„Roko naktų“ gerbėjas iki festivalio įveikė daugiau nei 40 tūkstančių kilometrų

Antroji festivalio „Roko naktys 2015“ diena / Festivalio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Antroji festivalio „Roko naktys 2015“ diena prasidėjo griausmingu scenos gaudesiu, kuriuo ypač mėgavosi iš Čekijos atvykusių festivaliautojų pulkas. Rytiniu alumi budinosi lenkai, lietuviai savo palapinėse šukavosi per naktį susitaršytus plaukus ir ruošėsi antram raundui. Vienas tautiečių į festivalį vakar atvyko iš Jungtinių Valstijų, per Turkiją, iš viso suskaičiuodamas daugiau nei 41 tūkst. km.

Vilnietis studentas Donatas Klimas, išsiruošdamas 12-os dienų kelionei į Valstijas, kišenėje jau spaudė bilietus į festivalį „Roko naktys“.

„Amerikoje savo kelionę pradėjau Čikagoje, tada laukė ilgas kelias į Kaliforniją per Ilinojų, Ajovą, Pietų Dakotą, Nevadą. Tuomet aplankiau San Fraciską, Los Andželą, San Diegą. Buvau ant Holivudo kalvų, išbandžiau banglentes Ramiajame vandenyne ir kazino Las Vege. Iš vieno dolerio užsiauginome 68“, – šypsodamasis pasakojo Donatas.

Antroji festivalio „Roko naktys 2015“ diena (34 nuotr.)
+28

Atgal iki Čikagos lietuvis vyko per Arizoną, Jutą, Koloradą. Vėliau skrido į Stambulą ir – namo, į Vilnių. „Vis dėlto į namus užsukau tik penkioms minutėms – išsimaudžiau, persirengiau, tuomet – į mašiną, ir į Zarasus. Tikrai negalėjau praleisti „Roko naktų“. Kai atvažiavau, grojo BIX. Žiauriai mėgstu juos. Apėmė euforija. Keistas jausmas, kai visą pasaulį pervažiavęs grįžti pas savus. Kai visąlaik, važiuodamas per dykumas, turėjai klausytis radijo grojamo country... Lietuviškas rokas po viso to buvo tikra atgaiva smegenims“.

Antroji festivalio „Roko naktys 2015“ diena / Festivalio nuotr.

Festivalyje atsigavo ir šalies roko muzikantai. Kai kurie jų atvažiavo iš vakaro. „Dalis mūsų grupės susirinko vakar, dalis – šiandien. Tie, kurie čia jau nuo vakar – šiandien ramesni“, – juokėsi „Thundertale“ vokalistas Laurynas Baškys.   

Šiandien gana ramūs festivalio teritorijoje atrodė ir suomiai „Private Line“, smagiai siautėję vakar. Atgal į Suomiją per Estiją jie išvyko savo turo busu, kurį vairavo raumeninga moteris. Juokinga rožine kepuraite pasipuošęs solistas labai dėkojo organizatoriams už šiltą priėmimą ir puikų jų koncerto įgarsinimą.

Suomiai buvo gerai sutikti ir užkulisiuose. „Nustebome, kad grupėje yra žaliavalgių ir veganų. Ruošėme jiems maistą be pieno produktų, detaliai derinome valgiaraštį“, – pasakojo organizatoriai.

Antroji festivalio „Roko naktys 2015“ diena / Festivalio nuotr.

Piratų įvaizdžiu scenoje vakar žavėję škotai „Alestorm“ taip pat prašė atkreipti dėmesį, kad vienas jų – vegetaras. Be to, žvaigždės prašė juos nustebinti netikėtu alkoholiniu gėrimu. „Pasiūlėme jiems krupniko – labai patiko“, – pasakojo festivalio tėvas Algirdas Barniškis-Blėka.

Netrukus užkulisiuose pasirodys amerikiečiai „Combichrist“, kurių pageidavimai – ypač įnoringi. Be gausių pageidavimų, svečiai prašo penkių rūšių lietuviško alaus.

Susirinkusių muzikinį skonį papildys gardūs pipiriukai – vakaro programoje ant stulpų šoks „Pole Dance“ akrobatės.

Antroji festivalio „Roko naktys 2015“ diena / Festivalio nuotr.

 

Skaitykite daugiau