Ruošiatės „Vilniaus maratonui“? Bėgimo entuziastė išskyrė 10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Diana Gedeikytė-Jakutienė/Asmeninio archyvo nuotr.
Diana Gedeikytė-Jakutienė/Asmeninio archyvo nuotr.
Živilė Karevaitė
Šaltinis: Žmonės
2019-08-14 11:56
AA

Kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė, bėgimo entuziastė ir nuolatinė „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyvė Diana Gedeikytė-Jakutienė šiuo metu gyvena pasiruošimo nuotaikomis. Šiemet su šeima rugsėjo 8 d. prie starto linijos Diana stos jau aštuntąjį kartą, o tam, kad jaustųsi pasiruošusi, ji yra apibėgusi ne vieną Lietuvos pažintinį taką.

Kaip pati atradote bėgimą?

Kad bėgimas man asmeniškai labai tinkamas būdas norimai kūno masei palaikyti žinojau jau senai. Dar būdama studentė vasaromis sukdavau ratus šalia namų esančios mokyklos stadione. Tik bėda, kad bėgioti greitai atsibosdavo, o ir didelės vidinės motyvacijos tą daryti nebuvo. Nuolat bėgioti pradėjau prieš šešerius ar septynerius metus, nes supratau, kad dirbant sėdimą darbą biure prie kompiuterio sportuoti yra tiesiog būtina. Panašiu metu, pamenu, pradėjo kilti ir bėgimo švenčių mada.

Kas jus motyvuoja kaskart užsiauti sportbačius?

Tiesą sakant, ne įveiktų kilometrų skaičius mane labiausiai motyvuoja aktyviai gyventi, o gera savijauta, kurią gaunu kaip atpildą už šį kantrybės, vidinės motyvacijos ir ištvermės reikalaujantį užsiėmimą. Viena yra kartą per metus pakelti savo kūno masę, nugabenti iki bėgimo šventės vietos ir prabėgti ir visai kas kita bėgioti ir kitaip sportuoti reguliariai.

Diana Gedeikytė-Jakutienė/Asmeninio archyvo nuotr.

Ar turite savo mėgstamiausią trasą, kuria bėgiojate?

Laiko taupymo sumetimais dažniausiai bėgioju po Vilniaus rajoną, kuriame gyvenu. Netgi žinau, kokiomis gatvėmis reikia bėgti, kad surinkčiau norimą kilometrų skaičių. Tik kai judant pro spaudos kioskelį jo darbuotoja pradeda sveikindamasi moti ranka, suprantu, kad reikėtų trasą keisti. (juokiasi)

Tada prisimenu, jog už Santariškių rajono yra puikus takas per miškelį link Žaliųjų ežerų arba minu Neries pakrante link centro vingiuojančiu pėsčiųjų taku. Į Vingio parką užsuku tik jei kyla labai didelis noras pasportuoti apsuptai didesnio kiekio žmonių. Tuo tarpu savaitgalio išvykų po Lietuvą metu aunuosi žygiams skirtus batus. Visgi tyrinėdama naujus pažintinius takus pagalvoju, kad smagu būtų jais ne tik eiti, tačiau ir bėgti.

Diana Gedeikytė-Jakutienė/Asmeninio archyvo nuotr.

Šiuo metu ruošiatės „Danske Bank Vilniaus maratonui“. Kaip atrodo jūsų pasiruošimas?

Paskaičiavau, kad savo kolekcijoje turiu 7 „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyvio medalius. Akivaizdu, kad dalyvavimas šiame renginyje man asmeniškai, o dabar jau ir visai mano šeimai tapo tradicija. Kadangi bėgimo šventėje dalyvauja mano vaikai ir bėgame visada drauge, kol kas renkamės trumpesnę nei 10 km distanciją. Nuolat gyvenu aktyviai ir reguliariai sportuoju, tad ypatingai papildomai ruoštis „Danske Bank Vilniaus maratonui“ neprireikia.

Kokius 10 takų Lietuvoje galėtumėte rekomenduoti, kur smagu bėgioti ir treniruotis?

Vilniečiai sportinę ištvermę treniruoti galėtų pačiame mieste esančiame Sapieginės pažintiniame take. Šveicarijos pavadinimą turinčiame miške nusidriekęs maždaug 6 km takas dovanoja šimtus laiptelių aukštyn ir žemyn. Neblogas iššūkis juos visus bėgute įveikti.

Ištvermingumo pareikalaus ir šiek tiek toliau nuo sostinės esantis Dūkštos pažintinis takas, nuklojantis net kelis piliakalnius bei ten tekančio upelio skardžius. Po šių takų iš Vilniaus Baltupių rajono į centrą vedantis 10 km ilgio Vingiuotasis takas pasirodys visai lengvas.

Kauniečiams netoli pavažiuoti iki mažų, tarpukario laikais buvusių kurortinų miestelių – Kačerginės ir Kulautuvos. Kačerginė pašonėje turi 5,5 km ilgio Šaltinių pažintinį taką su malonia miško danga ir sportiškomis įkalnėmis bei asfaltuotą taką vaizdinga Nemuno pakrante. Kulautuvoje rasite net kelis sveikatingumo takus, kurių ilgausias – 6 km, o sujungus kelis takus į vieną, galima surinkti ir 10 km.

Joniškio rajone, netoli Žagarės, per pelkę vingiuoja tyla ir ramybe apgaubtas Mūšos tyrelio pažintinis takas. Šis – beveik visas iš lentų ir nei vienos įkalnės neturintis. Ilgiausią maršrutą pasirinkus nubėgsite apie 7 km. Tik bėgti šiuo taku reikėtų atsargiau – nuslydę nuo medinės dalies papulsite į minkštą ir purviną pelkės glėbį.

Per pelkę driekiasi ir Trakų pašonėje esantis Varnikų pažintinis pėsčiųjų takas. Maždaug 5 km gerai kojų sutryptu miško keliuku bei medine danga per pelkę – garantuoti.

Diana Gedeikytė-Jakutienė/Asmeninio archyvo nuotr.

Smagiai pabėgioti galima Žemaitijoje prie Platelių ežero. Aplink ežerą driekiasi dviračių trasa, tačiau niekas nesakė, kad ja negalima bėgti. Jei įveiksite visą – sąskaitoje turėsite apie 25 km. Šalia ežero yra ir dar vienas takas – Šeirės. Šis, nors tik 4 km, labai gražus, tad jei ką, juo galima ir du kartus apibėgti. 

Dar labai puikūs yra apie 7 km ilgio Žaliasis takas Aukštadvario apylinkėse ir Dzūkijoje, šalia Marcinkonių, įkurtas maždau 10 km Zackagirio takas. Tik, pripažinsiu, ten jums jau gausis lengvas „trail runing’as“, be to, greičio išvystyti nepavyks ir dėl akis traukiančių vaizdų aplink – tikrai norėsis stabtelėti ir pasigrožėti smaragdo spalvos ežeru ar prieš akis netikėtai išdygusia žemynine auksinio smėlio kopa.

Visą vasarą „Žmonės“ dovanos 10 km distancijos registracijas ir kvies ruoštis bėgimui. Kokiomis treniruotėmis ruoštis 10 km trasai? Ką skaityti, žiūrėti ir vilkėti, kad bėgti būtų ne tik lengva, bet ir malonu? Sekite „Visi mes ŽMONĖS“ 10 km distancijos naujienas ČIA.

„Visi mes ŽMONĖS“ 10 km distancija