Rusija tirs savo atstovės „Eurovizijoje“ Manizhos „nelegalius“ dainos žodžius

Manizha / „Eurovisio.tv“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-19 14:33
Rusijos tyrėjai paskelbė, kad aiškinsis šalies „Eurovizijos“ konkursui pateiktos dainos žodžius, kurie papiktino Rusijos ortodoksių moterų sąjungą.

Manizha Sangin šiemetiniame konkurse, kuris gegužę įvyks Nyderlanduose, turi atlikti dainą „Russian Woman“.

Joje giriama Rusijos moterų stiprybė, jos raginamos būti labiau nepriklausomos ir priešintis seksistiniam požiūriui į grožį, amžių ir vaikų gimdymą.

Tadžikistane gimusi, bet dabar Rusijoje gyvenanti 29 metų dainininkė, dažnai vadinama tik vardu Manizha, taip pat yra moterų ir pabėgėlių teisių aktyvistė.

Manizha Sangin / „Scanpix“ nuotr.
Manizha Sangin / „Scanpix“ nuotr.

Rimtus nusikaltimus tiriantis Tyrimų komitetas pranešė gavęs vienos visuomeninės organizacijos prašymą tirti Manizhos dainą dėl „galimai nelegalių pareiškimų“.

Tyrimo komiteto atstovė Svetlana Petrenko naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė, kad prašymas bus išnagrinėtas pagal įstatymus.

Rusijos ortodoksių moterų sąjunga ketvirtadienį paskelbė atvirą laišką, kuriuo ragino uždrausti Manizhos dainos klipą ir neleisti jai dalyvauti „Eurovizijoje“.

Laiške sakoma, kad dainos žodžiais kurstoma „neapykanta vyrams, o tai pakerta tradicinės šeimos pamatą“.

Manizha Sangin / „Scanpix“ nuotr.
Manizha Sangin / „Scanpix“ nuotr.

Anksčiau šią savaitę karo veteranams skirta svetainė „Veteranskije vesti“ paskelbė atvirą laišką Tyrimų komiteto vadovui Aleksandrui Bastrykinui ir paprašė jo inicijuoti kriminalinį procesą dėl minimos dainos.

Ši organizacija vadina save nepriklausoma, bet yra Vidaus reikalų ministerijos, Gynybos ministerijos ir Federalinės saugumo tarnybos (FSB) partnerė.

Laiške ji nurodo mananti, kad Manizhos daina „siekiama rimtai įžeisti ir pažeminti Rusijos moterų žmogiškąjį orumą“.

Daina „Russian Woman“:

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai