Ruduo pagal „Chanel“: rafinuotas modernizmas

Makiažas / Chanel nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-03-10 14:31
Paryžiuje, su „Chanel“ mados namais priešakyje, praūžė mados savaitė. Ir nors šiuo metu mieliau naršome po parduotuves ieškodamos naujų akinių nuo saulės ar ryškesnio paltuko pavasariui, o apie šaltąjį sezoną galvoti nebenorime, verta pasižvalgyti, kokios tendencijos vyravo kultinių mados namų rudens „ready to wear“ kolekcijos pristatyme. O pasižiūrėti tikrai buvo į ką…

„Chanel“ didinguosius „Grand Palais“ rūmus trumpam pavertė kosmine stotimi – podiumo viduryje stūgsanti milžiniška raketa bei aplink išdėstyti metaliniai stelažai jau ir taip futuristiškai atrodantiems apdarams suteikė dar daugiau modernumo. Tačiau kad ir kaip moderniai atrodė aplinka ir drabužiai, Karlas Lagerfeldas nebūtų Karlu Lagerfeldu, jei nesugebėtų modernizmo pateikti rafinuotai.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Drabužiai

Kolekcijoje vyrauja šaltos – balta, juoda, mėlyna, sidabro, „metallic“ spalvos su keliomis bordo, blankios rožinės variacijomis. Tvido paltų siluetai tiesūs arba A formos, išsiskiria plačiomis apvaliomis stačiomis apykaklėmis, suteikiančiomis tradiciniam paltui aristokratiško prieskonio, ir trumpintomis iki alkūnių rankovėmis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kaip ir įprasta „Chanel“, beveik visų viršutinės kūno dalies drabužių, švarkų, suknelių, tunikų pečių linija ypač pabrėžta, tačiau varijuojama rankovėmis – platėjančiomis, tiesiomis, prigludusiomis; didelis dėmesys vis dar skiriamas plačioms rankovėms, susiaurėjančioms ties riešais. Tad plačių rankovių mylėtojos gali nesijaudinti, vasaros tendencija persikels ir į rudeniškus drabužius.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Drabužis, tarsi prikeltas iš pelenų, kuriam kolekcijoje buvo skirta ypač daug dėmesio, – tai šortai šiek tiek aukščiau kelių. Neįprastas derinys, tačiau ypač turėtų patikti toms, kurios mėgsta patogumą, bet tuo pat metu ir eleganciją. Tokie šortai, paprastai suteikiantys aprangai griežtumo ir vyriškumo, čia pritaikyti taip, kad moteriškiau ir subtiliau atrodyti tikriausiai jau negalėtų. Ypač patogu tai, jog jie derinami su suknelėmis, tunikomis, po sijonais, patys vieni ir visaip kitaip, kaip tik sugalvotumėte.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.


Vakarinių drabužių dalis kolekcijoje dvelkia tamsa ir paslaptimi, kaip ir visa likusi kolekcija pasižymi kosmoso elementais. Juodos šifoninės ir vilnos suknelės papuoštos kosmonautų printais, žvyneliais, metalinėmis sagomis, apvaliomis kniedėmis, primenančiomis mažas išsidėsčiusias planetas, prognozuoja, kad pastaruosius sezonus „ant bangos“ buvęs blizgučių ir „metallic“ įvaizdis iš spintų greitai nesitrauks.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Avalynė

Tikriausiai nė vienas įvaizdis iš kolekcijos pristatymo neatrodytų taip moderniai ir kosmiškai be ikoniškųjų blizgančių ilgaaulių juodais kulnais ir priekiais. Šiuos ar panašios išvaizdos batus verta įtraukti į savo rudens „wish-list“, kadangi jie bet kokiame drabužių derinyje taps puikiu akcentu ir suteiks prabangos.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Papuošalai ir kiti aksesuarai

Kaip gi „Chanel“ be savo kultinių perlų? Juos galima rasti visur – nuo apyrankių, kaklo, galvos papuošalų iki rankinių, riešinių ir net įsiūtų į švarkelio audinį. Rafinuoto įvaizdžio siekianti dama niekada neprašaus pasirinkusi perlus, o modernios fashionistos taip pat galės nebesiraukyti (kad perlai tik senamadiškoms moterims), nes jie pateikiami visiškai nauju, neįprastu būdu – pritvirtinti kartu su kitais metalo elementais, grandinėlėmis ant rankinių, riešinių ir visur, kur jų nė nesitiki. Tiks tiek prie sportbačių, tiek prie vakarinės suknelės.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kitas svarbus elementas – blizgančios pėdkelnės. Atšalus visos norime jaustis šiltai, tačiau su nostalgija bežvilgčiodamos į vasarą nenorime giliai spintose paslėpti sijonų. Puiki alternatyva, kaip rudenį atrodyti stilingai, jaustis patogiai ir šiltai.

Dar vienas naujai atgimęs aksesuaras – galvos juosta. Keista, kad ją pamiršome, mat ši yra tikrai funkcionali – tiek prilaiko plaukus, tiek saugo ausis nuo žvarbaus vėjo, tiek yra puiki stiliaus detalė. O puošta įvairiais akmenėliais, perlais, karoliukais, ji tampa daug patrauklesnė nei nuobodžios vienspalvės plaukų juostos iš mūsų prisiminimų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Trumpintų paltų rankovių problema – šąlančios rankos, tačiau „Chanel“ tarsi užbėga tam už akių priderindama puošnias riešines. Jos taip pat puoštos akmenėlias, blizgučiais, tad gali būti geru aprangos pareiškimu, o turint kelias poras, paltas kasdien gali atrodyti vis kitaip.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Makiažas

Šį kartą „Chanel“ makiažo įvaizdžiu tarsi nukelia mus į modelio Twiggy erą, kuomet „ant bangos“ buvo natūralūs įvaizdžiai su ypač išryškintomis, padidintomis akimis – prailgintų ir ryškių apatinių blakstienų bei paaukštintos voko raukšlės principu.

Lūpoms ir pačiam veidui neskirta daug dėmesio, panaudoti „nude“ spalvų lūpų dažai, o skruostai vos parausvinti skaistalais, kad veidas atrodytų gyvesnis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai