Rusijos atlikėjui Filipui Kirkorovui penkeriems metams uždrausta atvykti į Lietuvą

Filipas Kirkorovas / Scanpix nuotr.
Autorius: BNS, Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-19 16:21
Rusijos atlikėjui Filipui Kirkorovui penkeriems metams uždrausta atvykti į Lietuvą.

Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, Migracijos departamentas Užsienio reikalų ministerijos prašymu antradienį įtraukė šį Rusijos atlikėją minėtam laikotarpiui į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje. Draudimas atlikėjui atvykti į Lietuvą įsigalioja nuo sausio 19 dienos.

„Viešai Krymo okupaciją pateisinantys atlikėjai neturėtų būti toleruojami nei vienoje demokratiškoje valstybėje. Turime vienareikšmišką poziciją tokių veikėjų klausimu, todėl abejonių dėl F.Kirkorovo įtraukimo į nepageidaujamų Lietuvoje žmonių sąrašą nekilo“, - teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienį Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paprašė Rusijos ir Bulgarijos pilietį F.Kirkorovą įtraukti į juodąjį sąrašą nurodydamas, kad žinomas atlikėjas savo daugkartiniais apsilankymais neteisėtai aneksuotame Krymo pusiasalyje „sąmoningai neigė Ukrainos teritorinį integralumą ir suverenitetą bei tokiu būdu netiesiogiai pateisino agresyvius Rusijos Federacijos veiksmus“.

Filipas Kirkorovas / Scanpix nuotr.
Filipas Kirkorovas / Scanpix nuotr.

Pasak G.Landsbergio, F.Kirkorovo dalyvavimas koncertuose Kryme „iš esmės kenkia Lietuvos nacionaliniam saugumui“. Ministras žadėjo, kad Lietuva sistemiškai vertins visus asmenis, kuriuos Rusija „siekia išnaudoti skleisdama savo užsienio politiką bei siekdama daryti poveikį Lietuvos žmonėms“.

Žmonės.lt primena, kad svarstymai plėsti vadinamąjį juodąjį sąrašą viešojoje erdvėje kilo paaiškėjus, kad subsidijos už neįvykusius ar perkeltus kultūros renginius buvo skirtos Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus planavusioms bendrovėms.

UAB „Bravo Events“ už nukeltą F.Kirkorovo koncertą išmokėta daugiau kaip 13 tūkst. eurų kompensacija, o UAB „Mon voyage“ už nukeltus M.Šufutinskio pasirodymus gavo beveik 17 tūkst. išmoką. Šie koncertai buvo perkelti į balandį ir birželį.

Žurnalistas Andrius Tapinas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos valstybės pinigais finansuojamas F.Kirkorovo koncertas, po to kai neįvyko 2020-aisiais, buvo perkeltas į  šių metų birželio 14-ąją, Gedulo ir Vilties dieną. „Į mus spjaudo, o mes valomės ir dar pinigų už tai pasiūlom“, – komentavo jis.

Neseniai vėl buvo pakeista koncerto data – planuota, kad jis vyks birželio 12 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai