Supermodelio Natalijos Vodianovos sesuo autistė buvo išvaryta iš kavinės: Rusijoje kilo skandalas

Natalia Vodianova / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-13 19:19
Rusijos pareigūnai ketvirtadienį pradėjo tyrimą po to, kai rusų kilmės supermodelis Natalija Vodianova viešai papasakojo, kaip jos sesuo, serganti autizmu, dėl šios negalios buvo išmesta iš vienos kavinės.

„Calvin Klein“ reklamų veidas, demonstruojantis „Givenchy“ ir „Stella McCartney“ mados namų madas, užaugo nepritekliuje pramoniniame Žemutinio Naugardo mieste, kuriame iki šiol gyvena jos motina ir sesuo.

Socialiniame tinkle „Facebook“ jį paskelbė pasipiktinimo kupiną žinutę po to, kai antradienį cerebriniu paralyžiumi ir autizmu serganti jos 27 metų sesuo Oksana bei jos slaugė buvo išvarytos iš vienos kavinės, nes neva gąsdino kitus klientus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Supermodelis, keturių vaikų mama Natalija Vodianova grįžta reklamuoti „Miss Sixty“

Praėjus kelioms valandoms po šios žinutės pasirodymo Rusijos tiriamasis komitetas pradėjo baudžiamąją bylą dėl žmogaus orumo pažeidimo ir grasinimo smurtu. Už šiuos nusikaltimus numatyta maksimali penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Kavinės darbuotojų veiksmus komitetas pavadino „siaubingu incidentu“. Šiuo atveju labai susidomėjo vietos žiniasklaida, nors negalią turinčių žmonių lygios teisės vis dar nėra visiškai pripažįstamos šioje šalyje.

„Kavinės savininkas staiga prie jų priėjo ir pasakė: „Nešdinkitės, jūs gąsdinate visus mūsų klientus. Eikit pasigydyt ir pagydykit savo vaiką, tada galėsit rodytis viešumoje“, – rašė apie incidentą N.Vodianova.

Moterims atsisakius išeiti, atėjęs apsaugininkas pagrasino jas nuvežti į psichiatrinę ligoninę, rašė ji.

Vėliau į įvykio vietą buvo iškviesta policija ir suėmė moteris „už smulkų chuliganizmą“.

Interviu Rusijos valstybinei televizijai kavinės savininko sūnus sakė, kad Oksana gąsdino kitus klientus „daužydama savo galvą į sieną“.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai