Roko muzikos ikona Bruce‘as Springsteenas pristatė dvidešimtąjį albumą

Bruce‘as Springsteenas / Danny Clinch nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-23 13:05
Neseniai 71-ąjį gimtadienį atšventusi roko muzikos ikona Bruce‘as Springsteenas šįryt pristatė dvidešimtąjį albumą „Letter to You“, kurį po ilgo laiko įrašė su savo grupe „E Street Band“. Albumo įrašai užtruko vos keturias dienas šalia muzikanto namų.

„Įrašinėjome po vieną dainą kas tris valandas. Galima sakyti, kad albumą turėjome po keturių dienų, nors tam buvome suplanavę penkias, taigi paskutinę dieną tiesiog klausėmės įrašų“, –  pasakoja „E Street Band“ narys Steve‘as Van Zandtas.

„Letter To You“ buvo įrašytas šimtametėje daržinėje įkurtoje studijoje, šalia B. Sprinsteeno namų. Tačiau albume vis dar jaučiama gyvo muzikinio šou energija – Bruce‘as su grupe paskutinį kartą grojo 2016 m. The River turo metu.

Tais pačiais metais jis išleido memuarus „Born To Run“ – apie savo patirtus vidinius išgyvenimus ir ilgametę depresiją. Ši knyga įkvėpė vieno žmogaus šou sceniniam pastatymui Brodvėjuje. Bruce‘as Springsteenas ten surengė net 236 pasirodymus. Galiausiai jis vėl grįžo prie naujos muzikos įrašų kartu su „E Street Band“, nors, kaip pats viename interviu sakė, atrodė, kad to gali ir nebeįvykti.

Gerbėjai ir muzikos kritikai pastebėjo, kad Bruce‘as Springsteenas su grupe naujai kūrybai susieina kertiniais istoriniais momentais. Pavyzdžiui, 2002 m. albumas „The Rising“ suvienijo grupę ir Bruce‘ą po netgi 18 metų pertraukos. Tai įvyko po rugsėjo 11-osios įvykių, kai vienas fanas automobilių stovėjimo aikštelėje Springsteenui šūktelėjo: „Mums Jūsų reikia.“ 

Ir kai jau atrodė, kad nebepavyks kartu išleisti jokio bendro įrašo, šiemet prieš pat JAV prezidento rinkimus, šiais visam pasauliui neįprastais metais, roko legenda Bruce‘as Springsteenas su „E Street Band“ išleidžia dar vieną albumą.

Specialiame interviu muzikantas pasakojo, kad bandymai imtis naujų įrašų buvo tarsi užkeikti tol, kol į rankas jis paėmė vieno gerbėjo kadaise dovanotą gitarą. Netrukus gimė netgi devynios naujos dainos, kurios atsidūrė „Letter to You“ albume.

Taip pat jame sau vietą rado netgi trys iki šiol neįrašytos, bet žinomos dainos iš aštuntojo dešimtmečio: „Janey Needs a Shooter“, „If I Was the Priest“ ir „Song for Orphans“. Kiekviena jų atiduoda pagarbą „E Street Band“ ir roko muzikai.

Bruce‘as Springsteenas / Danny Clinch nuotr.
Bruce‘as Springsteenas / Danny Clinch nuotr.

Išleidus „Letter to You“ Bruce‘as Springsteenas kartu su grupe planavo leistis į pasaulinį turą, kurio pradžia buvo numatyta 2021 m. pavasarį:  „Nuojauta sako, kad geriausiu atveju tai įvyks 2022 m. ir, turiu pasakyti, pasiseks, jei prarasiu tik vienerius koncertavimo metus. Kai tau sukanka 70 metų, imi suvokti, kad liko ribotas turų ir gyvenimo metų skaičius. Taigi prarasti vieną ar kelis metus man nėra gerai.“

Kartu su albumu „Letter To You“ išleistas ir dokumentinis filmas tuo pačiu pavadinimu, prieinamas visiems „Apple TV+“ žiūrovams. 

Temos:
Muzika

Naujausi straipsniai