Rolandas Mackevičius apie ironišką „Bande Role“ projektą: „Niekas man neuždraus repuoti“

Rolandas Mackevičius
Autorius: Beatričė Staniūnaitė
Publikuota: 2020-04-03 08:17
Televizijos ir radijo laidų vedėjas Rolandas Mackevičius šių metų pradžioje pasirodė naujame amplua: pristatė „Bande Role“ muzikinį projektą ir perdainavo žinomas lietuvių atlikėjų dainas, kurios kaipmat sulaukė populiarumo.

Rolandas Mackevičius pasakoja, kad personažas Bande Role reperio pavidalu į jo kūrybinę veiklą atėjo pats. Pasak laidų vedėjo, visa tai gimė nuo paprasčiausio pomėgio savo žodžiais perdainuoti kitų atlikėjų dainas.

„Manau, ne aš vienas mėgstu perdainuoti dainas. Pasitaiko, kad net nebegirdi originalių dainos žodžių. Pavyzdžiui, klausydamas OG Version dainos „Judu kaip Kevinas Durantas" priedainį visada perdainuodavau tokiais žodžiais: „judu kaip tikras emigrantas". Taip ir gimė pirmos dainos „Meilės Emigrantas" idėja, reikėjo tik sukurti likusius žodžius ir atlikėjo sceninį vardą", – pasakoja Rolandas.

R. Mackevičius atskleidžia, kad „Bande Role" pavadinimas turi tris reikšmes: žodis „banderole", kuris simbolizuoja kokybės ženklą, žodis „band", reiškiantis Rolando grupę, ir trečioji reikšmė – „Rolka bando".

Rolandas pasakoja, kad kartu su komanda išleidęs pirmą dainą, iškart galvojo apie naujus Bande Roles kūrinius.

„Nelaukėme jokio pasisekimo ar patvirtinimo iš klausytojų, išleidę pirmą dainą jau šimtu procentų žinojome, kokia bus antroji daina. Iš tiesų, nebūtume prasidėję su viena daina, buvo aišku, kad tai yra projektas su tęstinumu. Tai yra kitoks, komedijinis-muzikinis žanras, kurio Lietuvoje dar nėra ir jo tikrai reikia. Į visa tai pažiūrėjome rimtai ir pradėjome dirbti, profesionaliai kurdami dainas su vaizdo klipais", – teigia jis.

Televizijos ir radijo laidų vedėjas tikina, kad mėgaujasi šio projekto procesu, nors pasitaiko ir tokių, kurie neigiamai vertina jo naują kūrybinę veiklą.

„Nekreipiu dėmesio į neigiamus komentarus, tačiau esu skaitęs tokių, kur rašoma „Rolka, nerepuok ir nedaryk repui gėdos". Na, aš nesiekiu būti dainininku ar reperiu, tiesiog tai eina iš mano vidaus ir noriu tai kurti.

Niekas man neuždraus repuoti. Jau ir taip visko pridrausta mūsų šaly", – šmaikštauja R. Mackevičius ir atskleidžia, kad netolimoje ateityje perdainuos dar šešias dainas, tarp kurių bus ne tik lietuviškų legendų, bet ir užsienio atlikėjų kūrinių.

Rolandas sako, kad karantino metu likęs namuose ne tik aktyviai rašo naujų dainų žodžius, bet ir kartu su šeima ilsisi, žaidžia su vaikais, žiūri filmus, neskuba lipti iš lovų ir džiaugiasi galimybe pabūti kartu.

„Bandėme anksčiau keltis, daryti mankštas, produktyviai leisti laiką ir susikurti režimą, tačiau nelabai išėjo", – juokiasi jis.

Pasak R. Mackevičiaus, ilgai sėdint namie ne vienam gali „pavažiuoti stogelis", būtent todėl ypatingai šiuo metu jis supranta kūrybos svarbą ir nenori apleisti savo veiklų, todėl tikisi, kad ketvirta „Bande Role" daina gerbėjus pasieks jau po kelių savaičių.

 

Naujausi straipsniai