Rusijos programišiai skelbia nusitaikę į „Euroviziją“: bandys užkirsti kelią Ukrainos pergalei

„Kalush Orchestra“ 2022 m. „Eurovizijoje“ / Scanpix nuot.
Autorius: 15min.lt
Publikuota: 2022-05-13 13:05
Šiais metais favorite nugalėti „Eurovizijoje“ laikoma ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“. Rodos, būtent tai supykdė dėl karo Ukrainoje iš konkurso pašalintą Rusiją. Užsienio žiniasklaida skelbia, kad Vladimirui Putinui palankūs programišiai ketina trukdyti Ukrainai pelnyti pergalę.

Rusijos kibernetiniai nusikaltėliai planuoja sabotuoti šeštadienį vyksiantį „Eurovizijos“ finalą, kad sutrukdytų favoritais laikomiems ukrainiečiams laimėti konkursą, rašo „The Sun“.

Baiminamasi, kad Vladimirui Putinui palanki įsilaužėlių gauja „Killnet“ bandys paralyžiuoti internetinio balsavimo serverius, kad būtų pasipriešinta numatomai paramai Ukrainos muzikos grupei „Kalush Orchestra“.

„Killnet“ gyrėsi, kad jau buvo užblokavusi sistemą DDoS ataka ir gali tai padaryti dar kartą

„Telegram“ paskelbtoje žinutėje su „Eurovizijos“ logotipu jie rašė: „Negalite balsuoti internetu. Galbūt dėl visko kalta mūsų DDOS ataka.“

„Killnet“ žinutė apie „Euroviziją“ / Ekrano nuotr.
„Killnet“ žinutė apie „Euroviziją“ / Ekrano nuotr.

Rusijai buvo uždrausta dalyvauti Turine vykstančiame dainų konkurse po jos invazijos į Ukrainą vasario mėnesį.

Nuo to laiko palaikymas ukrainiečių grupei „Kalush Orchestra“ visoje Europoje labai išaugo, o antradienį Turine vykusiame pusfinalyje jie iškovojo vietą finale.

Grupės įkūrėjas Olegas Psiukas padėkojo žiūrovams ir teigė, kad pergalė Ukrainai suteiktų stiprybės.

„Mūsų šaliai labai svarbu, kad pergalės būtų pasiektos visais būdais“, – sakė muzikantas, pridūręs, kad pirmoji vieta „pakeltų ūpą“ visoje Ukrainoje.

Anot „The Sun“, „Kalush Orchestra“ dainos „Stefania“ sėkmė ir palaikymas grupei sukėlė V.Putino pasekėjų, įskaitant „Killnet“, kuri, kaip manoma, veikia jo korumpuoto režimo naudai, pyktį.

Trečiadienį prorusiški įsilaužėliai nesėkmingai taikėsi ir į vyriausybines svetaines Italijoje. Italijos naujienų šaltiniai taip pat teigė, kad dieną prieš tai surengtą ataką prieš „Eurovizijos“ interneto svetainę sutrukdė apsauginės ugniasienės.

Renginio atstovas spaudai komentavo, kad padėtis stebima: „Eurovizijos“ dainų konkurso balsavimo sistemoje kasmet taikomos įvairios saugumo priemonės, skirtos apsaugoti žiūrovų dalyvavimą konkurse nuo išorės poveikio. Šie metai – ne išimtis.“

Tuo metu „Killnet“ paskelbė dar vieną pranešimą, kuriame teigė, kad „Eurovizijos“ balsavimo sistema nėra apsaugota. Tačiau taip pat aiškino, kad dar vienai atakai „neverta skirti laiko“.

Naujausi straipsniai

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama

GOK klinika

Reklama