus, bet tiesiog iliustruojantis šiandienos mūsų gyvenimą. Mūsų visuomenėje vyrauja kaprizas ir pinigo religija, o žmonių santykiai yra tapę karikatūra. Visa tai galime perskaityti ir prieš šimtą metų sukurtoje Majakovskio poezijoje. Be to, norisi teatro kalba priminti ir išaukštinti poeto talento sąvoką. Net jeigu mes nekenčiame jo eilių, visgi jos mus veikia. Talentas, tauta ir idėja – tarp šių sąvokų ir turėtų atsirasti mūsų spektaklis.“

Temos:

Kultūra

Naujausi straipsniai