Roko operos režisierius Kęstutis Jakštas: „Romeo ir Džiuljetos“ finalininkai šoks į važiuojantį traukinį“

Kęstutis Jakštas / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-11-23 12:56
Šeštadienį TV3 eteryje – muzikinio šou „Romeo ir Džiuljeta“ finalas. Originalaus lietuviško projekto nugalėtojai pelnys išskirtinį prizą - pagrindinius įsimylėjėlių poros vaidmenis roko operoje „Romeo ir Džiuljeta“, kuri jau gruodžio 10 ir 15 dienomis bus parodyta didžiausiose Kauno ir Vilniaus arenose.

Ši roko opera yra kompozitoriaus Kęstučio Antanėlio ir libreto autoriaus Sigito Gedos kūrinio „Meilė ir mirtis Veronoje“ naujoji versija. Jos režisierius Kęstutis Jakštas įsitikinęs, kad Kapulečių ir Montekių nesunku rasti ir šių dienų internetinėse naujienose. „Keičiasi mados, žmonių gyvenimo būdas, tačiau visos tos tragedijos, beprasmės mirtys, pykčiai dėl įtakos ir panašūs dalykai niekur nedingo, yra ir šiandien. Tenka konstatuoti, kad mes niekur toli nepabėgome“, – sako K.Jakštas.

Roko operoje „Romeo ir Džiuljeta“ į legendinį meilės epą bus pažvelgta kiek kitu kampu, jo herojai vaikščios peilių ašmenimis, kausis gatvės mūšiuose ir stadionuose, valdžios kabinetuose ir teismuose, apie jų dvilypius gyvenimus pasakos LED ekranai, žurnalų viršeliai ir šių dienų metraštininkai – žinių reporteriai. O meilė – ji bus nutrūktgalviška, jautri, skausminga, stipri ir, deja, iki mirtis išskirs.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Unikalu, kad į pagrindinius roko operos vaidmenis ateis žmonės, kurie laimės televizinio etapo finalą. Tai iš tiesų labai sudėtinga. Būdami finale jie jau privalo žinoti visą muzikinę medžiagą ir įšokti į važiuojantį traukinį. Dėl to aš viso projekto metu labai stengiausi žiūrėti, kad tie, kurie pretenduoja į pagrindinius vaidmenis, turėtų stiprius aktorinius pagrindus ar intuiciją, greitai įsisavintų medžiagą“, – pasakoja K.Jakštas.

Kas laimės finalą ir keliaus į roko operą, režisierius iš kavos tirščių neburia – kam lems likimas, tas ir vaidins. Na, o už pagrindinių veikėjų nugarų jau stovi komanda aktorių, kurie turi milžinišką patirtį.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Tai žinomi vardai, veidai ir pavardės, pradedant Dariumi Petkevičiumi, Juozu Gaižausku, Vaidotu Martinaičiu, Aisčiu Mickevičiumi, Jokūbu Bareikiu, Larisa Kalpokaite. Jiems Dievas yra davęs gerą balsą ir klausą. Šie aktoriai yra universalūs tuo, kad greta aktorinių gebėjimų yra talentingi dainininkai, laisvai judantys, puikiai šokantys. O būtent judesio šioje roko operoje bus nemažai. Be to, jie yra televiziniai veidai – be darbų teatre vaidina seraluose, TV laidose. Žiūrovui bus įdomu išvysti juos roko operoje, visai kitokiam amplua, didžiosiose scenose“, – įsitikinęs K.Jakštas.

Kas prisijungs prie žvaigždžių trupės ir atliks Romeo ir Džiuljetos vaidmenis bene garsiausioje lietuviškoje roko operoje, paaiškės jau šį šeštadienio vakarą, 19 val. tiesioginėje projekto finalo transliacijoje per TV3. Dėl ypatingo laimėjimo varžosi trys talentingos ir labai skirtingos poros: Liepa Mondeikaitė ir Martynas Kavaliauskas, Ilja Aksionovas ir Silvija Pankūnaitė bei Bjelle ir Tadas Juodsnukis. Projekto finalas – šeštadienį, lapkričio 23 d. 19 val.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai