„Rowing Masters Sprint“ meistrų regata į Trakus sukvietė svečius iš viso pasaulio

Irklavimo meistrų regatos „Rowing Masters Sprint“ akimirka / Norberto Kazlausko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-30 13:55
Su nekantrumu birželio 29 – liepos 1 dienos laukę irklavimo meistrai iš viso pasaulio džiaugiasi prie Galvės ežero įsikūrusiuose Trakuose po 10 metų pertraukos prasidėjusiu unikaliu tarptautinio masto renginiu „Rowing Masters Sprint“. 500 metrų distancijas baidarėmis įveikia įvairių amžiaus kategorijų profesionalūs sportininkai – meistrai.

„Baltic Tours Group“ projektų vadovė Rasa Levickaitė teigia, kad šiame irklavimo čempionate apsilanko ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai meistrai, grįžę po ilgos pertraukos išbandyti savo jėgas: „Meistru tampama tada, kai esi virš 27 metų ir mažiausiai du metus nevykdai profesionalaus sporto. Penktadienį ir šeštadienį žiūrovai galėjo stebėti profesionalius plaukimus, o sekmadienį vyks pramoginės rungtys“.

Norberto Kazlausko nuotr.
Norberto Kazlausko nuotr.

„Tokio tipo meistrų regatos sprintų Lietuvoje dar nėra buvę, todėl nusprendėme surengti „Rowing Masters Sprint“ ir suteikti galimybę savo jėgas išbandyti vyresniems plaukikams. Dažniausiai irkluotojai plaukia 2000 metrų ilgio distancijose, o ši išsiskiria tuo, kad yra trumpesnė – 500 metrų. Vieni sportininkai parodo labai gerą startą plaukimo pradžioje, kiti išsaugo jėgas pabaigoje ir nustebina finišo tiesiojoje. „Rowing Masters Sprint“ regata meistrams suteikia labai gerą atstumą, nes senkant jėgoms ir mažiau sportuojant, 500 metrų distancija yra optimali riba, kada plaukikas gali visiškai neišsekindamas organizmo puikiai praplaukti. Taip pat, priešingai nei tradicinėse regatose, šioje nėra pusfinalių ir finalų, o apdovanojimą nulemia sportininkų plaukimo laikas“, – apie renginio idėją ir jos išpildymą pasakoja Rasa.

Norberto Kazlausko nuotr.
Norberto Kazlausko nuotr.

„Baltic Tours Group“ projektų vadovė neslepia, kad Trakai – ypatinga vieta tokio tipo renginiui. Irkluojant atsiveria nuostabus vaizdas į Trakų pilį, dalyviai ir sirgaliai gali mėgautis puikiu oru ir ežerais: „Trakų regionas džiugina tokia rungtimi. Šiais metais į „Rowing Masters Sprint“ susirinko vokiečiai, latviai, estai, ukrainiečiai, baltarusiai, amerikiečiai. Yra žmonių atvykusių netgi iš Australijos, kad praplauktų 2 minutes trunkančioje rungtyje“.

Tarptautinė irklavimo meistrų regata ne tik prisideda prie irklavimo sporto Lietuvoje populiarinimo, bet ir skatina atvykstamąjį turizmą. Šių metų regata į Trakus sutraukė daugiau kaip pusė tūkstančio irklavimo profesionalų ir į Lietuvą juos atlydėjusių sirgalių. Renginio organizatoriai – irklavimo entuziastų asociacija „ROW Rowing Organising Wave“, renginį globoja Trakų rajono merė Edita Rudelienė, Trakų istorijos muziejus, partneriai – Vilniaus irklavimo federacija, rėmėjas – kelionių organizatorius „Baltic Tours“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama