Rusijos tenisininkė Maria Sharapova nutraukė karjerą: „Tenisas parodė man pasaulį“

Maria Sharapova/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-27 21:51
Trečiadienį Maria Sharapova (32) paskelbė, kad pasitraukia iš teniso po įspūdingos karjeros, per kurią ji laimėjo net penkis „Didžiojo kirčio“ (angl. „Grand Slam“) titulus.

„Tenisas parodė man pasaulį ir tai, kokia mano paskirtis jame. Tai buvo būdas išbandyti save ir įvertinti savo augimą šiame gyvenime. Taigi, kad ir ką pasirinksiu naujame etape, kad ir kokį kalną lipsiu – vistiek jį įveiksiu. Aš vis tiek augsiu“, – tokiais žodžiais savo „Twitter“ paskyroje su tenisu atsisveikino M. Sharapova pasidalindama savo vaikystės nuotrauka teniso korte.

M. Sharapovos karjera buvo paženklinta aukštais sportiniais pasiekimais. Be penkių „Didžiojo kirčio“ titulų, tenisininkė 2004 m. laimėjo WTA finalus, 2008 m. su Rusijos rinktine triumfavo komandinėse Fed taurės varžybose, o 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse vienetų varžybose iškovojo sidabrą.

Moterų teniso asociacijos duomenimis, jos pajamos per visą karjerą siekė 38,8 mln. dolerių. Ji buvo trečioje vietoje pagal daugiausiai uždirbančias sportininkes. 

Sharapovos uždarbis taip pat yra vienas didžiausių ne tik tenesininkių moterų kategorijoje. Tik penki vyrai – Novakas Džokovičius, Rogeris Federeris, Rafaelis Nadalis, Andy Murray ir Pete'as Samprasas uždirbo daugiau.

Per savo karjeros metus ji pradėjo kurti ir savo prekinius ženklus, įskaitant saldainius „Sugarpova“ bei apsaugos nuo saulės priemonių prekinį ženklą „Sugargoop“, kurį įsigijo 2014 m.

Maria Sharapova taip pat žinoma ne tik kaip legendinė Rusijos tenisininkė, bet ir modelis.

Naujausi straipsniai