Rokerių „Nickelback“ šėlsmas Kaune: publiką užbūrė nuoširdumu ir energija

„Nickelback“ koncerto akimirka / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-10 21:27
Kauno „Žalgirio“ arenoje šeštadienio vakarą karaliavo Kanados rokeriai. Tikrą pragarą susirinkusiems tūkstančiams gerbėjų kurė viena populiariausių pastarųjų dešimtmečių roko grupių pasaulyje „Nickelback“, kuriuos „apšildė“ sparčiai populiarėjantis kolektyvas „Monster Truck“.

„Nickelback“ turėjo surengti pasirodymą dar praėjusiais metais, tačiau visas europinis koncertinis turnė buvo atšauktas dėl vokalisto ir gitaristo Chado Kroegerio balso stygų ligos. Grupės lyderis prieš „No Fixed Address“ pasaulinio turo koncertus tikino esąs visiškai pasveikęs ir žadėjo sudrebinti visų arenų, kuriose gros, sienas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tarp „Nickelback“ gerbėjų Kaune – ir dainininkė Augustė Vedrickaitė​

50 milijonų įrašų pardavusius „Nickelback“ JAV žurnalas „Billboard“ įvardino geriausia praėjusio dešimtmečio roko grupe, o dainą „How You Remind Me“ – geriausiu praėjusio dešimtmečio roko kūriniu. Tačiau kanadiečiai garsėja ne tik kaip didžiulės sėkmės visame pasaulyje sulaukusi grupė, bet ir kaip bene daugiausiai pašaipų sulaukiantis kolektyvas. Aštuonis studijinius albumus išleidusius „Nickelback“ muzikinio žurnalo „Rolling Stone“ skaitytojai pavadinio antra blogiausia 1990-ųjų grupe, į priekį praleidusią tik amerikiečių rokerius „Creed“.

„Nickelback“ koncertinių gastrolių „No Fixed Address“ metu iš viso Europoje surengs 30 koncertų. Grupės jau surengė arba surengs koncertus Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Lietuvoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Belgijoje, Nyderlanduose, Škotijoje, Didžiojoje Britanijoje.

Grupė pasaulinio turo metu daugiausia dainų groja iš albumų „All the Right Reasons“, „Dark Horse“, „Silver Side Up“, „Covers“, „The Long Road“ ir naujausio, 2014 m. pasirodžiusiu darbo „No Fixed Address“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Vakarą „Žalgirio“ arenoje pradėjusių „Monster Truck“, šiemet išleidusių albumą „Sittin‘ Heavy“, neilgas, tačiau energingas grojimas žiūrovus „apšildė“, tačiau jie akivaizdžiai laukė pagrindinės žvaigždės, santūriai stebėdami daugeliui dar nežinomos grupės pasirodymą.

Po gerą pusvalandį užtrukusios pertraukos scenoje pasirodę „Nickelback“ iš karto sulaukė audringo publikos, kurios didžiąją dalį sudarė merginos, palaikymo.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Kaip ir prieš kelias dienas vykusiame koncerte Danijoje, „Nickelback“ pasirodymą, pamažu kaitindami atmosferą, pradėjo tokiomis dainomis, kaip „Something in Your Mouth“, „Animals“, „Too Bad“. Netrukus buvo įjungta ir aukštesnė pavara – vieni didžiausių grupės hitų „Far Away“ ir „Photograph“ išjudino net ir santūriausius klausytojus.

Muzikantai viso koncerto metu aktyviai bendravo su publika, pajuokaudami, kad nori kartu pakelti bokalą. Po dainos „Far Away“ į sceną gitaristams buvo atnešti bokalai ir rokeriai pasiteiravo žiūrovų, koks yra lietuviškas pasveikinimas susidaužiant taurėmis. Išgirdę atsakymą, muzikantai tuoj pat pasveikino klausytojus lietuviškai „Į sveikatą“. Po kitų dainų „Nickelback“ taip pat nevengė bendrauti lietuviškai ir dėkojo už plojimus sakydami „ačiū“.

Per savo karjerą daugybė „topinių“ dainų sukūrę muzikantai publikai neleido nuobodžiauti nei akimirkos, pabaigai išsaugodami mirtiną dozę – „Rockstar“, „Gotta Be Somebody“ ir didžiausią savo hitą „How You Remind Me“.

Tačiau publika nė negalvojo skirstytis ir reikalavo biso. Pernelyg Ilgai nesibranginę „Nickelback“ vėl pasirodė scenoje ir, kaip ir visuose šio koncertinio turnė pasirodymuose, atliko grupės „Foo Fighters“ dainą „Everlong“ (įdomu, kad „Foo Fighters“ lyderis Dave‘as Grohlas „Twitter“ yra patalpinęs ne vieną kandžią žinutę apie „Nickelback“ muziką) ir „Burn It to the Ground“ iš 2008-ųjų albumo „Dark Horse“.

Įsiaudrinę žiūrovai po koncerto teigė nesigailintys bilietui išleistų pinigų (nuo 50 iki 77 eurų) ir džiaugėsi puikiu renginiu ir garsu. Nemažai žiūrovų sakė, jog norėtų dar kartą pamatyti kanadiečių pasirodymą.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai