Rudeniškų vestuvių akcentai pagal Viktoriją Prokofjevą

Vestuvės su botais / Adas Vasiliauskas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-22 12:00
Pažvelgus į tuštėjantį vestuvių organizavimo srityje besisukančių kalendorių, vien pagal tai galima spėti – atėjo ruduo. Tačiau vestuvių planuotoja Viktorija Prokofjeva tikina, kad Lietuvoje vestuvių sezonas baigiasi įpusėjus spaliui, o pasitaikius tokiai vasarai, kaip ši – rudeniškų vestuvių scenarijus teko panaudoti jau ir vasaros vakarais. Profesionali vestuvių planuotoja dalijasi patarimais, kaip lietinguoju sezonu organizuojamas vestuves padaryti išskirtines ir kaip joms pasiruošti.
Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

„Šiltas auksinis ruduo – nuostabus metas šventei, kurią supa sodrios spalvos ir savotiška ramybė. Būtent tai ir įsivaizduoja norintys savo šventę surengti rugsėjo–spalio mėnesiais. Tačiau atsižvelgiant į mūsų orus bei pastarųjų metų tendencijas, jaunieji, nusprendę tuoktis rudenį, jau tikisi, kad gali būti lietinga ir purvina, – pasakoja Viktorija Prokofjeva. – Vis dėlto net ir tokį orą galima paversti privalumu ir rudenį išnaudoti iki galo: mesti į šoną aukštakulnius ir autis patogius aulinukus, fotografuotis tarp spalvotų lapų su skėčiais ir spalvingais botais po lietumi!“

Patogu ir planuotojai, ir nuotakai

V. Prokofjevos teigimu, vestuvių planuotojai patogumas – prioritetas, kadangi darbas yra ypač aktyvus: „Dekoruojant šventės vietą tenka dirbti daug fizinio darbo lauke, bet kokiomis oro sąlygomis nešioti daiktus, taip nueinant nemažą atstumą, ar net laipioti ant kopėčių. Todėl pasiruošimo etapu visada dėviu sportinius batelius. Tenka nemažai fizinės veiklos – tūpčiojame aplink nuotakas. Tiesa, suknelių salone ar jau prasidėjus vestuvių šventei stengiamės atrodyti šventiškai, tad čia laimi puošnesni lygiapadžiai bateliai.“

Jos teigimu, šiais laikais patogumas ir grožis vienas kitam tikrai ne konkurentai, apstu ir patogių, ir labai gražių batų, tad vieno dėl kito aukoti niekad netenka.

Žvelgiant į nuotakų pėdas, nors vis dar karaliauja aukštakulniai, šventei įpusėjus, šie dažniausiai nuspiriami į šoną ir aunamasi patogesnę, be kulno avalynę. „Per vestuves jauniesiems beveik visą dieną tenka stovėti arba vaikščioti, tad natūralu, kad nuotakų kojos ypač pavargsta ir po iškilmingos šventės pradžios bei fotosesijų norisi autis patogesniais bateliais. Salone matuodami nuotakos suknelės ilgį visuomet atkreipiame dėmesį, kad ji vėliau greičiausiai avės kitą avalynę. Dabar nuotakos dažnai keičia ne tik batelius, bet ir suknelę – į patogesnę, trumpesnę ar laisvesnę, kad galėtų nevaržomai šėlti iki ryto“, – sako vestuvių planuotoja.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kuo šį rudenį puošime savo vyrus?

Adas Vasiliauskas
Adas Vasiliauskas

Kai pėdų sausumas laimi prieš eleganciją

Kai vestuvės planuojamos rudenį, avalynę taip pat būtina keisti: kad šventė nesibaigtų peršalimu, verta pagalvoti apie išsiskirsiančius aulinukų ar botų modelius. „Botai Lietuvoje – būtinas daiktas. Dažnai būnu kaime, mėgstu grybauti, kapstytis darže, tad su botais praleidžiu labai daug laiko. Jie visada yra mano automobilio bagažinėje. Visuomet! Jie man tinka ir prie suknelės, ir prie džinsų. Vestuvės ne išimtis. Lietuvoje vasarą lietaus būna daug, tad ir nemaža dalis švenčių – šlapios. Vos pradėjus lyti į botus šoku ne tik pati, bet ir jaunieji, juk kur kas geriau linksmi ir spalvoti lietaus batai nei murzini ir šlapi šventiniai bateliai“, – tvirtina V. Prokofjeva.

Tai, kad spalvoti botai vis dažniau perkami ir proginėms šventėms, pastebi ir „Crocs“ prekės ženklo Lietuvoje atstovas Justas Mačionis: „Ruduo, nors ir tamsokas bei šlapias metas, iš tikrųjų yra be galo gražus – su savo spalvotais lapais, sodria auksine šviesa dienos metu ir gaiviu oru. Galbūt todėl ir rudens nuotakos ryžtasi kiek kitokio stiliaus vestuvėms, kuriose nepamainomu stiliaus atributu tampa botai. Juos renkamasi atsižvelgiant į jaunikio aprangos detales, pasirinktą vestuvių spalvą. Patys populiariausi „vestuviniai“ botai – iki kelių, ryškūs ir su įvairiomis stiliaus detalėmis – gėlėmis, raišteliais, elegantiškos formos.“

3 svarbūs akcentai rudeniškoms vestuvėms

  • Sau ir svečiams sukurkite šiltą aplinką. Pasirūpinkite pledukais svečiams ir dailiomis, prie vestuvių bendro dekoro derančiomis skraistėmis pamergėms. Taip pat, jei šventė vyksta lauke, naudinga pasirūpinti šildančiomis infraraudonųjų spindulių lempomis.

Sau ir svečiams sukurkite šiltą aplinką. Pasirūpinkite pledukais svečiams ir dailiomis, prie vestuvių bendro dekoro derančiomis skraistėmis pamergėms.

  • Dar vienas akcentas – karštieji gėrimai. Tai nebūtinai turi būti visiems įprasta kava ar arbata – kodėl savo svečių nepavaišinus karštu šokoladu ar karštu obuolių sidru, pasiūlant pasivaišinti dar ir šiltu rudenišku obuolių pyragu?

  • Nepamirškite, kad rudenį gerokai anksčiau sutemsta. Jei vestuvės vyksta sodyboje su išpuoselėta aplinka, pasirūpinkite apšvietimu lauke, kad svečiai galėtų jaukiai pavaikštinėti po sodą bei pasifotografuoti. Tam puikiai tiks medžiuose sukabintos lemputės. Taip pat, apgalvokite, kiek laiko norėsite skirti savo ir svečių fotosesijoms – būtų apmaudu, jei dalį nuotraukų „puoš“ nakties tamsa.
  • Apgalvojus esminius akcentus, svečiams sukursiančius tobulai šilto rudens atmosferą, teliks pasirūpinti savimi – šiltesniu elegantišku apsiaustu, ryškiais botais ir permatomu skėčiu, kad įamžintos vestuvių akimirkos primintų ne užklupusį lietų, o šventišką nuotaiką.

TAIP PAT SKAITYKITE: Didelis megztinis – šio rudens karalius. Jis turi būti kiekvienos moters spintoje!

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Naujausi straipsniai