„Roko naktys 2015“ organizatoriaus Blėkos atsakymas pūkuotam „ekspertui“

Algirdas Barniškis-Blėka / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-07-30 10:56
Perskaičiau šį savaitgalį vyksiančių festivalių apžvalgą, kurioje minimos ir „Roko naktys“, menamo „eksperto“ kažkodėl vadinamos „pūkuotomis“. Keli dalykai ypač įstrigo.

Festivalio „Roko naktys“ organizatoriaus Algirdo Barniškio-Blėkos atsakymas Valdui Lopetai į šią apžvalgą.

Pirma, „ekspertas“ išsijuosęs giria vieną festivalių, kuriame prisipažįsta pats nė karto nebuvęs, bet jo pažįstami esą sakė (!), kad tai – šaunus festivalis. Štai kaip objektyviai nustatoma festivalio vertė ir kokybė: draugai sakė!

Mano visi draugai žiauriai mėgsta „Roko naktis“. Paklauskit bet kurio. Prašome įtraukti į Vikipediją ir Gūglą, kad tai yra visų laikų geriausias festivalis, neskaitant kelių kitų mano organizuojamų. Beje, apie tai – panašu, kad kaip tik dėl šios priežasties aš ir nepatinku „ekspertui“, mat jam tenka jau ne pirmą kartą šią vasarą komentuoti mūsų įmonių renginius. Patikslinkite, gerbiamasis, ar esate buvęs bent viename minėtųjų – „Bliuzo naktyse“ ar „Galapaguose“, ar viskas vėl – tik iš nuogirdų? Koks gi jūs ekspertas?

Jis mat pasitelkia į pagalbą interneto svetaines ir vėlgi nustato, kad „Galapaguose“ ir „Roko naktyse“ (nesvarbu, kad tai yra to paties festivalio ištakos) siūloma labai panašių pramogų. Aha, išties! Reikia užkalti langus visiems restoranams, kurių valgiaraščiuose – ir šaltibarščiai, ir cepelinai, ir šašlykai. Velnias, tai taip vienoda! O tortas, – jis būna per kiekvieną gimtadienį! Apgailėtina.

Be kita ko – apie pramogas: mes jau skelbėme, kad „Roko naktyse“ šiais metais specialiai bus statomi pastoliai išskirtiniam ugnies ir akrobatikos šou, vyks visiškai naujas ir karštas dalykas – „Pole Dance“ merginos šoks ant stulpų tarp muzikinių pasirodymų, veiks ir tiras su kovinių ginklų identiškomis kopijomis, kas yra naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Bet „eksperto“ tai nesudomino tiek, kiek „Galapaguose“ buvęs burbulinis futbolas ir kūrybinės dirbtuvės, ką bus galima išbandyti ir „Roko naktyse“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Noriu pabrėžti, kad kūrybinės dirbtuvės būna visur, nes muziką mėgstantys žmonės patys mėgsta kurti. Ar iš molio, ar iš dažų, ar iš natų. Leiskim tai! O burbulinis futbolas yra gana nauja pramoga Lietuvoje, ir, suprantama, jo organizatoriai nori eiti koja į koją su laiku ir pramogą populiarinti įvairiuose festivaliuose. Ar to reikia atsisakyti? O gal geriau išbandyti ir pasidžiaugti?

Jūs grąžinote mums bažnyčią, – dėkojo daugybė roko gerbėjų.

Rašoma, kad „Roko naktis“ mes iškasėme iš žemės ir pagrimavome. Na, esu sulaukęs kitų vertinimų iš žmonių, kurie šiame trankiai atgimusiame festivalyje buvo pernai. „Jūs grąžinote mums bažnyčią“, – dėkojo daugybė roko gerbėjų.

Taigi, šlovė festivaliui. Ir taip – mums patinka BIX. Amžinai BIX, – kaip rašo „ekspertas“. Žinote, tradicijos yra gerai. Mes už jas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Viena tradicijų yra festivaliavimas. Ir mes neturime nieko prieš vadinamuosius „madingus“ festivalius, kuriems vėlgi juntamas „eksperto“ palankumas. Tačiau „Roko naktys“ yra legendinis festivalis, ką liudija muzikantų pasakojimai, jiems tai labai daug reiškia. Tai yra ne metalo, ne pop, ne elektronikos, o roko festivalis, kuriame groja roko grupės, turinčios ne tiek ir daug scenų šių laikų Lietuvoje. Todėl pas mus visi iš širdies linksminasi. Tegul bent kartą metuose mėgstantys roką turi sau šventę!

Ir pabaigai – PEACE KISS @ ROKO NAKTYS. Taip, „eksperte“ – tai yra mūsų šių metų šūkis. Taip, jis reiškia ir pacifizmą, kas nėra blogai, nes rokas ir yra laisvė, energija, meilė, seksas, visa kita. Nebent jūs iš tų homo sovieticus, kuriems tebeatrodo, kad su ilgaplaukiais reikia kovoti, nes jie yra pavojingi?

Taip, šių metų festivalio šūkis reiškia ir pacifizmą, kas nėra blogai, nes rokas ir yra laisvė, energija, meilė, seksas, visa kita.

Ir – taip, peace-kiss yra dviejų žodžių kombinacija, siūlanti patirti orgazmą. Nuo muzikos, gamtos, supančių žmonių, žmonų, ar ko tik norite.

Tegyvuoja rokas ir „Roko naktys 2015“! Laukiame visų Zarasuose šį savaitgalį, o „ekspertų“ – spaudos konferencijose, kad jie galėtų daugiau sužinoti, paklausti tiesiai, o ne ieškoti informacijos interneto laukuose.

„Eksperte“, oficialiai kviečiu atvykti ir tamstą. Jei pats negalėsi, tai tegul atvažiuoja draugai. Nes, kaip suprantu, jie yra svarbiausi šaltiniai.  

Taip pat skaitykite: „Roko naktų“ žvaigždės prakalbo apie parašų dalijimą ant nuogos krūtinės

15min.lt

Naujausi straipsniai