Rosita Čivilytė atidaro talentų akademiją: „Tai buvo sena mano svajonė“

Rosita Čivilytė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-27 10:40
Balso virtuozė, scenos deivė, „Lietuvos balso“ projekto dalyvių vokalo trenerė bei muzikos pedagogė – visi šie epitetai apibūdina Rosita Čivilytę, o rugsėjo 30 dieną, šiai veikliai moteriai bus galima pridėti ir dar vieną – akademijos įkūrėja.

„Kūrybos talentų akademija„ – būtent taip vadinasi vieta, kurioje bus atskleidžiami ir tobulinami nauji talentai bei auginama nauja kūrėjų karta, o Rosita Čivilytė tapo šios vietos kūrybos meno vadove.

„Mano tikslas – suburti po vienu stogu profesionalius, praktikuojančius muzikos atlikėjus – pedagogus: instrumentalistus, judesio, emocinės transliacijos, muzikos prodiuserių komandą, kuri dalintųsi savo patirtimi bei metodika, atveriant profesionalų požiūrį sceniniam darbui“, – apie savo idėją kalba Rosita Čivilytė, kuri išduoda, jog sumanymą apie būtent tokią vietą mintyse augino jau ne vienerius metus, drauge su savo mokiniais.

„Žinoma, kad tai tapo svajone po daugelio valandų dainavimo pamokų, renginių, muzikos klausymo, garso įrašų studijose praleisto laiko su talentingais ir motyvuotais mokiniais, su kuriais teko ne kartą diskutuoti įvairiomis muzikinėmis temomis ir ne tik. Beveik kiekvienas skųsdavosi ir scenos baimėmis, nerimu dainuojant. Kurdavom vizijas, kokia metodika padėtų išlaikyti tolygų kvėpavimą ne tik ramioj padėtį, bet ir judant, apie kūno, balso, baimių ir jaudulio suvaldymą arba prisijaukinimą, emocijų transliavimą. Fantazuodavom susėdę „belangėje“ – taip vadinom pusrūsio patalpas, kuriose muzikantų aplinka nebuvo labai erdvi, bet vis tiek puikiai leisdavom laiką dainuodami. Bendravimas malonioj atmosferoj, skambant jų pamėgtai muzikai sukeldavo veiduose viltingą šypseną ir užaugino svajonę, kuri pagaliau tapo realybe“, – sako R. Čivilytė.

Asmenininio albumo nuotr.
Asmenininio albumo nuotr.

Naujai įkurtoje akademijoje pagrindinėmis taps trys studijų kryptis: Rositos Čivilytės vokalo studija, televizijos, radijo bei renginių vedėjų studija bei visiška naujiena Lietuvoje – video kūrėjų studija. Pastarosios studijos lektore tapo viena populiariausių vlogerių Lietuvoje Agnė Juškėnaitė, kuri puikiai išmano ne tik televizijos reporterės darbo virtuvę, bet ir yra viena populiariausių interneto asmenybių, kas savaitė pristatanti vlogą Kūrybos namų ELITAZ „Youtube“ kanale. Merginos sąskaitoje – ne vienas sėkmingas bendradarbiavimas su garsiausiais šalyje prekių ženklais, bei, žinoma, „Lietuvos balso“ projektas, kuriame reporterė Agnė dirba jau trečius metus iš eilės.

„Šiandien internetinė video kultūra kaip niekad populiari tarp jaunimo, kuris ne visada gerai supranta, kas vis dėlto tai yra ir kokie pavojai tame slepiasi. Noriu išmokyti ne tik, kaip kurti kokybišką turinį, sumontuoti smagų siužetą ir visą tai daryti kaip įmanoma profesionaliau – su jauniausiais taip pat noriu kalbėtis apie internetinį saugumą ir pavojus, kurie jų tyko, keliant viešus įrašus apie savo gyvenimą. Tai pirmoji tokia studija Lietuvoje ir jau sulaukėme daugybės besiregistruojančių“, – apie savąją studijų kryptį sako Agnė Juškėnaitė, neslėpdama džiugesio būtent dėl šios studijų krypties populiarumo.

Registracija į Kūrybos Talentų Akademiją vis dar vyksta iki rugsėjo 30 dienos, kuomet Socialinių mokslų kolegijos patalpose, duris atversiančios naujosios akademijos atidarymo metu, kartu su žinomais savo sričių profesionalais ir pačia Rosita Čivilyte priešaky, bus pristatyta akademijos idėja, studijų programa bei patys mokytojai. „Atėję į Kūrybos Talentų Akademijos atidarymą mokiniai pajus kitokią, kupiną erdvės, auditorijų, aparatūros, naujausių technologijų ir galimybių atmosferą, kuri, tikiuosi, įkvėps siekti sceninio meistriškumo“, – atvykti kviečia R. Čivilytė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai