Rusijos mados imperija: kuriuos vardus verta žinoti?

Natalia Vodianova / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-02-20 16:19
Patinka tai ar ne, bet Rusijos mados kūrėjai per pastaruosius dešimt metų išsikovojo stiprias pozicijas pasaulinėje rinkoje. Pradėkime nuo įtakingų klienčių, kurių mados namų kūriniams išleidžiamos sumos leidžia joms sedėti pirmose eilėse šalia galingiausių mados redaktorių, o rusų dizainerių kolekcijų pristatymai jau tapo oficialiomis mados savaičių programos dalimis. Kas tie veidai, kuriuos verta žinoti?

Natalia Vodianova

Bene garsiausias rusų kilmės modelis: Natalia puošė beveik visus svarbiausių mados žurnalų viršelius ir jau nuo septyniolikos žengė mados grandų podiumais. Vieneri metai modeliui atneša vidutiniškai 8 milijonus JAV dolerių, o „Forbes“ daugiausia uždirbančių modelių sąrašas kiekvienais metais Natalią įtraukia į dešimtuką.

Tačiau Natalia Vodianova dabar daug labiau žinoma dėl savo filantropinės veiklos: ji yra „Naked Heart“ fondo įkūrėja, kuris rūpinasi šeimomis, auginančiomis vaikus su negalia. Fondas nėra tiesiog graži ir įdomi veikla šalia stulbinančios karjeros, nes ir pati Natalia turėjo sunkią vaikystę. Šeimą anksti palikęs tėvas, skurdus gyvenimas su mama ir dviem seserimis (viena iš jų neįgali) Rusijos mados ikoną skatina pasaulį daryti geresnį. Gal dėl to ji mados pasaulyje dar vadinama ir „Supernova“ – žvaigžde, šviečiančia ryškiau už kitas.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ulyana Sergeenko

Jau prieš daugiau nei dešimt metų Ulyana mados savaičių dalyvius stebindavo išskirtiniu stiliumi: galvą puošiančios skrybėlės ir skarelės, liemenį išryškinantys ir žemę siekiantys pūsti sijonai ir aukštakulniai, kurie skatindavo lyginti Ulyaną su Lady Gaga. Bet vien komplimentų, gražių drabužių derinių ir fotografų blyksčių rusų mados ikonai neužteko: vos išsiskyrusi su rusų milijardieriumi, ji įkūrė savo mados namus. Nuo jos vardo linijos įkūrimo praėjo tik šešeri metai, bet Ulyana Sergeenko savo kolekcijos pasirodymus jau rengia ir oficialioje Paryžiaus couture mados savaitėje, kartu su mados namais, kurie jau kelis dešimtmečius diktuoja tendencijas.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Gosha Rubchinskiy

Jei ieškotumėte garsiųjų dizainerio kurtų raudonų marškinėlių su „Fila“ užrašu-logotipu, vargiai ar rastumėte, nes viskas tiesiog iššluota.

Kas yra Gosha Rubchinskiy ir kodėl mados industrija yra pamišusi dėl jo kuriamų rūbų? Kaip pats dizaineris sakė dar 2008-aisiais: „Už dešimties metų visi apie mane kalbės. Mados ateitis – tai aš.“ Ir neklydo: jo kuriamais vyriškais drabužiais, kurie yra duoklė sovietmečio madai, yra susižavėjęs mados pasaulis. O įdomiausia, kad rusų dizaineris savęs net nevadina dizaineriu ir sako, kad jis duoda tik tai, ko prašo rinka.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Miroslava Duma

Miroslava Duma madai atstovauja iš verslo pusės: įkurtas skaitmeninis mados portalas „Buro 24/7“, paramos fondas „Peace Planet“, besirūpinantis vaikais, kuriems reikia medicininės pagalbos, ir suteiktos investicijos ne vienam mados startuoliui.

Nors Miroslava Duma stebina rafinuotu stiliumi ir neišsenkančia „Hermes“ rankinių kolekcija, ji nėra tiesiog dar viena graži moteris. Mados pasaulis ją mato kalbančią rimčiausiose pasaulio konferencijose apie madą ir lankančią tarptautinius verslo gigantus tam, kad mados dizaineriams pristatytų inovacijas, kurios pakeistų tą tamsesnį, mažai kam matomą mados veidą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai