Rokeriai „The Station“ gerbėjams Vilniuje atskleis dramatišką paslaptį

„The Station“
„The Station“
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-04 11:40
AA

Žaibiškai išpopuliarėjusi vilniečių roko grupė „The Station“ penktadienio vakarą gerbėjams atskleis tai, ką kruopščiai kūrė ir tobulino ištisus metus, – sostinės gyvos muzikos klube „Tamsta“ pristatys naujausią savo albumą „Drama“. Šis albumas – jau antrasis „The Station“ sąskaitoje ir, pasak muzikantų, pastebimai kitoks nei pirmas: su dar daugiau dramos ir elektroninės muzikos garsų.

Paisė Haruki Murakami patarimo

„The Station“ vokalisto ir tekstų autoriaus Mykolo Katkaus teigimu, prie naujausio albumo kūrybos smarkiai prisidėjo ne tik visi grupės nariai, bet ir pasaulyje vertinamas rašytojas Haruki Murakami. Būtent šio rašytojo mintys tapo vertingiausiu „The Station“ kūrybiniu patarimu.

„H. Murakami sakė: „Jei rašytojai ar muzikantai išties nori kažką sukurti, jie turi nusileisti laiptais žemyn ir patekti į rūsį. Tai tarsi nusileisti į labai tamsų antrąjį pasąmonės rūsį, kuriame net nesi tikras, kur yra koridoriai. Aš noriu ten nusileisti, bet išlikti psichiškai sveikas.“ Sekdami šiuo patarimu, mes nusileidome į sielos užkaborius, kuriuose meilė persipina su abipuse priklausomybe, artimųjų mirtys iššaukia kaltės jausmą, o tikėjimas užleidžia vietą nevilčiai. Čia nesvarbūs išorinio pasaulio iššūkiai – „Drama“ piešia sielos rūsio koridorių žemėlapį ir pasakoja apie didžiausią žmonių problemą – pačius save“, – sako M. Katkus.

Urbanistiniai motyvai

Iš viso naujajame „The Station“ albume „Drama“ skamba dešimt naujutelaičių grupės dainų. Didžioji dalis jų – absoliučiai autorinė „The Station“ kūryba, tuo tarpu likusioms pasiskolintos garsių Lietuvos poetų – Marcelijaus Martinaičio, Tomo Venclovo, Sauliaus Tomo Kondroto – eilės.

Nors naujajame albume apstu elektroninės muzikos skambesio, muzikantai atidavė duoklę ir lyrikai. Pavyzdžiui, pati lyriškiausia albume skambanti daina „Pusė keturių“ įrašyta drauge su ilgus metus Londone dirbusiu prodiuseriu Dariumi Žičkumi, kuris įraše skambina pianinu.

„Albumą „Drama“ prodiusavo su elektroninės muzikos atlikėjais nuolat bendradarbiaujantis grupės „Happyendless“ narys Andrius Kuklys. Ir jo įtaka klausant įrašų išties jaučiasi: jei pirmuoju „The Station“ albumu „Išsišakojančių takelių miestas“ bandėme atkurti atmintyje išlikusį devintojo dešimtmečio roko skambesį, tai šis mūsų darbas skamba kaip ritmingas ir kartais stebinantis garso takelis dabartinėse miesto praeivių širdyse vykstančioms dramoms“, – sako M. Katkus.

Vokalistas atkreipia dėmesį, kad urbanistinę temą pratęsia ir originalus albumo apipavidalinimas. Marinos Taiberman kurtame albumo viršelyje vaizduojamas perdirbtų objektų derinys, o pats kompaktinis diskas su albumo plakatu „patiekiamas“ paprastame politileno maišelyje.

Sulaukė įvertinimų

Lietuvos scenoje „The Station“ debiutavo vos prieš pusantrų metų. Per šį laiką grupė ne tik spėjo įrašyti du albumus, surengti arti 100 gyvo garso koncertų bei pelnyti publikos simpatijas, bet ir pelnyti reikšmingus įvertinimus. Nostalgiškas devintojo dešimtmečio alternatyvaus roko skambesys ir prasmingi tekstai atkreipė muzikos kritikų dėmesį ir „uždirbo“ „The Station“ net dvi Metų muzikos apdovanojimų M.A.M.A. apdovanojimų nominacijas, o taip pat pelnė galimybę pasirodyti didžiausiuose Lietuvoje muzikos festivaliuose.

Iš viso grupę „The Station“ sudaro šeši nariai: garsus komunikacijos specialistas Mykolas Katkus, buvusi grupės „Pilnatys“ vokalistė, bardo Sauliaus Mykolaičio dukra Justina Mykolaitytė, didelę sceninę patirtį turintis gitaristas Mantas Zigmandas, ilgamečiai grupės „Siela“ nariai Bernardas Prušinskas ir Darius Juodka, bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas gitaristas Einaras Murauskas.