Lietuvos rusų dramos teatre iškilmingai uždarytas Vilniaus festivalis

Vilniaus festivalio uždarymo koncertas Lietuvos rusų dramos teatre
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-21 22:30
Penktadienio vakarą Lietuvos rusų dramos teatre iškilmingai uždarytas Vilniaus festivalis. Vakaro svečiai klausėsi pagal Edvardo Griego muziką sukurtus pasijos „Laukimas“, skirtos solistams, chorui ir orkestrui.

„Laukimas“ – tai karščiausia naujiena vokalinės muzikos repertuare, o jo gimimą inicijuoja tarptautinis muzikos institucijų tinklas – net trys festivaliai (Bergeno, Tivolio „Summer Classical“ ir Vilniaus), Bilbao teatras „Arriaga“ bei Geteborgo ir Islandijos simfoniniai orkestrai. Pavadintas dramatiniu koncertu solistams, chorui ir orkestrui „Laukimas“ apibūdinamas ir kaip opera. 

Tai dviejų menininkų, katalonų režisieriaus Calixto Bieito ir norvegų rašytojo, libreto autoriaus Karlo Ove’s Knausgårdo sumanymas naujai pažvelgti į norvegų epinį herojų Perą Giuntą, o tiksliau – pažvelgti į jo istoriją moters, Solveigos akimis. Kartu tai – tarsi negęstančios aistros norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego muzikai paliudijimas. Knausgårdo poetiniame romane sukurtas modernus Solveigos portretas tampa tarsi atspirties tašku visai šio performanso koncepcijai, o pagrindinė tema sukasi apie mus neišvengiamai ir nuolatos lydintį žmogaus vienatvės klausimą.

Temos:

Kultūra

Naujausi straipsniai