Roko gerbėjų svajonė išsipildė: Kauno areną drebino teatrališkas „Muse“ šou

„Muse“ koncertas Kaune / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-06-17 21:18
Roko muzikos gerbėjai džiūgauja – daugiau nei porą dešimtmečių laukta diena atėjo, penktadienį Kaune koncertavo „Muse“.

Pirmą kartą Lietuvoje viešinčios britų žvaigždės čia pristatė savo pasaulinių gastrolių „Drones World Tour“ programą, „Žalgirio“ arenoje jie surengė abejingų nepalikusį pasirodymą.

Vienos garsiausių pasaulio roko grupių šou sudomino tūkstančius „Muse“ gerbėjų Lietuvoje. Į areną minia ėmė rinktis dar likus kelioms valandoms iki pasirodymo. Jų neišgąsdino ir visą dieną šalyje siaučiantis škvalas: kas atvyko paskutinę minutę, kas vėlavo, tačiau neleido sau praleisti neeilinio koncerto.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Arenoje galėjo tilpti ir daugiau žmonių, tačiau tokio šilto svečių sutikimo galėtų pavydėti ne viena grupė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Tiesa, keliems atvykusiems grupės gerbėjams arenoje prireikė medikų pagalbos. Žmonės.lt žiniomis, koncerto dalyviai pasijuto prastai, todėl juos teko gaivinti.

Apie 20 val. į sceną žengė „apšildantys“ britų kraštiečiai – alternatyvaus roko kolektyvas „My Vitriol“. Juos į savo gastroles groti drauge tiek Lietuvoje, tiek dieną anksčiau koncerte Rygoje pasirinko patys „Muse“.

Po pertraukos scenoje pasirodė ir pagrindinės vakaro žvaigždės. „Muse“ savo koncertą pradėjo išties įspūdingai: skambant švelniems akordams tamsoje nuo lubų į iš visų pusių žiūrovų apgaubtą sceną nusileido 12 didžiulių spindinčių burbulų.

Tačiau hipnotizuojanti nuotaika netrukus išgaravo kaip dūmas, o ramų skambesį pakeitė besidaužantys būgnai ir riaumojančių gitarų griausmas.

Siautulinga daina „Psycho“ šou pradėję muzikantai iškart uždavė griausmingą toną, kurį išlaikė viso koncerto metu.

„Labas vakaras, Kaunas“, – lietuviškai sušuko vokalistas Matthew Bellamy. Į jo pasisveikinimą minia atsakė kurtinančiu triukšmu.

Vaizdas čia – užburiantis. Arenos viduryje sumontuota, iš visų pusių žiūrovams matoma scena čia priminė teatrą. Teatrą, kuriame – lazeriai, daugybė prožektorių, dūmų debesys, projektoriais tapusios permatomos užuolaidos, didžiuliai, virš muzikantų galvų pakibę ekranai, besisukanti apvali platforma ir trys viesulą keliantys muzikantai joje – M.Bellamy, Chrisas Wolstenholme'as ir Dominicas Howardas.

Į Lietuvą jie atskrido penktadienį popiet, likus kelioms valandoms iki pasirodymo, Kaune nusileido privatus, iš Rygos pakilęs grupės lėktuvas. Dar rytą į arenos kiemą įriedėjo ir 26 sunkvežimiai, atgabenę visą koncertui reikalingą aparatūrą.

O jos čia tiek, kad vos spėji dairytis į efektus, ką jau kalbėti apie didžiulį garsą – taip stipriai kolonėlės skamba anaiptol ne kiekvieno atlikėjo koncerte.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Kaune rokeriai koncertiniame ture pristato savo septintąjį, praėjusių metų birželio pradžioje dienos šviesą išvydusį studijinį albumą „Drones“. Jis jau spėjo sulaukti įvertinimų – šių metų „Grammy“ apdovanojimuose „Drones“ buvo pripažintas geriausių metų roko albumu.

Čia skambėjo ir ne tik naujausi „Muse kūriniai, bet ir didžiausi grupės hitai. O kiekvieną kūrinį palydėdavo originalios projekcijos.

Magiškame spektaklyje netrūko veiksmo. Dėmesį prikaustančios vaizdo projekcijos, fragmentus iš koncertų, dainų žodžius ir užburiančius klipus rodantys ekranai ir didžiulė apvali 360 laipsnių kampu besisukanti scena jau šou pradžioje daugelį privertė atverti žandikaulį.

Tačiau kai koncertui persiritus į antrą pusę virš žiūrovų galvų praskrido raudonai žybsinti šešių metrų ilgio ir penkių pločio karinė skraidyklė, vėliau – vėl nuo lubų nusileido šviečiantys burbulai, galiausiai gausiai pabirę konfeti... teko įsižnybti norint patikėti, kad visa tai – tikra.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Mes gal net per toli nuėjome su šiuo koncertu. Bet gerąja prasme“, – šiuos šou sprendimus komentavo muzikantai.

Ir jie velniškai teisūs. Pabuvojus šiame koncerte nebekyla abejonių, kodėl „Muse“ turas „Drones World Tour“ vadinamas „Geriausias šou Žemėje“.

„Šis šou pralenkė muzikos industriją. To dar niekas nėra daręs. Jis visiškai pakeis publikos požiūrį į koncertus“, – tikino koncertų techninės dalies vadovas, prieš tai su roko legendos Rogerio Waterso šou „The Wall“ dirbęs Chrisas Kansy.

Kaune britų žvaigždės nepaliko abejingų. Gerbėjai plojo atsistoję ir nedvejojo, jog šis šou neabejotinai vienas vienas įspūdingiausių kada nors matytų Lietuvoje.

Po pasirodymo Lietuvos publikai „Muse“ turės laiko šiek tiek atsikvėpti. Kitas jų šou tik antradienį, tuomet jie gros Maskvoje, vėliau patrauks į gimtinę, o birželį gastroles užbaigs Prancūzijoje.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Muse“ gerbėjų neišgąsdino siaučiantis škvalas: skubėjo į „Žalgirio“ areną

TAIP PAT SKAITYKITE: Šį vakarą Kaune koncertuosiantys rokeriai „Muse“ atskrido į Lietuvą

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai