Rolandas Kazlas: „Gyvenime geriausia pasikliauti širdies navigacija“

Rolandas Kazlas/žurnalo „ŽMONĖS“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-14 12:00
Neseniai Niujorko aukcione parduotas dirbtinio intelekto meno kūrinys už daugiau nei 430 tūkstančių JAV dolerių. „Visai realu, kad greitai gali ateiti toks laikas, kai gyvo atlikėjo nereikės nei scenoje, nei ekrane, – gal ir klystu, matyt, bus ir to, ir to. Bet žmogui vietos visada atsiras, arba jis pats ją susiras, išsikovos, kaip ir visais laikais“, – svarsto aktorius ir režisierius Rolandas KAZLAS (49).

„Širdys“ – štai taip pavadintame režisieriaus Justino Krisiūno filme apie svarbius gyvenimo dalykus netrukus bus galima išvysti aktorių, kurį publika taip myli, kad sunku gauti bilietų į jo spektaklius.

Kaip šiandien meilė atrodo aktoriui, jau turinčiam gyvenimo, santykių patirties?

„Beveik visos reklamos kalba apie meilę: „su meile...“, „iš meilės...“, „pagaminome su meile...“ Vienoje kokio nors meksikietiško serialo serijoje tas žodis ištariamas gal kokį šimtą kartų, jei ne daugiau. Taip ir girdžiu: „O Marija... myliu tave, tik tave! Anos, kurią mylėjau, jau nebemyliu, o dabar myliu tave ir mylėsiu taip, kaip iki šiol dar nieko nemylėjau! Ko taip žiūri į mane?! Gal jau nebemyli manęs?“ Tas žodis vartojamas menkiausiai progai pasitaikius ir be progos. Pats žodis tapo preke ar epitetu prekei girti.

Filmas – taip pat prekė, bet jame galbūt kalbama apie tai, kad ne viskas gyvenime yra perkama arba parduodama, ypač kai esi jaunas ir kupinas idealų“, – sako Rolandas Kazlas.

Kokia gyvenimo prasmė, o gal jos net nėra ir nereikia ieškoti?

„Vis labiau įsitikinu, kad tai, ką mes vadiname gyvenimu, yra paprastas ir sykiu labai klastingas fenomenas. Visa jo prasmė, klasta, baisumas ir grožis visada yra tau prieš akis – čia pat. Žmonės, kuriuos sutinki, su kuriais būni, bendrauji, dirbi, vaizdai, kuriuos matai, garsai, kuriuos girdi, skoniai, kvapai, pojūčiai... Tai tau ir tik tau skirtas gausybės ragas, kurio gėrybes skirta patirti, išbandyti, suvokti“, – samprotauja aktorius.

Interviu bei fotosesija – naujausiame žurnale „Žmonės“

Žurnalas „Žmonės" Nr. 46

Šios savaitės „Žmonėse" - visa, ką prisimename apie Arūną Storpirštį, aktorių iki paskutinio atodūsio; šiltas pokalbis su aktore Ineta Stasiulyte, prieš mėnesį su gyvenimo draugu Deividu Meškausku susilaukusia dukrytės Marijos; pažintis su Monika Dubauskaite, veiklia moterimi, kurios biografijoje - begalė įdomių verslų ir patirčių; viešnagė bohemiškuose muzikantės Alinos Orlovos namuose Vilniuje; mados prognozė, reportažas iš „Victoria's Secret" šou Niujorke ir daug kitų istorijų.

Naujausi straipsniai