Rusijos ir Ukrainos konfliktas „Eurovizijoje“: rusų televizijos akibrokštas ir gera žinia Julijai Samoilovai

Julija Samoilova / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-23 12:45
Gegužės viduryje Kijeve turintis įvykti „Eurovizijos“ konkursas apaugo skandalais. Iš pradžių abejota, ar mūšių nukamuota Ukraina apskritai sugebės surengti tarptautinį konkursą, o dabar „Eurovizijos“ organizatoriams atsikvėpti neleidžia konfliktas su Rusija.

Trečiadienį buvo paskelbta, kad Rusijos atstovė konkurse Julija Samoilova negalės dalyvauti „Eurovizijoje“. Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) taip nusprendė, nes J.Samoilova 2015 metais koncertavo Rusijos aneksuotame Kryme. SBU atstovė Olena Hitlianska pranešė, kad Julijai uždrausta trejus metus atvykti į Ukrainą.

Tuo tarpu Rusijos televizijos pareiškė boikotuosiančios „Euroviziją“. Rusijos valstybinės televizijos ir radijo kompanija pranešė, kad nė vienas kanalas netransliuos „Eurovizijos“, nes joje nedalyvauja Rusijos atstovė.

27-erių Julijai buvo pažadėta, kad ji atstovaus Rusiją 2018 metų „Eurovizijoje“ nepriklausomai nuo to, kurioje šalyje konkursas vyks.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Julijos paskelbimas Rusijos atstove „Eurovizijoje“ nuo pat pradžių buvo laikomas provokacija. Rusijos užimtame Kryme koncertavusi J.Samoilova atvėrė Ukrainos skaudulius. Ne kartą girdėta spėliojant, kad Rusija tyčia nugalėtoja paskelbė lyrišką dainą atliekančią, prie neįgaliojo vežimėlio prikaustytą dainininkę. Neva tokios bejėgės moters „nuskriausti“ ir neįsileisti ukrainiečiai neišdrįs.

Todėl rusų žiniasklaida šiandien džiūgauja, pabrėždami, kad Ukraina akivaizdžiai degraduoja ir aiškindami, jog Julija iš „Eurovizijos“ išmesta neteisingai.

„Bausti mūsų nėra už ką. Diskvalifikuoti galima už plagiatą, už politišką dainą, už reglamento pažeidimus. O čia Rusija niekuo neprasikalto“, – kanalo „Rosija 1“ atstovai sakė kp.ru.

Vis dėlto dera aiškiai pabrėžti – Julija Samoilova nedalyvaus „Eurovizijoje“ ne dėl dainų konkurso nuostatų pažeidimo, o dėl valstybės, kurioje šis konkursas vyks, įstatymų pažeidimo. Ši dainininkė yra įtraukta į nepageidaujamų asmenų Ukrainoje sąrašus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai