Rugsėjo mėnesio „Laimės“ herojė Gabija Grušaitė: „Labai gerai, kad supurtėme visuomenę“

Žurnalo „Laimė“ rugsėjo numeris
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-20 15:20
Rugsėjo mėnesio žurnalo „Laimė“ viršelio veidas – rašytoja Gabija Grušaitė. Jos ir vyro verslininko Justo Janauskas bendras kūrinys – programėlė „HumansApp“ – vasaros pradžioje sukėlė daug karštų diskusijų. Aistros rimsta, poros sukurtas startuolis jau sėkmingai skinasi kelius į pasaulį. Ką gi atskleidė šis analogų neturintis reiškinys Gabijai ir mums visiems?

Gabija džiaugiasi, kad pasiteisina sena tiesa: naujovės iš pradžių atrodo gąsdinančios, keistos, kai kam – net amoralios, bet po kurio laiko žmonės stebisi, kaip iki šiol galėjo be jų gyventi.

„Labiau nustebino kitkas: nuomonė, kad dalytis patirtimi gali tik esą sertifikuotas specialistas, o „šiaip žmogaus“ patirtis neverta dėmesio. Buvau švelniai šokiruota kai kurių reakcijos, kai „HumansApp“ puslapyje Ieva Zasimauskaitė pasidalijo savo patirtimi apie išgyventą depresiją. Komentatoriams atrodė, kad ji neturi teisės kalbėti apie depresiją, neturi teisės pasakoti savo istorijos, nes nėra diplomuota psichoterapeutė. <...> Tai visiškas absurdas“, – stebisi Gabija.

„Pati, būdama paauglė, susidūriau su artimo žmogaus depresija – tada visiškai nežinojau, ką daryti, neturėjau su kuo pasišnekėti, nes tarp pažįstamų nebuvo į tokią padėtį patekusių žmonių. Todėl manau, kad „HumansApp“ ir suteikia galimybę susitikti su žmonėmis už savo socialinio burbulo ribų: naudingos jų žinios, patirtis“, – tikina „Laimės“ viršelio herojė.

Anot jos, programėlės idėja buvo „iš atskirų „burbulų“ suvesti žmones, padėti jiems išmokti ką nors naujo, pasisemti patirties ir idėjų“. 

O dėl to, kad jų startuolis supurtė visuomenę, G. Grušaitė tik džiaugiasi:

„Tai, kad supurtėme visuomenę, labai gerai – privertėme mąstyti, įsivertinti save ir kitus. Ir tai, kad per mėnesį nuo mūsų starto jau buvo užsiregistravę 13 tūkstančių žmonių, kurie nori kažką sužinoti, ir tūkstantis, kurie gali savo patirtimi pasidalyti, reiškia, kad tokia bendravimo forma turi ateitį.“

Visuomenę gūžčioti pečiais ir stebėtis kartais verčia ir dirbančios veiklios mamos. Šiuolaikinės supermamos, kurios nori dirbti, – dar viena rugsėjo mėnesio žurnalo „Laimė“ tema. Kaip ir biuro kodas: juk rugsėjis – naujo darbo sezono pradžia. Ar šiais laikais dar egzistuoja darbo aprangos kodai, ką tinka vilkėti į darbą ir po jo, kaip biure dažytis? Šie ir dar daug vertingų ir, tikimės, naudingų patarimų ruošiantis grįžti atgal į darbus – rugsėjo mėnesio „Laimėje“.

Laimė Nr. 7

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers. Title: Laimė Nr. 7, Author: Žurnalas LAIMĖ, Name: Laimė Nr.

Šis tekstas publikuotas žurnale „Laimė“. Laimės kelių – daugybė. Žurnalas „Laimė“ kviečia kartu leistis į kelionę jos ieškant. Kiekvieną mėnesį – nauja „Laimė“. O kad ji lydėtų visus metus, pasinaudokite puikiu prenumeratos pasiūlymu. Prenumeruoti visada pigiau nei pirkti! Be to, „Laimė“ pati ateis į jūsų namus.

Naujausi straipsniai