Romų tabore apsilankiusi Asta Stašaitytė-Masalskienė: „Ten tvyro mirties kvapas“

Asta Stašaitytė-Masalskienė / Laidos kūrėjų nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šią trečiadienio pavakarę 17.35 val. laidoje „Yra, kaip yra“ – šokiruojančios istorijos iš Vilniuje įsikūrusio romų taboro, kuriame ryžosi apsilankyti ir laidos vedėja Asta Stašaitytė-Masalskienė.

A.Stašaitytė-Masalskienė sakė pakraupusi nuo pamatytos realybės. Anot jos, baisu, kai matai, kad į taborą eina tiek daug jaunų žmonių paklaikusiomis akimis, net maži vaikai moka prisidegti cigaretę. „Nėra jauku būti, kur tokia realybė – ne pati gražiausia, ne pati jaukiausia. Apleistos lūšnos, tikrai nejaukus ir negeras jausmas, mirties kvapas. Savivaldybės atstovai nemelavo, jie tikrai čia dirba – pjauna žolę ir turbūt ne todėl, kad taboras būtų gražesnis, o todėl, kad pareigūnams būtų saugiau dirbti“, – sakė A. Stašaitytė-Masalskienė.

Laidoje dalyvaus ir 18 metų tabore gyvenanti Svetlana, kuri sakys, kad romai sutiktų išsikraustyti iš taboro, jeigu valstybė jiems duotų, kur gyventi. Moteris guosis, kad romams yra labai sunku susirasti darbą – darbdaviai nenori jų priimti, mat visuomenėje gajus mitas, kad jie sugeba tik narkotikus pardavinėti.

Svetlana ketverius metus praleido kalėjime už narkotikų prekybą. Moteris pasakos turėjusi tuo verstis, nes nebuvo pinigų, už ką pramaitinti savo šeimą.

Moteris ypač pikta ant policijos. Svetlana kalbės, kad pareigūnai sugriovė jos namus ir dabar ji turi glaustis pas dukrą mažame kambariuke.

Laidoje dalyvausiantis Darius sakys, kad nors policija ir teigia daug daranti, kad narkotikai išnyktų, vis dėlto tabore ir šiandien gauti narkotikų yra labai lengva. Anot vaikino, narkomanus vietiniai įspėja, jeigu yra policija, o visa prekyba vyksta tuomet, kai pareigūnai išvažiuoja.

Skaitykite daugiau