Rokeriai „Alt-J“ pelnė britų „Mercury“ premiją

„Alt-J“ / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-11-02 12:51
„Nepriklausomo roko“ naujokai „Alt-J“ ketvirtadienį už savo debiutinį albumą „An Awesome Wave“ pelnė prestižinį britų „Mercury“ apdovanojimą.

Ketvertukas, kuris susibūrė 2007 metais, susitikęs Lidso universitete Šiaurės Anglijoje, atrodė priblokštas, kai per iškilmingą ceremoniją Londone buvo paskelbtas laimėtoju. Tokia garbė juos nustebino nepaisant to, kad jie buvo lažybininkų favoritai.

Scenoje atsiimdami 20 tūkst. svarų apdovanojimą, grupės nariai dėkojo tėvams, kurie „neprivertė jų susirasti darbą“, ir sakė, kad žmonių, kuriems reikia padėkoti, yra labai daug.

Užkulisiuose klavišininkas Gusas Ungeris-Hamiltonas sakė, kad šie pinigai jų gyvenimo smarkiai nepakeis. „Jais nė iš tolo neapmokėsi mūsų studentiškų paskolų“, – sakė jis.

Vertinimo komisijos pirmininkas Simonas Frithas sakė, kad laureatu paskelbtas albumas, kuris buvo išleistas gegužę, pasižymi „hipnotizuojamomis“ savybėmis.

„Vienas dalykų, kurie „Mercury“ visuomet buvo svarbūs, yra naujas skambesys“, – pridūrė jis.

Tarp kitų realių pretendentų į šį apdovanojimą, kuris skiriamas už visokių žanrų muziką, buvo reperis Planas B ir folkmuzikos dainininkė Lianne La Havas.

Tarp ankstesnių „Mercury“ apdovanojimo laureatų yra „Pulp“, „Primal Scream“, „Franz Ferdinand“ ir „M People“.

Nors „Mercury“ apdovanojimui nominuotų albumų pardavimas paprastai suintensyvėja, kai kurie kritikai kalba, kad šie apdovanojimai yra tarsi „prakeikti“, nes kai kurie ankstesni laureatai netrukus vėl išnyko iš viešumos.

„Mercury“ apdovanojimo įteikimas:

Siūlome pasiklausyti grupės „Alt-J“ atliekamą dainą iš albumo „An Awesome Wave“:

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai