Rūstus popas atskyrė nuo bažnyčios visą kaimą

Grigorijus Aleksejevičius Bojarovas / Stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-31 12:09
„Mes neturime teisės melstis savo kaime. Esame seni žmonės, norime ramiai melstis ir ramiai gyventi“, –  laidos „Patriotai“ rengėjui Jurijui Smoriginui skundėsi Degučių (Zarasų r.) kaimo sentikiai.

Grigorijus Aleksejevičius Bojarovas daro viską, kad pati seniausia, garbingiausia Lietuvos rusų sentikių bendruomenė būtų atstumta nuo bažnyčios. Galima pamanyti, kad dėl nekilnojamojo turto, kurį ta bendruomenė sukūrė. Popas Grigorijus Aleksejevičius Bojarovas panūdo tą turtą pasiimti.

„Koplyčioje palaidoti žmonės, todėl ten galima melstis tik už mirusius“, – teigė Lietuvos sentikių bažnyčios vadovas Grigorijus Bojarovas, uždaręs Degučiuose buvusią koplyčią.

Šiuo sprendimu nepatenkinti žmonės pasistatė cerkvę. Tačiau popas pareiškė, kad vietos sentikiai turi melstis ne joje.Tada privertė žmones apleisti jų rankomis pastatytą bažnytėlę Degučiuose ir eiti pėsčiomis tris kilometrus į kitą, kuri stovi apleista už kelių kilometrų.

Degučiuose beveik nebeliko jaunesnių žmonių – vis močiutės ir diedukai su lazdelėmis, kuriuos popas panūdo priversti bėgioti krosus į jo proteguojamą bažnyčią už trijų kilometrų. Pėsčiomis! Nes transporto čia jokio nėra.

Tai ponas Bojarovas viską sau? Žinoma, kad jis visko sau nori. Buvo čia atvažiavęs, tai net sėdėjo ne kaip popas, o išsivertęs... O gal jis ne popas? Labiau panašus į verslininką.

Galima lyginti su verslininku arba su caru. Rodos, į Degučius grįžo senieji laikai, kai sentikius persekiojo caro „ochranka“, nes jie nepakluso caro Petro reformoms ir buvo atskirti nuo Bažnyčios, paskelbti sektantais... Ir už ką? Už tai, kad atstatė pirmiausia koplyčią kapinėse, kuri iki tol buvo panaši į viešą tupyklą, o greta pastatė bažnyčią.

Kai ponas Bojarovas atlėgo, ėmė dėtis kone taikos balandžiu. Sakė, tegu tik degutiškiai pasiprašo, ir bus grąžinti į bažnyčią lygiomis su kitais teisėmis.

Tiesa ta, kad ponas Bojarovas niršta ne dėl formalumų, o dėl to, kad čia žmonės savo aukas naudoja pačių nuožiūra: suremontavo koplyčią, pasistatė maldos namus. O turėjo tuos pinigus atiduoti jam, į Vilnių, ir klusniai kėblinti melstis tris kilometrus. Nes, pavyzdžiui, kodėl jis savivaldybės lėšomis suremontuotą koplyčią kapinėse, ant valstybės žemės, laiko užrakintą?

Visa tiesa laidoje „Patriotai“, antradieniais 21:30 per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai